Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

flash sitedeki animasyon robotu html sitede nasıl kullanırım

Benzer konular

binacady

🌱Yeni Üye🌱
ayy nerdesiniz ya!!! bi soruma cevap alamadım çok mu zor ? acaba uğraşmaya değmezse beklemiyim karar vermem lazım acil

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
firefox yüklümü bilgisayarınızda?

eğer yüklü değilse yükleyin ve aşağıdaki sayfayı inceleyin

https://www.suaygiri.com/firefox-ile-flash-swf-dosyalarini-indirmek/

bu şekilde swf dosyasını pc ye kaydetmiş olursunuz.
sonra aşağıda bahsi geçen programı indirin

https://www.ekmekvar.com/forum/index.php?topic=2875

bu şekildede swf dosyalarını .fla formatına çevirirsiniz

+

ayy nerdesiniz ya diyorsunuz konunuza yorum yapılıyor onlinesiniz+sayfadasınız takip yok.Biraz açtığınız konuyu takip edin.

Son düzenleme:

silvershadow

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.recepdurali.com
Bunun kaynak dosyası varsa zaten o robot 3d olması lazım source klasorunun içinde vardır... Yok ben bu siteden bu robotu almak istiyorum diyosan biraz uğraşman gerekicek. O robot dediğim gibi 3d olması lazım... O robottan olması lazımdı arşivi bi kurcalayayım...

tdogan86

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.fenomen.web.tr
arkadaşlar zaten kaynak dosya bende var diyor binacady arkadaşımız. ben anlayamadım html kullanmaktan kastın nedir? resim olarak almak filan mı? yoksa zaten flashı tamplate bu. bunu editleyebilirsin her türlü. biraz daha açıklarsan daha çok yardım etmeye çalışırım

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar zaten kaynak dosya bende var diyor binacady arkadaşımız. ben anlayamadım html kullanmaktan kastın nedir? resim olarak almak filan mı? yoksa zaten flashı tamplate bu. bunu editleyebilirsin her türlü. biraz daha açıklarsan daha çok yardım etmeye çalışırım

katılıyorum konu başlığıyla konu mesajı birbiriyle çelişiyor.

Phlegm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sanırım sormak istediği şu, SWF kaydettim, robotu ayrı SWF yapıp, tek başına başka bi html sayfaya koymam lazım :)
Ne bileyim, anlasam bi :)

silvershadow

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.recepdurali.com
o robota html içinde nasıl action vericeksin oda bi muamma. O robot 3d çizim flash ile hareket ediyor... Belki vardır bi yöntemi ama... Hatta bilen varsa anlatırsa bizde öğrenelim...

binacady

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle takip yok nedemek ben anlamadım günde 5-6 kere baktım kimse cevap yazmayınca yazıdm
sonralık la da! evet o robotu swf olarak kaydetmek istiyorum
sadece robot yukardan atlasın sllanıp kafasını kaşısın sağa sola baksın tüm bunları web page maker da flash olarak sayfaya eklemek istiyorum..

binacady

🌱Yeni Üye🌱
silvershadow sana çok teşekkür ederim. Süper olacağına eminim.

RapidShare: Easy Filehosting
istediğin linkde burda..

hemen çalışmalaya başlıyorum..

Dosyayı indirirsen genel olarak sorunum olanıda anlamış olursun.Bu template kullanmak istiyorum ama
klasörde

with_flash/flash/main....fla
ve
with_flash/html/flash/main...swf

iki tane dosya var. bunların birinde textler editleniyor diğerinde editlenmiyo...

hangisini editlemem lazım?

Son düzenleme:

silvershadow

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.recepdurali.com
Dosya içinde with_flash klasörü var onun içinde flash klasörü mevcut ordaki main7_v8.fla dosyasını editlemen gerekiyor... Robot resimlerle yapılmış movie değil. O yüzden içinden almak biraz uzun eğer verdiğim robot işini görüyorsa onunla yap. Yada eğer bu template i kullanmak istiyorsan fla dosyasından editleme yapabilirsin... Bütün alanları rahatlıkla düzenleyebilirsin... Zaten ilk iletinde yavaş yavaş başlamışsın. Yardımcı olunmasını istediğin alan olursa yardımcı oluruz inşallah...

1. Sound çok hoşuma gitti :)

Son düzenleme:

binacady

🌱Yeni Üye🌱
inşallah sağol verdiğin bilgiler için ama flash/main..fla yı flash 8 le açıyorum ama textler düzenlenmiyor ki???Zaten bu siteyi kullanmak için yaklaşık 1 aydır çalışıyorum.
Html'nin içindeki swf yi fla ya çeviriyorum editliyorum publish yapıncada önizlemede dönüyor duruyor. flash ın içindeki fla da da textler düzenlemiyor.. anlıyacağın sorunumun tümü bu ...yardımcı olursan çok sevinirm sana minnettar kalırım ............

silvershadow

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.recepdurali.com
Kontrol ettiğim kadarıyla hepsi editleniyor... Flash 8 ile deneme imkanım yok ama cs3 ile bütün hepsi editleniyor...

\With_flash\flash\main7_v8.fla dosyasını direk flash ile açıp editleyeceksin... şuan gördüğüm kadarı ile hepsi editleniyor...

Örnek Resim:
editleme.jpg

binacady

🌱Yeni Üye🌱
cs3 indiriyorum öyleyse çok sağol sonucu bildirim

binacady

🌱Yeni Üye🌱
Çok sağol yaa.. Süpersin.... Birde şu send'e tıklayınca mesaj mailimize gelicek onu nası ayarlayacağız??? onu söylersen tam süper olacak :rofl:

silvershadow

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.recepdurali.com
fla dosyasını açtığın zaman f9'a bas. Resimde gördüğün yerdeki mail adresini düzenle...
Contact.php dosyasının içindeki resizeTo(300, 300); bölümünü de kaldır... Ve içindeki yazıyıda editlemeyi unutma tabi :) İyi kullanımlar...

duzenlew.jpg

Not: contact.php dosyasını index.html dosyasının olduğu klasörün içine koyulması gerekiyor. Aksi halde contact.php dosyasını bulamaz :) Bu ara işlerim biraz yoğun pazara kadar nadir cevap yazabilirim...

Son düzenleme:

binacady

🌱Yeni Üye🌱
bende istanbul yolcusuyum hayırlısı artık dönünce kısmetse görüşürüz. yinede Yardımların için sağol A.R.Olsun