Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Erdi Yapı Logo Çalışması

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Müşteriye daha göstermeden burda eleştirilmesi daha iyi olacağı kanaatindeyim :angel:

Yapıcı yorum ve eleştirileri bekliyorum :smile:

TSqAl.jpg

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bence 4 numara amacına uygun ve güzel olmuş sadece rengine takıldım farklı bir renk olabilir yeşilin tonları, lacivertin tonları hatta siyah/gri de deneyebilirsiniz. 1 numaranın fontu çok hoşuma gitti fakat erdi deki d okunaklı değil ilk bakışta bana sanki esli yapı yazıyormuş gibi geldi. Elinize emeğinize sağlık.

mrtaxy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
4 ve 5 ama 4 daha iyi, yapıyı da çekiçle beraber hafif sağa aşağı eğerseniz güzel durur gibi, kolay gelsin

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bence 4 numara amacına uygun ve güzel olmuş sadece rengine takıldım farklı bir renk olabilir yeşilin tonları, lacivertin tonları hatta siyah/gri de deneyebilirsiniz. 1 numaranın fontu çok hoşuma gitti fakat erdi deki d okunaklı değil ilk bakışta bana sanki esli yapı yazıyormuş gibi geldi. Elinize emeğinize sağlık.

1. logoda ki d harfini söyleyince bende farkettim gerçekten de öyle bir vurgu gözüküyor :smile: Çok teşekkür ederim güzel yorumun için martin78 :angel:

4 ve 5 ama 4 daha iyi, yapıyı da çekiçle beraber hafif sağa aşağı eğerseniz güzel durur gibi, kolay gelsin

Deniyeceğim teşekkürler mrtaxy :)

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️

aynen katılıyorum

Semih Taneri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yukarıdaki yorumları okumadan önce çalışmalarını inceledim.
İlk çalışman genel hatlarıyla gayet güzel, başarılı. Fontunu çok beğendim.
Sonradan Martin 78'in de yazdığını farkettiğim algı rahatsızlığı ilk olarak gözüme battı.
Ersli Yapı gibi okunuyor.
Ama bu çözülmeyecek bir problem değil. d harfinin sol alt kısmındaki uzantıyı traşladığınız taktirde bu sorun ortadan kalkacaktır.
Renkleri çok hoş. Form olarak gayet güzel. d harfindeki sorunu çözersen çok güzel bir logo olur.
Bir de şu inşaat mazemeleri yazısının fontunu değiştirmelisin. El yazısı olmayan düz ve condens bir fontla majiskül (büyük harf) ve italik olarak yazarsan bence tamamdır.

Selamlar.

alibabba

🌟Usta Tasarımcı🌟
kardeşim ben 4. logonu beğendim hoş göründü gözüme, yanlız o çekicin altındaki harf uzantısını düz bir şekilde oluşturursan daha hoş olabilir. Yani çekicin sapı dümdüz olsa :)

icten_cagri

🌟Usta Tasarımcı🌟
sektöre en uygun olan bence en iyi 4 ve ondan snra 5

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Yukarıdaki yorumları okumadan önce çalışmalarını inceledim.
İlk çalışman genel hatlarıyla gayet güzel, başarılı. Fontunu çok beğendim.
Sonradan Martin 78'in de yazdığını farkettiğim algı rahatsızlığı ilk olarak gözüme battı.
Ersli Yapı gibi okunuyor.
Ama bu çözülmeyecek bir problem değil. d harfinin sol alt kısmındaki uzantıyı traşladığınız taktirde bu sorun ortadan kalkacaktır.
Renkleri çok hoş. Form olarak gayet güzel. d harfindeki sorunu çözersen çok güzel bir logo olur.
Bir de şu inşaat mazemeleri yazısının fontunu değiştirmelisin. El yazısı olmayan düz ve condens bir fontla majiskül (büyük harf) ve italik olarak yazarsan bence tamamdır.

