Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

cOrelx5 Dosya boyutu şişti

mel_a_nkoli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Mrb arkadaşlar, aynı pronlem daha öncede başıma gelmişti ve çözememiştim corelX5 Kullanıyorum tasarım çalışmalarımın birinde 20ye yakın obje kullandım ve her obje powerclip ile kesildi, bu tasarım sırasında bikaç kez cdr formunda kayıt yapıp çalışmama sonra devam ettiğimde oldu ama son kaydedişimde corel kasmaya başladı ve bir sonraki açışta çok yavaş şekilde geldi ekran.. önceden boyutu 4-5 mb olan dosya 450 mb olmuş. Diğer tasarımlarımı açıp kayderek çıkış yapıyorum ama onlarda böyle bir hata olmuyor, neden olmuş olabilir ve nasıl çözülür, tasarıma devam etmek zorundayım lütfen yardım edin.

Benzer konular

mel_a_nkoli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar yardımcı olacak yokmu? kimsenin mi başına gelmedi yani :) hayret! Bir konuda tek kalmak iyide bu kadarı da biraz fazla sanki

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çalışmanızda kullandığınız bitmapların Dpi ayarı normalin üstünde ise kasması normal, Dipnot olarak belirtmek isterimki CorelDraw'da keyifli ve sorunsuz tasarım yapmak için mutlaka servis packlerini güncellemeniz gerek mevcut sp ile güncel sp'leri kontrol edin.

mel_a_nkoli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilginize teşekkür ederim ancak tasarımda kullandığım resimlerin DPİ ayarını nasıl yapabilirim? ben 30 kadar resmi keserek çalıştım ve hiç dpi ayarı yapmadım. resmi açıp dpi ayarını düşürerek tekrar kaydedip sonra o düşük ayarlı olanımı açmam gerekir? ama bu seferde resmin kalitesi düşüyor..

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çalışmanızdaki resimleri seçtikten sonra Seçili Bitmap'ın Dpi Ayarı Status Bar'da Belirtilir
Ofset Baskı İçin Kullanılan CMYK 300 Dpi uygundur. Kullandığınız resimleriniz dpi ayarları fazla olduğundan kasma ve ağırlaşma olabilir.