Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fikir danismak

oryon

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Arkadaslar,

Ben yurtdisinda yasiyorum fakat gönlümüz ve aklimiz herzaman kendi güzel vatanimizda. Sizlere danismak istedigim konu ben ve ailem önümüzdeki 1 yil icinde türkiyeye temelli dönüs yapmak istiyoruz. Düsencemde bir baski makinasil alip (Roland VP-540) kendi isimi kurmak istiyorum fakat türkiye piyasasini tanimiyorum bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz, yani acikcasi bu sektörden ekmek yiyebilirmiyim.

simdiden önerileriniz icin cok tesekkür ederim.
saygilar

Benzer konular

Harika Yıldız

🌟Usta Tasarımcı🌟
bir işyeri kurmaktan bahsediyorsunuz bende Türkiye’de yaşayan bir birey olarak bu konu hakkında çokta olmasa biraz bilgi vermek isterim...bir işyeri açmak için bilgi yetmiyor önce bunun zeminin oluşturmanız gerekir kendi fikrim önce bir işyerinde çalışmanız çevre edinmeniz daha iyi olur,çevre çok önemli patron olmak çok zor, hele ki şimdi daha tehlikeli çoğu iş yerleri kapanmaya kadar gitti bide sizin bu ortama yabancı olduğunuzu varsayalım sizin için dezavantaj ondan sonra semte çok önemli, bir şirin evler bir kanarya bir olamaz mekanda belirlemeniz gerekir buda zaman gerekir önce bir gelin araştırın derim hem cebiniz hem de sizin için daha sağlıklı olur.piyasa+çevre+bilgi+semt+ondan sonra işyeri diyorum başarılar...

oryon

🌱Yeni Üye🌱
evet haklisiniz zaten bu dediklerinizi simdiden yapiyorum ve ilk aylarin zaten cepten gideceginide ögrenmek istediklerim bu sektöre nekadar talep olmasi. dedigim gibi yurtdisinda yasiyorum buralarda insanlar arastirma yapmadan bir ise atiliyor ya oluyor ya olmuyor artik bilemem baktiyiniza bir dönerci aciyor 1 sene sonra etrafinda 10 5 tane daha aciliyor ondansonra hepsi aglaniyor isler kötüdiye orda iki tane olsa ikisi de ekmek yer fakat 6 tane cok oluyor yetmiyormus gibi ardindan dahada fazlalasiyor ben bunlari yasamamak icin sizlere danismak istedim fakat fazla yardimci olmak istiyen yok herzamanki gibi. Harika Yıldız mesajiniz icin cok tesekkür ederim. kusura bakmayin malum yutdisinda yasadigimiz icin türkcemiz pek hos olmuya biliyor.

selamlar

Harika Yıldız

🌟Usta Tasarımcı🌟
rica ederim,güzel bir örnek vermişsiniz dönercilerin biri açtı mı başkası da açıyor ama biri işin ehli diğeri ise sadede maddi yönüyle ilgileniyor böyle olunca verim azalıyor ama yine iyi olan kalıyor diğeri beli bir zaman sonra kapatıyor…bu sizin işiniz içinde geçerli ben ne kadar kazanırım hesabını yapmayacaksınız…iş yapmak içinde sizin o konu hakkında bilginiz olması gerekir çoğu kişi bir iş yeri açarken şöyle düşünür şu kazanıyorsa bende hayda hayda kazanırım, olmaz başkasına bakıp hayatınızı kurmayın evet ben bu işi yaparım çünkü işi iyi biliyorum diyorsanız zamanla istediğiniz olur. İş yapmak için önce beyinde düşünülür ondan sonra gerçeğe dönüştürülür