Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

CSS İnternet Sayfası

RicardoQuaresma

🌱Yeni Üye🌱
Ben bunu bi pc dergisinin ekinde gördüm linke tıklanılınca firefoz sayfası açılıyor ama internete bağlanmıyor bildiğimiz dreamweaver ı F12 yaptığımızda olan şey gibi ordaki linklere tıklayıncada aynı şekilde firefozta nete bağlanmadan sayflaraı gezebiliyoruz bu nasıl yapılır.birde yazıya tıklayınca altta açılmasını istiyorum.

onuroden

🌱Yeni Üye🌱
site sayfalarını html olarak yaparsın ve .html uzantılı kaydedersin sonrasında bu şekilde klasör halinde cd içerisine atarsın çalışır.. bunu yapmakta özel bir durum yok. linkleri \dosyalar\dergi.html gibi hazırlamalısın yani köprüleme yapmalısın otomatik olarak kullanıcıda o veriler olduğu için çalışacaktır.. çok az bi araştırma yaparsan linkleri nasıl çalıştıracağını da öğrenebilirsin aynı sayfa da mı farklı pencere de mi vs.

Furkan EKMEN

♾️Grafik Gurusu♾️
Normal web siteleride aynı mantık üzerinden çalışmaktadır. Sadece web siteleri diğer bilgisayarlarla internet üstünden iletişime geçmektedir. Örneğin Office Word'de yazdığınız bir yazıyı HTML olarak kaydederseniz anlattığınız olur. Kısacası HTML ile yapılıyor.

İyi günler.