Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corelde Bitmap sorunum...

lokmanufak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirm.
Bezier Tool ile çizmiş olduğum bir çizgiye şekil vererek kullanıyorum.Ben bu şekli Convert to bitmap komutunu uygulayınca şekilde kenar kısımlarında kırılmalar yani şekil kenarında tırtıklar oluşuyor.Bu kırılmaları nasıl engelleyebiliriz :sweating:

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
kırılmalar

Bezier Tool ile çizmiş olduğum bir çizgiye şekil vererek kullanıyorum.Ben bu şekli Convert to bitmap komutunu uygulayınca şekilde kenar kısımlarında kırılmalar yani şekil kenarında tırtıklar oluşuyor.Bu kırılmaları nasıl engelleyebiliriz :sweating:

Sanıyorum bitmap yaparken ayarlarda bir sorun var, dpi rakamını 300 yapınca kırılmalar ortadan kalkacaktır.

gülsüm

🌱Yeni Üye🌱
çizgilerin kalınlığının ince olmasından kaynaklanabilir çok ince çizgiler yazılar vs.. olunca bitmaplediginiz zaman kırık kırık görüntü oluşur

lokmanufak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yardımlarınız için teşekkür ederim.:wink:

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️

aferdersiniz birşeyi merak ediyorum
vektörel tabanlı bir programda
neden vektörleri pixelleştiriyorsunuz
yaptığınız uygulama ile merak ettim?

Xmaill

🌱Yeni Üye🌱
bitmap'a çevirirken 300 dpi diye sabit bir pikselleme kullanamazsın.. o basacağın kağıdın cinsine göre reprocunun vereceği lpi ile alakalıdır. 152 lpi ile alınan bir filmde yazıları 304 dpi a çevirir isen. baskı sonrası o pikselleşmeler gözle görünmeyecektir. 175 lpi ise film çıkış veya CTP çıkış vs.vs. 350 dpi kullanacaksın. ayrıca 350 değil de 3500 dpi yapsan bile... corel'de büyütme oranın %100'ün üzerinde ise yine ekranda pikselleşmiş bir vaziyette görürsün öğeyi. photoshopta da durum böyledir. Photoshop'ta Ctrl+Alt+0 yaptığında resmi orjinal ebatında görürsün. Ama corel'de böyle bir imkan yok..