Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dergi için yardım!

sametweb

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar.

Üniversitedeki öğrenci kulübümüz bünyesinde bir dergi çıkaracağız inşallah. Bunun için QuarkXPress programını kurdum bilgisayara. Ancak programa çok yabancıyım. Giriş seviyesinde bir eğitim dökümanı bulmam konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Amacım; makalelerin, güncel yazıların, karikatürlerin yayınlandığı bir dergi tasarlamak. Ortalama 50 sayfa birşey düşünüyoruz. İhtiyacım olan da çok basit şeyler, sayfa numaraları, her sayfanın altındaki ve üstündeki çizgiler, tasarımın belli bir konseptinin olması önemli.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

macscream

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
madem yeni başlıyorsunuz indesign yükleyin biraz daha rahat edersiniz... Quark'ın anlamsız sorunlarıyla uğraşmazsınız...

illaki Quark diyorsanız forumda bununla ilgili ders vardı sanırım bi araştırın derim... takıldığınız yerdede yardım ederiz. kolay gelsin.

sametweb

🌱Yeni Üye🌱
Sponsorlardan, reklamverenlerden, bu işe gönül veren hocalarımızdan ve kendi aramızda toplamayı düşünüyoruz. Tanıdık bir matbaa da ayarladık gibi. :) Maddi sıkıntı yok Elhamdülillah.

Quark gerçekten çok garip bir program. Zaten abartısız 10 dk.'da açılıyor. Bir de İndesign'i deneyim, tekrar sizlere sorum olursa bildiriririm arkadaşlar. Hepinize değerli mesajlarınız için teşekkürler.

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Sponsorlardan, reklamverenlerden, bu işe gönül veren hocalarımızdan ve kendi aramızda toplamayı düşünüyoruz. Tanıdık bir matbaa da ayarladık gibi. :) Maddi sıkıntı yok Elhamdülillah.

Quark gerçekten çok garip bir program. Zaten abartısız 10 dk.'da açılıyor. Bir de İndesign'i deneyim, tekrar sizlere sorum olursa bildiriririm arkadaşlar. Hepinize değerli mesajlarınız için teşekkürler.

Siz herhangi bir tasarım program kullanabiliyor musunuz?

sametweb

🌱Yeni Üye🌱
Siz herhangi bir tasarım program kullanabiliyor musunuz?

Photoshop ve Fireworks kullanıyorum. Daha çok web tasarım ile ilgilenirim ama bu işi okul arkadaşlarımın ricası ve kulüp bünyesinde görevli olduğum için yapmaya çalışacağım. Quark bildiğim arayüzlerden farklı geldi. Onun için Indesign'e yöneldim.