Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fındıklı Çikolatalı Ekmek Çalışmam!

berguvan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yeniillustrationmm4.jpg

blacktower460

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çalışma iyi gözüküyor yanlız fındıklar havada duruyor gibi olmuş.

berguvan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
aynen öyle o fındıklar değişti zaten teşekkür ediyorum yorumlarınız için...

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
genel olarak çok güzel bir çalışma.

ancak blacktower460'ın da dediği gibi fındıkların hava da durması ilk gözüme çarpan. ikinci ise, çikolatanın damlacıklar olarak sıçraması... ekmek üzerinde daha kıvamlı görünüyor ama sıçrama da sıvı etkisi var. bir de damlacıklar resmin geneline göre blurlu görünüyor. ayrıca ekmeğin üstündeki çikolata ile sıçrayan çikolatalar arasında ton farkı var.

elinize sağlık. tebrikler.

Son düzenleme:

Rüveyda SALIK

MissGraphic
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
ekmeğe çikolata sürerken çikolatanın damla damla etrafa saçılması nasıl bir durumdur :)
bana çok yapay geldi o damlalar, zaten katı birşeyin o derece damlaması imkansızdır diye düşünüyorum.
Bir de o damlalar çalışmaya göre flu ve blurlu ;)
ellerinize sağlık.

Handemir sen benden çok yaşıcan :)

berguvan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ekmeğe çikolata sürerken çikolatanın damla damla etrafa saçılması nasıl bir durumdur :)
bana çok yapay geldi o damlalar, zaten katı birşeyin o derece damlaması imkansızdır diye düşünüyorum.
Bir de o damlalar çalışmaya göre flu ve blurlu ;)
ellerinize sağlık.

Handemir sen benden çok yaşıcan :)

Bunların hepsi düzeltildi, fakat neden illa da mantık arıyorsunuz ki piyasaya bakın birçok ürün sağa sola saçılır örn. süt, örn. meyve suyu aslında bu çalışmayı yaparken yukarıdan bir kova vardı çikolata dökülüyordu ekmeğin üzerine bu da bana mantıksız geldi ve kaldırdım bir dilim ekmeğin üzerine kovayla çikolata mı dökülür diye ama müşteri bazı şeylere müdahale ediyor mecburen bazen kıramıyoruz...

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Ayrıca İllüstrasyon çalışmalarında bu gibi görsellerde bu gibi mantık kavramlarına takılmayınız .

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ayrıca İllüstrasyon çalışmalarında bu gibi görsellerde bu gibi mantık kavramlarına takılmayınız .

Aynen katılıyorum gökhan haklısın... Fakat damlacıklar blurlu orada arkadaşlarla hemfikirim... Genel olarak güzel görünüyor...

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Aynen katılıyorum gökhan haklısın... Fakat damlacıklar blurlu orada arkadaşlarla hemfikirim... Genel olarak güzel görünüyor...

Evet tabiki bende denilenlere katılıyorum.

Ancak şu olmalı bence ortada oturulup çizilmiş bir kaç İllüstrasyon var, bilindiği gibi İllüstrasyon çizimleri kolay çizgilerden oluşmaz. Yani oturup 15 dk da bir ekmeğin İllüstrasyonu tamamlıyamazsınız . Yani bazı İllüstrasyon lar günlerinizi alabilir. Ve bunun la beraber ortada günler ve saatler geçtiği için bir "emek" vardır. Çalışmanın yapıcı yorumlarınıda görmek isterim doğrusu. Durum böyle iken banada o damlalar saçma geldi ancak sayın berguvan demeden ben anladım onların müşteri isteği olduğunu tabii durum böyle iken burası türkiye özgür bir ülkedeyiz. İstiyen istediği gibi görür ve eleştirir : ) Bunlar sadece benim nacizane düşüncelerimdir...

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
Bunların hepsi düzeltildi, fakat neden illa da mantık arıyorsunuz ki piyasaya bakın birçok ürün sağa sola saçılır örn. süt, örn. meyve suyu aslında bu çalışmayı yaparken yukarıdan bir kova vardı çikolata dökülüyordu ekmeğin üzerine bu da bana mantıksız geldi ve kaldırdım bir dilim ekmeğin üzerine kovayla çikolata mı dökülür diye ama müşteri bazı şeylere müdahale ediyor mecburen bazen kıramıyoruz...

düzeltilmiş çalışmalarınızı görmek isterdik.

eğer ki göze hoş görünse mantık aramayız ama.. burada dikkatini çektiğimiz konular bütünlüğü bozuyor göze hoş görünmüyor.

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Ekmek üzerindeki çikolata, sanırım fotograf üzerinden çalışılmış, ısık parlamaları düzeltilse daha iyi gözükebilir. Damlalar için benim düşüncem şu,ekmek üzerindeki cikolata ile renk ve yapı farkı var. Fırdıklarda da persfektif sorunu...
Sevgiler
Nüket

Rüveyda SALIK

MissGraphic
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net

yaptığınız illüstrasyonlarda mantık aramamak lazım öylemi :)
ama yapılan illüstrasyonda bir tema vardır.
yapılan iş ile tek bir şeyi vurgulayabilirsiniz.
kovanın içinden dökülen çikolata mantıksız değil neden çünkü işlenmesi gereken o imiş.
ama burada sizin ekmeğinizin üstünde sürülmüş bir çikolata var ve büyük ihtimalle damlayan çikolataları başka bir illüstrasyon çalışmanızdan aldınız.
müşteriye bunu anlatmanız ne kadar zamanınızı alır ya da anlatmalımısınız bilemem ama ben o damlacıkları olmaması konusunda ısrarlıyım.
olacaksa da renk tonlamalarını ve netliğini ekmeğin üzerindeki çikolataya benzetmeniz daha iyi olacaktır.
Ellerinize sağlık.