Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

flash haber bandı

soryy1

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar mynet teki ortadaki haber bendını flash ile hazırlamam gerekiyor
büyük resimleri koyman için 1 layer altta küçük resimler için 1 layer açtım
layer1de büyükresimler duruyor 2şer tane 2şer tane
layer2dede küçük resimler duruyor
resimleri yerleştirdüm hepsini buton yaptım butona gotoandstop(5);komutunu verdim (yani 3.habere gidiyor )

1. layerdeki 6. frameyede stop(); komutunu verdim
ama çalışmıyor buradaki hatayı söylermisiniz ?
.fla yıda koyarım incelemk içimn isterseniz

not:mause yi alttaki küçük resimin üstüne gelince mesela 3. resimde altta o resme ait haberi yukarıda büyük resimde açmak için hangi kodları yazmam gerek?

Macromedia Flash 8
fla sını rapide upload ettim isteyen bakabilir
RapidShare: Easy Filehosting

Benzer konular

aliguven1

🌱Yeni Üye🌱
kardeş öncelikle gotoandstop komutunu verdikten sonra tekrar bir stop komutu vermene gerek yok. ikinci olarak asıl hatan tamam gotoandstop komutu yazmışsın ama hangi durumda bu hareketi yapacağını yazmamışsın. mesela on click dersen tıklayınca gider frame. herneyse senin istediğin üzerine gelince değişmesi herhalde ben fla yı düzenleyip göndereyim sana. yalnız tıklandığı zaman da konu ile ilgili sayfalara gitmesi gerekiyor onu da açıklarım. ilgiili sayfalara link koyarsın.

soryy1

🌱Yeni Üye🌱
kardeş öncelikle gotoandstop komutunu verdikten sonra tekrar bir stop komutu vermene gerek yok. ikinci olarak asıl hatan tamam gotoandstop komutu yazmışsın ama hangi durumda bu hareketi yapacağını yazmamışsın. mesela on click dersen tıklayınca gider frame. herneyse senin istediğin üzerine gelince değişmesi herhalde ben fla yı düzenleyip göndereyim sana. yalnız tıklandığı zaman da konu ile ilgili sayfalara gitmesi gerekiyor onu da açıklarım. ilgiili sayfalara link koyarsın.

cevabın için teşekür ederim istedigim şey mynet anasayfasındaki gibi flashı sadece

mause yi hangi küçük resmin üstüne götürürsek üstteki büyük resimdede küçügün büyük hali göstercek tıklayıncada geturl ile link e gidecek zaten ekledigim fla da herşey tamam sadece kodlarda sorunum var on (release) falan onları uzun zamandır flash ile ilgili çalışma yapmadıgım için unuttum

yukarıda dedigim gotoandstop değil gotoandplay(5); olucaktı yanlış yazmışım 5.ve6. frame aynı oldugu için 6.frameye de stop veriyorum

+ olarak küçük resimleri button yapıp resme kodları yazıyoruz değilmi ?
sadece onrealise olan kod lazım

on (release) {
gotoAndPlay(5);

}

şöyle birşey yaptım çalışıyor ama üstüne tıklayınca açılıyor

Son düzenleme:

soryy1

🌱Yeni Üye🌱
küçük 1 2 denemeden sonra kodu buldum
on (rollOver) {
gotoAndPlay(5);
}

teşekür ederim

aliguven1

🌱Yeni Üye🌱
kardeş rollOver komutu ile üzerine gelince calistirabilirsin. fla dan bakabilirsin. tıklanınca istenilen siteye gitmesi icin de getURL komutunu kullanacaksın. hemen bu rollover komutunun altına yaza bilirsin. kolay gelsin.

Fla si:
deneme2.fla

Swf si:
deneme2.swf

soryy1

🌱Yeni Üye🌱
1 soru sormak daha istiyorum
geturl komutu veriyorum ama fla dosyası ile index.html aynı yerde olması gerekiyor
mesela https://www.google.com.tr bu url verince çalışmıyor bunu nasıl halledebilirim ?

aliguven1

🌱Yeni Üye🌱
aynı yerde olmasa da çalışır. komutta küçük hatalar olabilir. mesela " işareti yerine ' işareti kullanmışsındır. dikkatli incele bence.

on (release) { getURL("https://www.google.com.tr",_blank); }

şeklinde kopyala yapıştırıp bir dene istersen.

bu arada farklı sayfada açılsın diye _blank yazdım aynı sayfada açılsın istiyorsan _self de yazabilirsin. kolay gelsin