Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ev

bltvsky

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.umutbabilon.com

Uploaded with ImageShack.us

Fazlasıyla sönük kalmış bir ev ve render yığını.

[Bu arada; 2011'i kullanmaya başlayalı 2 hafta oldu. Render ayarlarıyla ne kadar oynarsam oynayayım sanki max (2011, 64 bit, vista'da) ayaları tutmuyor gibi. Çözünürlük sürekli düşük.
1536X1167
mitcehll-netravalli
multiresolution adaptive vs vs vs diye render ayarlarıyla oynuyorum ancak tiff ya da jpeg de çıksa, süresi de kalitesi de standart render'da hiçbir ayar vs yapmadan aldığım kaliteyle aynı oluyor. Neyi yanlış yaptığıma dair bir fikri olan önerisi olan varsa .... ]

hayalgrafik

🏅Acemi Tasarımcı🏅
güzel olmuş başarılar.. inşallah yakında bende öğrenecem bu programı.. harika bir program.

huseyinnss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.huseyinsevindik.com
Öncelikle eline sağlık senin yazdığın işletim sisteminde bende max 2011 i sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum hiç böyle birşeyle karşılaşmadım.
Tavsiyem kaplamalara biraz daha özenmen ve sabırla bol bol pratik yapman ufakta olsa..

bobmarley1910

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

Uploaded with ImageShack.us

Fazlasıyla sönük kalmış bir ev ve render yığını.

[Bu arada; 2011'i kullanmaya başlayalı 2 hafta oldu. Render ayarlarıyla ne kadar oynarsam oynayayım sanki max (2011, 64 bit, vista'da) ayaları tutmuyor gibi. Çözünürlük sürekli düşük.
1536X1167
mitcehll-netravalli
multiresolution adaptive vs vs vs diye render ayarlarıyla oynuyorum ancak tiff ya da jpeg de çıksa, süresi de kalitesi de standart render'da hiçbir ayar vs yapmadan aldığım kaliteyle aynı oluyor. Neyi yanlış yaptığıma dair bir fikri olan önerisi olan varsa .... ]

fazlasıyla sönük kalması gün ışığından kaynaklanıyor olabilir..tabi kaplamalar da önemli..
render ayarlarıyla nekadar oynarsan oyna istediğin olumlu sonucu alamayabilirsin...imageshack sitesinden eklenen resimleri büyük boyuttta göremediğim için ufak resimlere bakarak böyle konuşuyorum..birde *.bmp olarak render al diğer resimle karşılaştır..

Dış mekan aydınlatma olayı çok önemli buna ağırlık vermeni tavsiye ederim..

bltvsky

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.umutbabilon.com
Öncelikle eline sağlık senin yazdığın işletim sisteminde bende max 2011 i sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum hiç böyle birşeyle karşılaşmadım.
Tavsiyem kaplamalara biraz daha özenmen ve sabırla bol bol pratik yapman ufakta olsa..

Teşekkürler, tavsiyede kesinlikle haklısınız çok az zaman ayırıyorum çok acele bir şekilde yapıyorum hepsini, biraz zaman kıtlığından gerçi.

bltvsky

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.umutbabilon.com
fazlasıyla sönük kalması gün ışığından kaynaklanıyor olabilir..tabi kaplamalar da önemli..
render ayarlarıyla nekadar oynarsan oyna istediğin olumlu sonucu alamayabilirsin...imageshack sitesinden eklenen resimleri büyük boyuttta göremediğim için ufak resimlere bakarak böyle konuşuyorum..birde *.bmp olarak render al diğer resimle karşılaştır..

Dış mekan aydınlatma olayı çok önemli buna ağırlık vermeni tavsiye ederim..

Eski kullandığım bilgisayarda max 9 ve design 2009 kullanmıştım, kesinlikle aldığım standart render'ların çözünürlüğü bariz daha kaliteliydi. Burda aynı ayarlar kamera vs kullanarak aldığım render'larsa ancak berbat çözünürlükte...
+Gün ışığını yeni kullanmaya başladım, önce yaptığım herşey iç mekandı.
bmp olarak çıktı almamıştım onu da denerim, teşekkürler.

jubeix

🌱Yeni Üye🌱
render ve ışık ayarlarına biraz daha özen göstermelisin kolay gelsin