Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Doğal Yaşam Parkı - Okul Projesi.

Typographist

🌱Yeni Üye🌱
Herkese merhaba. Grafikerler.net' i uzun süredir takip ediyordum. Ancak işlerimi bir türlü koyma fırsatım olmamıştı. Görsel İletişim Tasarımı 3. sınıf öğrencisiyim. Okulda yapmış olduğum projelerden biri olan Doğal Yaşam Parkı Logo çalışmamı sizlerle paylaşmak istedim. İyi kötü tüm yorumlarınızı bekliyorum. Herkese saygılar, sevgiler... :)

Benzer konular

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Bence olmamış ki İzmir filleriyle tanınan bir ilimiz değil ...

Typographist

🌱Yeni Üye🌱
Bence olmamış ki İzmir filleriyle tanınan bir ilimiz değil ...

Yorum için teşekkürler.

Oradaki fil kullanımındaki amaç doğal yaşam parkında bulunan ve oranın içerisinde fil dahil bir çok hayvanı bulunduran bir yer olmasıdır.

Bana göre çok saçma ama sizin mantığınızdan gidecek olursak;

Türkiye tarafında oldukça bilinen ''İZMİR'' adında bir filin orada bulunduğudur :)

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Sadece fil mi var peki? ...

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
Aslında ciddiye almalısın. Eğer tasarımcıysan herkesin sözünü dikkate alıcaksın bu bir gerçektir. Hayvanlarla ilgili tipografi için şunlara bi bakmalısın sitede mevcuttu
https://www.grafikerler.net/tipografik-hayvanlar-serisi-t49932.html
Daha iyisini her zaman yapabilirsin ama kimseyi yargılamaman gerektiğini unutma biz görsel bir iş yapıyoruz ve ne kadar çok kitleye hitap edebiliyorsan o kadar başarılısındır.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Dalga geçer gibi bir halim mi var?
İzmir'de İzmir isimli bir fil yaşıyor diye İzmir Doğal... logosuna fil koyacaksınız olup bitecek öyle mi?. Bu düşünce bana göre eksik bir tarafına ek olarak neler yapabilirsiniz bilemiyorum ama bu haliyle olmaz, yazı karakteri bile ilk karşılaştığın font sanırım...
Bana cevap verip vermemn önemli değil ama ben dalga geçmiyorum ve sen de "bu oldu" diyorsan ben yaptım oldu mantığından ileri gidecek bir çalışma değil...

Typographist

🌱Yeni Üye🌱
Slyman, önerilerin için teşekkür ederim. İş ile ilgili yorumunu da duymak isterdim.

ZxxxE, benim işime yaptığınız olumsuz yorumların aksinin bulunduğu bir örneği benimle paylaşırsanız sevinirim. Hangi doğal yaşam parkı veya hangi hayvanat bahçesi vs vs ilgili konularda neler kullanılmış ? Hangi şehrin doğal yaşam parkında o şehirle özdeş bir hayvan kullanılmış ? Yine ilgili logolarda, daha çok serifli mi yoksa serifsiz mi bir font kullanılmış ? Bunları iyice bir araştırıp, öğrenip bana sunarsanız bende faydalanmış olurum..

Kaldı ki bu iş; ilgili bölümlerin bölüm başkanları ve prof. lardan oluşan bir jüri ile yine öğretim görevlileri vs. bu işle ilgili kişiler tarafından tam not almış bir iş. ( Tabiki benim çevremde.) Benim buraya koyma amacım birde buradakilerden bir görüş almamdı..

Yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim.Saygılar.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu kadar kızmanıza gerek yok. Sadece fil mi var? derken dalga geçmediğimin ispatı olarak örnek bir logo paylaşıyorum dikkatli bakın ve kendi logonuzla karşılaştırın. Benim söyleyecek başka bir sözüm yok. Kolay gelsin ...

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
Slyman, önerilerin için teşekkür ederim. İş ile ilgili yorumunu da duymak isterdim.

ZxxxE, benim işime yaptığınız olumsuz yorumların aksinin bulunduğu bir örneği benimle paylaşırsanız sevinirim. Hangi doğal yaşam parkı veya hangi hayvanat bahçesi vs vs ilgili konularda neler kullanılmış ? Hangi şehrin doğal yaşam parkında o şehirle özdeş bir hayvan kullanılmış ? Yine ilgili logolarda, daha çok serifli mi yoksa serifsiz mi bir font kullanılmış ? Bunları iyice bir araştırıp, öğrenip bana sunarsanız bende faydalanmış olurum..

Kaldı ki bu iş; ilgili bölümlerin bölüm başkanları ve prof. lardan oluşan bir jüri ile yine öğretim görevlileri vs. bu işle ilgili kişiler tarafından tam not almış bir iş. ( Tabiki benim çevremde.) Benim buraya koyma amacım birde buradakilerden bir görüş almamdı..

Yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim.Saygılar.

Aslında açık konuşmak gerekirse sana önerim okuldaki öğretmenlerinizin sizi pohpohlamalarına pek kulak asma çünkü çağın çok gerisindeler. Okuldan mezun olan arkadaşlarımın çoğu piyasaya çıktıklarında damdan düşmüşe döndüler. Dünyada tasarımcıların buluştuğu bir çok platform var bol bol araştır ve incele. Hepimiz öyle yapıyoruz..

Typographist

🌱Yeni Üye🌱
Bu kadar kızmanıza gerek yok. Sadece fil mi var? derken dalga geçmediğimin ispatı olarak örnek bir logo paylaşıyorum dikkatli bakın ve kendi logonuzla karşılaştırın. Benim söyleyecek başka bir sözüm yok. Kolay gelsin ...

Öncelikle örnekteki amblem gerçekten çok başarılı. Fakat amblem ile logotype i birbirinden ayırmak gerekiyor. Paylaştığınız örnek ile benim çalışmam farklı kategorilerde olduğu için ayrı değerlendirilmeli diye düşünüyorum..

Slyman; bahsettiğin gibi ''öğretmen'' diyebileceğimiz kişiler değil yaptığım çalışmayı onaylayanlar. Burada isim vermeyeceğim ama, ilgili bölüm profesörlerinden( sanırım profesörün kim olduğunu bilirsiniz), piyasada yazdığı kitaplar halen satılmakta olan kişiler.Güncel ve popüler paylaşım sitelerini emin ol gayet takip ediyorum.

dekocan123

🌱Yeni Üye🌱
Hocam Acaba Banada Ücretli Bir Logo Yapabilir Misiniz ?