Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

firmam için yaptıgım logo

renaz73

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.haberfx.net
starlogozz8.jpg
Merhaba Sevgili grafiker arkadaşlar firmam için yaptıgım logoyu sizlerle paylaşmak istedim. Lütfen eksik veya artı yönlerini değerlendirebilirseniz memnun olurum heppinize işlerinizde başarılar dilerim saygılarımla...

Firma : Star REKLAM

Son düzenleme:

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Görsel logonuzu lütfen CMYK modundan çıkartarak RGB moduna dönüştürerek bizimle paylaşınız. Rgb modunda herkes çalışmanızı görebilir. Bu haldeyken logonuz gözükmüyor...

bonjurkes

🌱Yeni Üye🌱
Logoyu mesajiniza eklemeyi unutmus olabilirmisiniz ?

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
çalışman gözükmüyo renaz. rgb olmasına dikkat et.

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok ufak da olsa bişey gözüküyo ama ben bunu bir logoya benzetemedim, heleki reklam firmasının logosuna hiç... logo amblemde slogan olmaz. çok araştırma yapmalısın ve biraz daha sade birşey yapmalısın...

bonjurkes

🌱Yeni Üye🌱
firmaya logo mu yoksa avatar tasarimi mi yaptiniz ?

renaz73

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.haberfx.net
Miço değerlendirmelerin için teşekkür ediyorum sence peki nasıl bir şey yapalıyım. Grafikerlik okuluna gitmedim herşeyi kendi çabalarımla öğrendim bu siteyede yeni üye oldum. Umarım siz değerli grafiker arkadaşlar eksiklerim hakkında bana yardımcı olursunuz.

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
firmanın adı zaten ne yapabileceğine dair bişeyler veriyo [star/yıldız]. sadece fontlada çözebilirsin yani logoyu. çok fazla figürler kullanma derim ben.

erngrafik

🌱Yeni Üye🌱
başarısız arkadaşım hdef kitleye daima daha yalın çözümlerle ulaşmaya çalışmalısın.işin tabelacılık dıye illede renk cümbüşüde kullanmak zorunda degılsın.iyiçalısmlar

kıvılcım

🌟Usta Tasarımcı🌟
başarısız arkadaşım hdef kitleye daima daha yalın çözümlerle ulaşmaya çalışmalısın.işin tabelacılık dıye illede renk cümbüşüde kullanmak zorunda degılsın.iyiçalısmlar

bu tür yorumlar yerine daha mantıklı öğretici fikirler verirseniz..! beelki bizlerde sizden bişeyler öğreniriz.. işinin ne konumda olması önemli değil önemli olan faydalı olmak

renaz73

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.haberfx.net
arkadaslar renk cümbüsüne girdigimi zannetmiyorum gordugunuz logoda sadece 2 renk var siyah ve kirmizi buda bana ilerde matbaa ve reklam alanlarinda düsük maliyet demek. Logomu nasil dusunup cizdigimi sizinle paylasayim arkadaslar Bu logoda Star in S sini plot makinesine benzetmek istedim S in ortasindan gelen kirmizi seritse folyo yu hitap ediyor yani plottan cikiyormus gibi. R sine gelince onun bir ozelligi yok Reklamin R si diye kullandim biraz degisik bir R yaptim sadece ortadaki firacaya gelince ise Reklam denince akla ilk gelen firca dir bence o yuzdende firca objesini kullanmak istedim ortadaki yildiz ise Star in yildizi. Sloganin logoda olmamasi fikrinize katiliyorum ve slogani cikaracam logodan. Diyeceklerim simdilik bu kadar sizden birde istegim olacak elestiri yaparken lütfen yikici olmayin yapici olmaya ozen gosterin. Saygilarimla...

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ben kendi işlerimde her zaman çok zorlanmışımdır, terzi kendi söküğünü dikemezmiş ya:) Bu yüzden her yerde logo kullanmam, zira günümüzde bakkalın bile bir logosu var, böyle olunca da logoya bakışım biraz değişti. Kardeşim zamanında bi logo yapmıştı ama pek kullandığımız da söylenemez. Eğer bir logo kullanacaksan miçoya katılıyorum, zaten firma adı ve yaptığın iş sana ne yapman gerektiğini anlatıyor.

Önce firma adını gözünün önünde canlandır, ne iş yaptığını düşün ve gözünü açıp çiz. Tipografiye dikkat etmen ve biraz araştırma yapman gerek, logo tasarımı bir afiş tasarımından çok daha derin ve zor bir iştir diye düşünüyorum.

arkadaslar renk cümbüsüne girdigimi zannetmiyorum gordugunuz logoda sadece 2 renk var siyah ve kirmizi buda bana ilerde matbaa ve reklam alanlarinda düsük maliyet demek. Logomu nasil dusunup cizdigimi sizinle paylasayim arkadaslar Bu logoda Star in S sini plot makinesine benzetmek istedim S in ortasindan gelen kirmizi seritse folyo yu hitap ediyor yani plottan cikiyormus gibi. R sine gelince onun bir ozelligi yok Reklamin R si diye kullandim biraz degisik bir R yaptim sadece ortadaki firacaya gelince ise Reklam denince akla ilk gelen firca dir bence o yuzdende firca objesini kullanmak istedim ortadaki yildiz ise Star in yildizi. Sloganin logoda olmamasi fikrinize katiliyorum ve slogani cikaracam logodan. Diyeceklerim simdilik bu kadar sizden birde istegim olacak elestiri yaparken lütfen yikici olmayin yapici olmaya ozen gosterin. Saygilarimla...

Bunu şimdi okudum. Bir reklam ajansının veya bir matbaanın logosunda baskı maliyetinin ön plana çıkıp tasarımı sınırlandırmasına karşıyım. Baskıda kolaylık olsun diye olabilir ama maliyet düşsün diye uygun renklerden vazgeçilmesi bana pek hoş gelmiyor. Çizime gelince, düşüncen çok fazla ayrıntı içeriyor. S harfinin içinden kırmızı folyo geçmesi fikrini algılayabilen tek kişiysen bu pek iyi bir fikir değildir bence. Plotter'ın ne olduğunu sen biliyorsun ama müşterilerin ve logoyu görenler? R harfine gelince, ben onu R ye benzetemedim, sadece şekil olsun diye S nin reflect'i zannetmiştim ilk gördüğümde. Reklam denince akla ilk gelen fırça olmamalı, ben hiç fırçayla iş yapmadım. Yıldız da olayı çözmüşsün, "Star Reklam" isimli firmanın logosunda bir yıldız kullanmak hem klasik hem de bir bakıma mantıklı bir düşüncedir ama yıldızı da kendine has düşünmelisin. O yıldızdan başka olmadığını göstermelisin logoda. Mutlaka amblemde reklamcı (cı ci cu cü eklerine gıcık oluyorum) olduğunu belirtmek gerekmiyor, çünkü zaten altına yazacaksın.

Bence baştan yap, yıldız üzerinde çalışabilirsin ama yıldızı öyle farklı göster ki o yıldız star reklam olduğunu göstersin. Kolay gelsin...

Son düzenleme:

renaz73

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.haberfx.net
h.salma yorumlarin icin tesekkür ediyorum tavsiyelerini dinleyip yeni bir logo cizecem en yakin zamanda onuda sizlerle paylasacam