Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

E-Ticaret Nasıl Yapılıyor

cokolopes

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.sametayten.com
Merhaba Arkadaşlar,

Kuyuya bir taş attım ama...

Alışveriş sitesi kurmak için bir kaç arkadaşla diyolag içerisindeyim.
Yapıma başlamış sayılırız.

Ama bilemediğim bu siteyi bitirdikten sonra nasıl satış yapacağım.
Firmaların ürünlerini sergileyebilmem için nasıl bir yol izleyeceğimi bilemiyorum.
Firmalarla nasıl irtibata geçeceğim.

Yardım ederseniz çok sevinirim arkadaşlar.

Teşekkürler

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Ne tür bir site olacak bu ?
Xml sistemini kullanarak bayiilerinizden ürünleri çekebilirsiniz.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Ürününü satacağınız bayii ile görüşerek, xml dosyasını isteyiniz. Tek bir xml dosyası ile tüm ürünleri çekebilirsiniz.

Yada bütün ürünleri kendi stoklarınıza göre bilgileri ve ürünleri tek tek girmeniz gerekiyor. Sisteminizi yazan kim ise size bilgi verecektir bu konular hakkında...

cokolopes

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.sametayten.com
Belirtmiş olduğunuz dosyayı alabilirim diye düşünüyorum. Bilgi paylaşımınız için çok teşekkürederim. İyi çalışmalar

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Örnek vereyim İndex, penta vb. büyük bilişim şirketlerinin bu şekilde hizmetleri mevcut. Bilgisayar sektöründeki çoğu siteler bu sitelerden çeker ürünleri . Sizde aynı sistemi kullanacaksınız Xml sistemini...

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ayrıca arkadaşım sana bir tiyo vereyim arena xml lini dağıttığı gibi sanal pos uygulamasınıda banka pos işlemini beklemek istemez yada anlaşamazsan bankayla işlemlerin doğrultusunda sana bu konuda firma sitenden kendi kontrol sistemi ile pos olayları için yardımcı olabilir bide e-bebek xml lini veriyor.Ayrıca arkadaş hepsiburadanın arka sistemini yaparsan tedarikçi kendi ürününü girebilecek sistemi illa xml almana gerek yok (çünkü bu konuda hepsiburada bile yakınmakta xml ler çok kötü gweliyor yada güncellemeler her firma için çok düzenli yada tertipli olmuyor diye) , tüm üreticiler yada satıcılar burak girsinler ürünlerini ama o sistemi e-ticaretin haricinde yazdırman gerekiyor böylelikle sen tedarikçilerin peşinden koşacağına bu sistemle tedarikçi malını teşhir etmek için senin peşinden koşsun.

Ayrıca bu konuda hızlı davranıp sistemin,teslimin,ürünün,kontrol mekanizman iyi olursa weblebi batmışken adını veremeyeceğim diğer bi kaç dev e-ticaret firmaları kapanmak üzereyken pastanın büyük bölümü sadece hepsiburada alırken sende bu pastada onla birlikte yerini alırsın .

Son düzenleme:

cyta77

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sitede kullanılmak üzere Kredi Kartı ile satış işleminin belirlenmesi, bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Yani bu sistemi hangi programla yapmam uygun olur. yardımlarınız için teşekkürler.

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Hangi dili biliyorsan onla yap kullandığın dil önemli değil . Önemli olan güvenliği sağlaman , banka güvenlik testini geçebilmen ve sanal pos alırken onların sorularına cvp verebilmen ....Ayrıca bu nasıl bir soru yazıyorum ama sorundan bişey anlamadım ? ,belli ki daha önce tecrüben yok bir uzmana yaptır kendin yapma . Çünkü bu iş baya bir konuda , bankaya da müşteriye karşı da sorumluluk gerektiriyor.Nasıl öğrenecem diyosan o başka yap ama bankadan postu nasıl alacaksın deneme için , eğer yazılımın posta uygun değilse banka onay vermiyo yani bu kısmı deneme yapamıyacaksın ve ölçemeyeceksin taki pos alana kadar ki yazılımını ...

Son düzenleme:

zeus_bb

🌱Yeni Üye🌱
bankalar artık kolay kolay pos vermiyor. siteyi yaptıracağın firmayı cok iyi seç. referanslarını iste. kodlama dili çok önemli. ondan sonra pos alamazsan üzülme. bu tür madur arkadaşlar çok var. böyle bir iş için biraz kesenin azını açmak gerekiyor.