Selamlar.

1. logo'da ilk bakıldığında dediğiniz gibi ersli yapı olarak okunuyor.. Gözden kaçan ufak bir prüz büyük hatalara yol açmadan düzenliyeceğim .. Hocam eleştiri ve görüşlerin benim için çok değerlidir.. Takip ettiğim insanlardan güzel eleştiriler almak mutlu ediyor insanı.. Hayırlı Günler Dİlerim ..

kardeşim ben 4. logonu beğendim hoş göründü gözüme, yanlız o çekicin altındaki harf uzantısını düz bir şekilde oluşturursan daha hoş olabilir. Yani çekicin sapı dümdüz olsa :)

alibabba biraz estetik kazandırmak istedim hep düz hep düz nereye kadar :) eleştirin için teşekkürler :)

sektöre en uygun olan bence en iyi 4 ve ondan snra 5

Teşekkür ederim icten_cagri :smile:

dreamworks

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bana kalırsa 1 numara hem fırma hemde müşteri açısından daha akılda kalıcı ve yer edinmesi acısından da çok iyi durur."d" harfinin kenarınıda kendin brush la bile düzeltebilirsin 1 numara bence üstünde durman gereken logo olmalı cünkü köklü firmalarda cerceve icine alınmıs karmasık olmayan sadece zarif tasarımlar akılda kalıcı ve ezberi kolay olandır gözü yoran karısık motifler akılda pek kalmaz bana kalırsa diğerleri de cok hos ama ben erdi yapı müdürü olsam 1 derdim :)

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
bana kalırsa 1 numara hem fırma hemde müşteri açısından daha akılda kalıcı ve yer edinmesi acısından da çok iyi durur."d" harfinin kenarınıda kendin brush la bile düzeltebilirsin 1 numara bence üstünde durman gereken logo olmalı cünkü köklü firmalarda cerceve icine alınmıs karmasık olmayan sadece zarif tasarımlar akılda kalıcı ve ezberi kolay olandır gözü yoran karısık motifler akılda pek kalmaz bana kalırsa diğerleri de cok hos ama ben erdi yapı müdürü olsam 1 derdim :)

bence 5 numara yanlız çekiçle y daha güzel şekilde birleşebilir

Eleştiri ve yorumlar için teşekkürler.. Değerlendireceğim çok şey oldu :smile:

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Zaten "yapı" kelimesini kullandığınız için çekici saklayabilirsiniz.
Orantısız, kabaca örnek...R harfini de çekiç kavisine orantılayabilirsiniz. Tüm Logolarda negatif alanda çekiç için yer var...
İsteğinize bağlı tabii ki..

wrxUY.png

Emeğinize sağlık.

Son düzenleme:

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok beğendim elinize sağlık.

Teşekkürler

Zaten "yapı" kelimesini kullandığınız için çekici saklayabilirsiniz.
Orantısız, kabaca örnek...R harfini de çekiç kavisine orantılayabilirsiniz. Tüm Logolarda negatif alanda çekiç için yer var...
İsteğinize bağlı tabii ki..

wrxUY.png

Emeğinize sağlık.

Dediğiniz gibi harf kombinasyonunda eklenilebilecek bir hareket. Eleştiriniz için teşekkür ederim :angel:

MrKydn

🌱Yeni Üye🌱
3. cü diyicem ama oda bi yerden tanıdık geliyo sanki : )

grafiker_emrah

♾️Grafik Gurusu♾️
4 numara olsun bizim olsunnn :D emeğinize sağlık diyerlerine yorum yapmaya gerek yok 4. çalışma yeterli ;)

mor_ve_berisi

🌱Yeni Üye🌱
Ben 5. çalışmayı hoş buldum, kelimeler arası geçiş sağlanmış güzel düşünülmüş bence.. Değişiklik yaparsan da onları da görmek isterim :) ama benim fikrim 5. çalışman gayet başarılı..