Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

en iyi lazer yazıcı hangisi

nuray110

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mrb arkadaşlar, matbaamıza iyi kalitede aydınger çıktı almamızı sağlayacak, ve kalıp atılmadan önce aydınger sipreyini kabul edecek iyi bir yazıcı arıyoruz. Hp marka yazıcılarn iyi olduğunu biliyorum ama model olarak bana tavsiye edebileceğiniz bir serisi varmı acaba. Şu anda samsung ml-2510 serisi var elimizde ancak verim alamıyoruz. Birde yine kullanmakta olduğum epson v100 photo tarayıcım var. genelde iyi çözünürlüklerde tarama yapmam gerekiyor. Bundan herhangi bi şikayetim yok ama yine de bildiğiniz daha iyi bir tarayıcı varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

mehmetsen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben hp 2420 kullanıyorum az kullanımlar için idare eder. Ama çok yoğun çıktı alıyorsan hp 4000 serisini tavsiye ederim.

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
tarayıcı olarak epson 3170'i tavsiye ederim. Profosyeneller onu kullanıyor hızı çok iyi...

yazıcıya gelince daha önce çalıştığım firmada başıma geldi yaklaşık bir ay araştırma yaptım. Ve patronu kandırım hp'nin 52... serisi a3 lazer yazıcısını aldırdım.Ve sorun çözüldü. Ucuz bir model istiyorsan hp'nin 1020 (en ucuzu) serisini alacaksın ve şunlara dikkat edeceksin.

-yazıcıyı kesinlikle tozdan uzak tutacaksın
-A4 ve aydınger dışında başka malzeme kullanmayacaksın
-yazıcının ayarlarında aydıngerle ilgili bir ayar vardı onu yapacaksın
-Kesinlikle dolum toner kullanmayacaksın...Sahte tonerlerde oluyor aldığın yere dikkat et.
-Çıktı ayarını 1200 dpi yapacaksın
hatırladıklarım bunlar...

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
bartinli_cakabo arkadaş verdiğin bilgiler için sağol bende faydalandım. fakat söylediğin birşey var onu biraz açsan sevinirim. aydınger kağıt ayarı hangisidir. kısaca cevap versen iyi olur. iyi çalışmalar.

emre_d1

🌱Yeni Üye🌱
yazıcının ayarlarında aydıngerle ilgili bir ayar vardı onu yapacaksın demişsin
biraz anlatırmısın

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Şu an kendi bilgisayarımda yazıcı olmadığı için bu soruya cevap veremiyorum.
Yarın müsait olursam ayrıntılı şekilde anlatacağım..
Hp marka yazıcılar için bir ayar dökümanı çıkartacağım...

nuray110

🏅Acemi Tasarımcı🏅
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, eğer başka önerileri olan varsa yazmalarını rica ediyorum.

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yazıcı Ve fax'lar klasörünü açıyorsunuz
Yazıcınızın Üzerine sağ klik özellikler kısmını açıyorsunuz.
Genel kısmında yazdırma tercihleri var o kısma geçiyorsunuz
Kağıt kalite barının altında gelişmiş sekmesine tıklıyosunuz.
Bu kısımda kağıt ayarı , baskı ayarı ve diğer gelişmiş ayarlar var..
Eğer kağıt girişinde aydınger yoksa aşağıdakileri deneme yanılma yoluyla kalitesini kendiniz test ederek deneyin...Mutlaka düzgün sonuç alacaksınız...

Normal kağıt, zarflar, asetat, kartlar, kartpostallar, etiketler

Ayarlar yazıcı modellerine göre değişiklik gösterebilir ben aklımda kaldığı kadar yazdım...

dr.grfk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tarayıcı olarak canon 4400F tavsiye edebilirim hem çok seri hemde çok kaliteli bir tarayıcı 2 ayrı işyerimede kendim aldırdım... yazıcı sorununa gelince HP'nin 1020, 5100, ve 5200, 1150 serilerini kullandım genel olarak matbaa'larda kullanılan yazıcı markası HP olmasına rağmen HP'nin aydınger desteği mevcut değildir (türkiye dispritörünün açıklaması) 1020'den uzak dur en berbat yazıcılardan birisi 1. kusuru 5 kağıttan 3 tanesini eğri olarak alıyor. 5100 kaldırıldı zaten üretilmiyor 5200'ü yeni aldık şimdilik iyi gibi ama yinede fazla bir yoğunluk vermiyor ama yinede diğerlerine göre ii 2015'in aydınger desteği olduğunu söylemişti HP firmasından birisi ama tam olarak hatırlamıyorum özellikle alırken sorun daha sonra baskı alamadığınızda HP'nin aydınger desteği yok deyip makinayı iade almıyorlar

tuanafotokopi

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşım ve arkadaşlarım;
Lazer baskı sisteminde tanıdığım en iyi görüntü kalitesi ve çözünürlüğe sahip ve ekonomik olarak bildiğim tek bir marka varsa oda KYOCERA serileridir.
Fotokopi ve T-Shirt Baskı Malzemeleri Satışı yapıyorum. İşin içerisinde olduğumdan dolayı bir Kyocera incelerseniz aynı belleğe ve çözünürlüğe sahip başka bir yazıcıda asla bu kaliteyi bulamayabilirsiniz.
Ayrıntı bilgi isteyen olursa özelden iletebilirler.

sensizlik09

🌱Yeni Üye🌱
mrb bizdede aynı sorun vardı aydıngere iyi çıktı alamıyorduk diğer arkadaşların dediği gibi yazıcının asetat ayarında çıkdı al yazıcı olarak benim önerim hp 1000 serisi

