Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Data merge sorunu acil yardım lütfen

xararxfire

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,

Data Merge cc2017 de deniyorum fakat bir türlü olmuyor, aynı sayfada 10 tane çerçeve açıyorum ve veri birleştirme adımlarını takip ediyorum, buraya kadar herşey normal ve olumlu, önizleme yada tamamlama kısmında hepsine aynı bilgiyi atıyor yani excel (2 sütun ve toplamda 289 satır var) de ilk satırdakini, tek tek diğer satırlarıda eklemesi gerekirken bütün sayfalarım aynı oluyor, nasıl çözebilirim neyi atlıyorum ? yada ayrıca bir programa mı ihtiyacım var ? lütfen acil yardım :(

Benzer konular

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Merhaba,

Data Merge cc2017 de deniyorum fakat bir türlü olmuyor, aynı sayfada 10 tane çerçeve açıyorum ve veri birleştirme adımlarını takip ediyorum, buraya kadar herşey normal ve olumlu, önizleme yada tamamlama kısmında hepsine aynı bilgiyi atıyor yani excel (2 sütun ve toplamda 289 satır var) de ilk satırdakini, tek tek diğer satırlarıda eklemesi gerekirken bütün sayfalarım aynı oluyor, nasıl çözebilirim neyi atlıyorum ? yada ayrıca bir programa mı ihtiyacım var ? lütfen acil yardım :(

InDesign 10 tane çerçeve varsa buralara veri eklenecekse ,
Exceldeki veriler de 10 sütun bölünmeli ve bunlar 10 tane çerçeveye bağlanmalı (mükerrer istenmiyorsa)

Exceldeki verileri çercevelere atadıktan sonra
20171210151607vty.png

20171210145452kn4.png

2. secerseniz oluşturduğunuz şablon tek sayfa halinde (289 sayfa)
3. secerseniz oluşturduğunuz şablon sıkıştırarark apar (sayfanızda boşluk varsa alta 289 sayfadan az olur)

Excelden alınan veri türü nedir? yazı dışından resim varmı ?

Son düzenleme: