Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dijital Baskı Makinesinde Kalibrasyon

erhan_kapadokya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
xaar 128 baskı makinesi kalibrasyon ayarları nasıl yapılır kafaları söktüm taktın renkler kayık basıyor ilgilenirseniz sevinirim

interdijital

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.interdijital.net
Kaydırarak baskı sorunu kalibrasyon ayarlarından dolayı olacağı gibi,filmin tozlanmasından dolayıda meydana gelebilir.Burda amaç menfaatsiz bilgi vermektir.

seyyyyah

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.generalteknik.net
Kaydırarak baskı sorunu kalibrasyon ayarlarından dolayı olacağı gibi,filmin tozlanmasından dolayıda meydana gelebilir.Burda amaç menfaatsiz bilgi vermektir.

menfaatsiz bilgi vermen güzel.ama bilgili olduğun bi konuda bilgi versen iyi olmazmı :D
adam yukarda yazmış kafaları söktüm baskı kaydırarak basıyor bak KAFALARI SÖKTÜM yazmış anla diye büyük yazdım :D
yani sorun şu ki kafaları gelişi güzel takmış o yüzden düzgün baskı alamıyor.hemen sorunu filme atman biraz tuhaf olmuş :D

interdijital

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.interdijital.net
Cihazın Baskısı bir bölümden diğer bölüme doğru pass çizgileri ile birlikte paralel kaydırarak basıyorsa sorun kalibrasyon ayarlarından veya raster filmdendir.Bu konuda önemli olan baskıyı kaç derece kaydırdığıdır.Biz bu gibi bilgileri bu gibi sorunlarla karşılaşan tüm makina sahipleri için veriyoruz.Biz burda kimsenin bilgisini yargılayamaya çalışmıyoruz,sadece olası ihtimaller üzerinden fikir veriyoruz. Burda asıl amaç bilgiyi paylaşmaktır.

Son düzenleme:

auctor

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Try programını açın, File - Open - c:\try klasöründen smallgrid dosyasını açın.
ekrana kareler gelecek, sonrasında File - Print setup 'dan C yi seçin print mode 'u test print yada 200 - 1 pass olarak ayarlayın, start işaretine basın. malzemede cyan kareler basacaktır. sola doğru giderken bastıkları uni sağa doğru gelirken bastıkları bi değerleridir.
her üçlü kare grubu bir kafayı gösterir. ayar yapmak için File - Print setup dan more seçin.
üstte yazan x paramlar uni değeri altta yazan bi compansede bi değerleri ni girin, sola kaydırmak için eksi sağa kaydırmak için artı değer verip upload edin, cyan ' dümdüz aynı hizaya getirdikten sonra teker teker diğer renkleri sırasıyla açıp cyanın üzerine oturtun.

qemalde

🌱Yeni Üye🌱
merhaba ne olursa olsun teknik destek alınız

seyyyyah

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.generalteknik.net
Cihazın Baskısı bir bölümden diğer bölüme doğru pass çizgileri ile birlikte paralel kaydırarak basıyorsa sorun kalibrasyon ayarlarından veya raster filmdendir.Bu konuda önemli olan baskıyı kaç derece kaydırdığıdır.Biz bu gibi bilgileri bu gibi sorunlarla karşılaşan tüm makina sahipleri için veriyoruz.Biz burda kimsenin bilgisini yargılayamaya çalışmıyoruz,sadece olası ihtimaller üzerinden fikir veriyoruz. Burda asıl amaç bilgiyi paylaşmaktır.

bende kimsenin bilgisini yargılamıyorum gerçi ortada yargılanacak bi bilgi yok :d
benim kızdığım nokta bu nu bi tek sen değil burda yorum yapan çoğu insan yapıyor.hemen kestiripp atılıyor (örn: filmdendir , motordandır , kafalardan dır abi başıma geldi kesin :d) anlıcağın teknik bilgisi sıfır olan insan ların burda sallama yorum yapmaları beni sinir ediyor.al işte bi üstteki cevap da adam daha makinanın markasını sormadan infinitinin kalibrasyonunu anLatmış :D bu şimdi yardım mı oluyor yoksa boş konuşmamı D: nese ya bu siteye uzun zamandır girmiyodum belki biraz düzelmiştir diye bi baktım ama değişen hiç bişey yok.

ALLLAH ÇARŞINIZI PAZAR ETSİN......

teknik servis

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ender görmeyelı makınaların sorunları tozlanmıs :d :d

egecem

🌱Yeni Üye🌱
kafaları takarken,yuvalarına otorturken kendine doğru çek sola veya sağa yaslayarak yerleştir.