Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Doğalgaz Firması Broşür Taslak

tasarımurat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Broşürü tam olarak yapmadım, açıkcası ilk defa yapıyorum :)Yorumlarınızı bekliyorum =)

304zmirdo287abro351r2.jpg

Benzer konular

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ah Ahhh.Ne olurdu da herkes uzmanlaştığı alanda çalışsaydı.

Merak ediyorum.Acaba ben bir web sitesi tasarlayıp yapmaya kalkışsaydım nasıl olurdu acaba?

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Nihat beye katılmakla beraber şimdi nedir bu demekten kendimi alamıyorum..Bitmemiş halini yüklemekle bu sorunun geleceğinide az çok biliyorsunuzdur.

Zynopsis

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bormat.net
Nihat beye katılmakla beraber şimdi nedir bu demekten kendimi alamıyorum..Bitmemiş halini yüklemekle bu sorunun geleceğinide az çok biliyorsunuzdur.

bitmiş halini bende çok merak etmeye başladım.. Photoshop bilen herkes "Tasarımcı" ünvanlı kart yaptırıyor.. buda benim gururuma dokunuyor arkadaşlar...
Web sitesi yaparsam eğer hiç görmek istemezdiniz ..:)

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
bitmiş halini bende çok merak etmeye başladım.. Photoshop bilen herkes "Tasarımcı" ünvanlı kart yaptırıyor.. buda benim gururuma dokunuyor arkadaşlar...
Web sitesi yaparsam eğer hiç görmek istemezdiniz ..:)

Şimdi sizin açınızdanda bir tezatlık durumu ortaya çıkıyor. Görüyorum ki sizde matbaacısınız!

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
Broşürü tam olarak yapmadım, açıkcası ilk defa yapıyorum .....

ilk defa mı broşür yapıyorsunuz ilk defa yarım broşür mü anlamadım:S

Zynopsis

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bormat.net
Evet sizi tanımıyorum. Siteye vermiş olduğunuz meslek kriterinizden yola çıkıyorum

haklısınız sitede mesleğim "matbaacı"..
Neden? Çok fazla grafik tasarımcı tanıyorum baskı tekniğinden bi haber.. Makine hakkında bi bilgisi yok ve ayrıca "baskı" yapamıyor.. Oysa ben bu işi izmirin kalbi olan kemeraltında öğrendim.. Yapmış olduğum tasarımları inceleyebilirsiniz.. Yıllardır bu işi yapıyorum ve öğrenebildiğim kadar şey öğreniyorum.. Baskıdan mücellitliğe herşey hakkında yeterli bilgimin olduğunu da düşünüyorum..
Saygılar sunarım

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
haklısınız sitede mesleğim "matbaacı"..
Neden? Çok fazla grafik tasarımcı tanıyorum baskı tekniğinden bi haber.. Makine hakkında bi bilgisi yok ve ayrıca "baskı" yapamıyor.. Oysa ben bu işi izmirin kalbi olan kemeraltında öğrendim.. Yapmış olduğum tasarımları inceleyebilirsiniz.. Yıllardır bu işi yapıyorum ve öğrenebildiğim kadar şey öğreniyorum.. Baskıdan mücellitliğe herşey hakkında yeterli bilgimin olduğunu da düşünüyorum..
Saygılar sunarım

Matbaacı grafik işinden anlayabilir.Buna itirazım yok.Kaldı ki bir arkadaşım matbaacı olmasına rağmen değme grafikerlere taş çıkartıyor(xblack) belki tanıyan vardır.Daha önce siteye üye idi.
Ancak!
Bir grafikerin baskı makineleri hakkında bilgisinin olmasıyla alakasını çözemedim.
Bir grafiker baskı yapmalı mı?:)

Zynopsis

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bormat.net
Bir grafikerin baskı makineleri hakkında bilgisinin olmasıyla alakasını çözemedim.
Bir grafiker baskı yapmalı mı?:)

Bence yapmalı veya makine hakkında bilgi sahibi olmalı.. Şu an piyasadaki matbaaların çoğunda 4 renkli otomatik makineler yok.. Tek renkli makineler hala izmirde renkli basımlarda kullanılmakta.. İnsanlar o makinelerden para kazanıyor.. Kullanmayı öğrenmenin kötü bi olay olduğunu sanmıyorum..

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bence yapmalı veya makine hakkında bilgi sahibi olmalı.. Şu an piyasadaki matbaaların çoğunda 4 renkli otomatik makineler yok.. Tek renkli makineler hala izmirde renkli basımlarda kullanılmakta.. İnsanlar o makinelerden para kazanıyor.. Kullanmayı öğrenmenin kötü bi olay olduğunu sanmıyorum..

Öğrenmek iyidir.İtirazım yok.Bilginin zararı olmaz.Ama zorunluluğu yoktur.
Kişisel fikrim bu.

tasarımurat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu işi paralı olarak yapmıyorum, sadece istek böyle bir çalışma yaptım.Ayrıca ben kendime hiçbir yerde " Tasarımcı " unvanı biçmiyorum.

Ayrıca, açıkcası broşürün tamamlanmış olanını yüklesem daha iyi olurdu haklısınız ;)

Yorumlarınızdan dolayı herkese teşekkürler ;)Önyargılı davranmadan önce, biraz yardımcı olsaydınız daha yapıcı olurdu.

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
yardım istediğini belirtmemişsin .......

ki eğer yardım edeceğimiz bişi varsa bu konuyu hangi proğramda yaptı isen o başlığın

altına açmalısın:).....

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu işi paralı olarak yapmıyorum, sadece istek böyle bir çalışma yaptım.Ayrıca ben kendime hiçbir yerde " Tasarımcı " unvanı biçmiyorum.

Ayrıca, açıkcası broşürün tamamlanmış olanını yüklesem daha iyi olurdu haklısınız ;)

Yorumlarınızdan dolayı herkese teşekkürler ;)Önyargılı davranmadan önce, biraz yardımcı olsaydınız daha yapıcı olurdu.

Bir çalışma yapmadan önce konuyla ilgili geniş bir araştırma yapmanızı, basılı veya görsel medyadan yapılmış işleri ve bu işlerin ne gibi sonuçlar getirdiğini gibi genel bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum. Ortada birşey yok şuan ama olmuyacak ve bu şekilde 1000-5000 basılacak diye bir durumda yok.
Söylemek istediğim, ilk defa böyle bir çalışma yapıyorsanız sadece biraz üzerine düşüp, araştırmakla başlayabilirsiniz.. Göreceksiniz, çok farklı fikirler ve buna karşılık çalışmalar ortaya çıkacak..
Kolay gelsin.

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
"abi bu işler iyilik olsun diye yapılmıyo sen iyisimi bi ajansa başvur" diyebilirsin bu firmanın yetkilisine...
Hakaten böyle bişeyi basarsan yaptığın şeyin iyilikle hiç bi alakası olmayacak XD

"uygun fiyata iyilik yapılır"

tasarımurat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşşekürler ;) Açıkcası, yardım için yanlış yere konu açtım galiba.Birde dediğiniz gibi daha fazla araştırma yapmalıyım ;) Çok teşekkürler ;)