Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dfx ve Dwg hakkında

seco007

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar
kendi işimi görecek kadar illustrator kullanıyorum
aynı zamanda işim gereği auto cad programı kullanıyorum tekstil sektöründe kalıp hazırlama ve serileme ve çizim programı
benim sizden öğrenmek istediğim auto cad prg.mında dxf formatında dosya kaydedebiliyorum kaydettiğim bu dosyayı daha sonra illustratorde açmak istiyorum illustratorun dxf formatında dosyayı açması için bir plug-in buldum bunu illustratora nasıl monte ederim ettiğim zaman auto cad ile yaptığım dosyayı birebir illustratorde görebilirmiyim
yardımcı olursanz çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

seco007

🌱Yeni Üye🌱
Ana Sayfa / Illustrator CS5 Uygulamasını Kullanma / İçe aktarma, dışa aktarma ve kaydetme / EPS, DCS ve AutoCAD dosyalarını içe aktarma
AutoCAD dosyalarını içe aktarma

AutoCAD dosyaları, hem DXF hem de DWG formatlarını içerir. Sürüm 2.5'ten sürüm 2006'ya kadar olan AutoCAD dosyalarını içe aktarabilirsiniz. İçe aktarma sırasında ölçeği, birim eşlemesini (AutoCAD dosyasındaki bütün uzunluk verilerinin yorumlanmasında kullanılacak özel birim), satır kalınlıklarının ölçeklenip ölçeklenmeyeceğini, hangi mizanpajın içe aktarılacağını ve resmin ortalanıp ortalanmayacağını belirleyebilirsiniz.

Illustrator uygulaması, 3D nesneler, şekiller ve yollar, harici referanslar, bölge nesneleri, eğri cetveli nesneleri (orijinal şekli koruyan Bezier nesnelerine eşlenmiş olarak), raster nesneleri ve metin nesneleri dahil olmak üzere çoğu AutoCAD verilerini destekler. Harici referanslar içeren bir AutoCAD dosyasını içe aktarırken, Illustrator uygulaması referansın içeriğini okur ve Illustrator dosyasındaki uygun konumlara yerleştirir. Harici bir referans bulunamazsa, Eksik Bağlantı iletişim kutusu açılır; böylece dosyayı arayıp alabilirsiniz.

BÖYLE BİR YAZI BULDUM AMA BİR TÜRLÜ AUTOCAD DE ÇALIŞTIĞIM KALIPLARI İLLUSTRATOR E AKTARAMIYORUM AUTOCAD TE KALIP OLARAK GÖZÜKÜYOR İLLUSTRATORDE RAKAMLARA YAZILARA DÖNÜŞÜYOR

YARDIM LÜTFEN