Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

freehand de renk sorunu

meierlink

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkadaşlar...

bana tiff olarak gelen bir logonun renginin kahverengi olarak değiştirilmesi istendi logonun altınada yeditepe yazılacak

ben logonun rengini photoshopta değiştirdim rengin cmyk değerlerini alıp freehand de vererek altınada aynı değerlerle yeditepe yazısını yazdım

fakat ekranda freehandde logonun kahverengisi ve yazının kahverengisi birbiriyle aynı gözükmüyor

acaba ekrandanmıdır baskıda aynımı çıkar çünkü logonun ve alttaki yazının cmyk değerleri aynı yoksa bu şekilde gözüktüğü gibi ayrımı çıkar

Benzer konular

Kıvanç Engel

🌟Usta Tasarımcı🌟
Eğerki Freehanddeki değer ile photoshoptaki değer aynı ise, filmde ve baskıda renk aynısı çıkar, bi problem olmaz, farklı gözükmesinin sebebi freehandde açtığın bi resim her zaman photoshoptan farklı gözükür...doğru yoldasın eğer değerler aynı ise...

meierlink

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok teşekkür ederim içim rahatladı

zaten eyedropper ile resimden ve yazıdan rengi kontrol ettim ama yinede insanın aklında acaba kalıyor işte.... ;)

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
Freehand in Preferances ayarlarından Color panelindeki Color Management olanı Color Tables, Monitor Simulates olanıda Seperations Printer olarak ayarlarsan görüntüdeki renk farkı ortadan kalkabilir...

meierlink

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok teşekkür ederim hala çok az bi farklılık var ama diğerine göre bariz bir şekilde düselme var...neredeyse tonlar aynı...

ilginiz için teşekkür ederim...iyi çalışmalar...

bygrafiker

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok teşekkür ederim hala çok az bi farklılık var ama diğerine göre bariz bir şekilde düselme var...neredeyse tonlar aynı...

ilginiz için teşekkür ederim...iyi çalışmalar...

O kadar farklılık program calibrasyonlarında dolayı olabilir...