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
  1. bankalar artık kolay kolay pos vermiyor. siteyi yaptıracağın firmayı cok iyi seç. referanslarını iste. kodlama dili çok önemli. ondan sonra pos alamazsan üzülme. bu tür madur arkadaşlar çok var. böyle bir iş için biraz kesenin azını açmak gerekiyor.
Kodlama dili çok önemli demişsin de , hangi kodlama dilini kullanması gerekiyomuş bankadan pos alması için ? Mesela php ye vermiyolarmıymış yada asp ye veyahut aspx e ? :)

volkan16

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaslar bende bu konudan müzdaripim maalesef.

Şu anda bende öyle bir proje isteniyor ve bende beklemedeyim nasıl iyi yapabilirim diye ugraşıp duruyorum. Bence dilin bir alakası yok sanal pos alırken. Benden proje isteyenler php mysqlli kullanacağım.Bende daha önce hiç e-ticaret sitesi yapmadım. bir kaç benimde projem var internet üzerinde para kazanabileceğim ama ben kullanıcıların kredi kartından aylık para kesmek istiyorum dolayısıyla kredi kartları numaralarınıda sistemde tutmak gerekli ve bu çok riskli bir iş bence.
Benim merak ettiğim kullanılan sistemlerdeki güvenlik açıklarını nerden veya hangi sitelerden takip edeceğiz şu bir gercek yazdığınız koddan hackleyemeseler bile sistemde kullanılan program açıklarında sizi çok rahat bir şekilde hacklebilirler.(Tecrubeyle sabit)

Hepsiburada ve diğer e-ticaret sitelerindeki kullanılan altyapıları için gerçekten çok buyuk paralar ayırmak gerekli çok ciddi bir sorumluluk ve ekip işi eğer pastadan pay almak isteniyorsa 5 kere dusunup bir kere yapmak gerek diye duşunuyorum.

Sistem açıklarını takip edebileceğimiz bir site var mı ingilizce olması problem değil.

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba arkadaslar bende bu konudan müzdaripim maalesef.

Şu anda bende öyle bir proje isteniyor ve bende beklemedeyim nasıl iyi yapabilirim diye ugraşıp duruyorum. Bence dilin bir alakası yok sanal pos alırken. Benden proje isteyenler php mysqlli kullanacağım.Bende daha önce hiç e-ticaret sitesi yapmadım. bir kaç benimde projem var internet üzerinde para kazanabileceğim ama ben kullanıcıların kredi kartından aylık para kesmek istiyorum dolayısıyla kredi kartları numaralarınıda sistemde tutmak gerekli ve bu çok riskli bir iş bence.
Benim merak ettiğim kullanılan sistemlerdeki güvenlik açıklarını nerden veya hangi sitelerden takip edeceğiz şu bir gercek yazdığınız koddan hackleyemeseler bile sistemde kullanılan program açıklarında sizi çok rahat bir şekilde hacklebilirler.(Tecrubeyle sabit)

Hepsiburada ve diğer e-ticaret sitelerindeki kullanılan altyapıları için gerçekten çok buyuk paralar ayırmak gerekli çok ciddi bir sorumluluk ve ekip işi eğer pastadan pay almak isteniyorsa 5 kere dusunup bir kere yapmak gerek diye duşunuyorum.

Sistem açıklarını takip edebileceğimiz bir site var mı ingilizce olması problem değil.

Sistem açığından kastın kullanacağın server yada host hizmetindeki açık mıdır ?Aksi halde kodda açık yok ise yazılımsal manada hackliyemiyorlar ..Server kullanıyorsan açıkları kapatabileceksin kastın bu ise host da yapacaksan çok ii hizmet almalısın ve kontrollerini yapabilmelisin ....Evet kullandığın dilin bir önemi yok önemli olan tüm açıklar ve kapatabilmen ...Enuygunbu.com a gelince onlar çok profesyonel bir ekibe ve çok ii pastada bir paya sahipler dile kolay 10 yılı aşkındır bu işteler ... Kredi kartının bilgilerini tutmaya gelince , kredi kartı bilgilerini depolaman yada kendinin tutması yasak tır . Hukuksal açıdanda hapis cezası var ve bankaların testindende geçemezsin ....Bir site açığı tespit edecek yada bilgi verecek bulamazsın çünkü iş ticari ve kimse bu konuda sana sağlıklı bilgi vermez bu yüzden veriyorum diyen kişide , sitede yanıltır .kod senin kodundur ve açığı gene senden ii uzaktan tespit edebilecek bir kişi , işi ticari boyuta getirmediği müddetçe bu konuda birine yardımcı olmaz ...

Son düzenleme:

eray2509

🌱Yeni Üye🌱
E-ticaret külfetli ve bir okadar da zor bir iştir. Zira her konuda objektif ve dikkatli olmak gerekir. Para kazanacağım umuduyla daha da diplere düşmek olasıdır. Hacklenme konusunda ise ssl sertifikanız olmadan asla e-ticaret sitesi açmayınız.