PNGRF

🌱Yeni Üye🌱
HP yazıcı konusunda uzmanlaşmış firmalardan biridir. Satın alırken istediğiniz özelliklere ve bütçenize ilişkin birçok alternatif bulabilirsiniz. Yalnız HP'nin lazer yazıcı üretiminde ana tedarikçilerinin başında Canon firması gelir.Türkiyede yeteri kadar rağbet görmesede benim tavsiyem HP yazıcıların yanında Canon marka Laser yazıcılara da bakmanızdır. Sonuçta HP yazıcıların parçalarını Canon firması üretmekte.
iyi çalışmalar

horaburhan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben matbaacıyım, matbaamda Hp LazerJet P2015d kullanıyorum. Aydınger ters çıkış alabiliyoruz. 1200 Dpi şu ana kadar bir problem yaşamadık. Almanı tavsiye ederim. Bunun haricinde Hp 1210 var fakat piyasada bulunmuyor, sanırım üretimden kaldırılmış.

kalmad2

🌱Yeni Üye🌱
Hangi yazıcıyı alırsanız alın dolum toner kullanmadıkça iyi sonuç verir sonuçta bir süre sonra hepsi aşınıyor eğer maliyetide düşük olsun derseniz xerox tavsiye ederim eğer corel programı kullanıyorsanız ters çıkış alma sorununuz olmaz ama başka ters çıktı almayı desteklemeyen bir program kullanıyorsanız o zaman post script özelliği olmasına dikkat edin. Tarayıcı içinde Canon CS8800F Dia Tarayıcılı tavsiye ederim ha çok daha kaliteli tarama arıyorsanız drum scanner (fiyatları baya yüksektir değecekse) tercih edin. Çıkışların daha dolgun çıkması için ayarlardan en yavaş yazdıranı seçin genelde transparancy olanlar iyi netice verir. Bir de toner kartuşlarını arada çıkartıp hafifçe yere paralel ileri geri sallayın kenarlarda veya ortada biriken toner dengeli olsun her çktı aynı noktada eşit toner harcamadığından sürekli denge bozulur bazı kısımların net bazı yerlerin silik olması da bundandır.

zeak66

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben p2015 verim alamadım 1018 iyi verim aldım birde yazıcı ayarlarından kaba kağıt ayarı yapılırsa daha iyi sonuc alabilirler birde 2 senenin sonunda yazcı aydingerde sonuc vermiyor artık 2ncisenin sonunda yazıcı değiştirmek gerekiyor
şuanda yeni 1005 aldım ondada iyi sonuc yok

bolgwadze

🏅Acemi Tasarımcı🏅
HP Laser Jet 5200 TN (Eğer A3 ebatta kullanıyorsan) Bundan başka yazıcı inanki yoktur. Yerel bir gazetede çalışıyorum ve bu yazıcılar olağanüstü. Daha önce 3 farklı yazıcı marka ve modeliyle çalıştık ama hepsi bunun yanında fiyasko. Aydingerin sprey kabul etmesi, yazıcıyla kesinlikle ilgili değildir. Tamamen tonerle ilgilidir. Orijinal toner kullanıldığında böyle bir soruna gerek duyulmaz. Tekrar ediyorum. Eğer A3 ebatta kullanılıyorsa ve Aydinger çıktı alınacaksa HP 500 TN gerisi inanın boş ve yalan isterseniz HP'nin sitesine girip inceleyin ben 2 ay boyunca hepsini inceledim çoğunu da bir şekilde denedim.
Saygılar....

print_82

🌱Yeni Üye🌱
Hp 2014 - Hp 1010 - Hp 1020 bu yazıcıları kullandım. Hp 2014'de aydıngere çıktı almak gibi bir şansınız yok. Hp 1010 ve 1020'de çok net ayıdınger çıktıları alabiliyorsunuz. Ama ne yazık ki aydıngerde 2-3 mm gibi sündürme yapıyor. Şu an Hp markasından vazgeçip Samsung 3050 kullanmaya başladık. Orjinal toneri gayet temiz çıktı vermesine rağmen sprey kabul eymiyor. Ama orjinalini kullandıktan sonra dolum yaptırdık ve sonuç mükemmel. Ne sündürme sorunu var nede sprey kabul etmeme (gerçi sprey yerine tiner kullanıyoruz) gibi bir sorunu var.
Samsung 3050 serisini tavsiye ederim. Zaten yazıcının aydınger desteğide var.

gencosmanliyim

🌱Yeni Üye🌱
Bu arada arkadaşlar belki duymuşsunuzdur ama hatırlatayım ;HP marka ve Ethernet girişi olan birçok yazıcıda bir güvenlik açığı var. Zafiyet sebebiyle dışarıdan sisteme izinsiz erişim sağlanabiliyor. Mesela bu durumdan muzdarip modellerin yapılandırma ayarları ve ara belleği okunabiliyor. Dolayısıyla bazı şartlar altında saldırganlar gizli belgelere erişebiliyor.

Bu açığa maruz kalan HP modelleri :
LaserJet 2410, 2420, 2430, 4250, 4350, 9040, 9050, 4345mfp, LaserJet 9040mfp, LaserJet 9050mfp, Color LaserJet 4730mfp, Color LaserJet 9500mfp ve tarayıcı 9200C Digital Sender.

Cihazlar bu açığı bünyesinde bulunduran bir firmware'e sahipse yukarda anlatılan saldırıya maruz kalabilir. Firmware hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için üreticinin web sitesini ziyaret edebilirisiniz. Ayrıca HP bu güvenlik açığını kapatan bir güncelleme de hazırlamış sanırım...