Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freelance Ekip Kurma

umitkaragoz1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar sizinle bir konuda fikirler almak istiyorum.
malumunuz rekam ajansları aşırı derecede arttı bilen ve bilmeyen bile bu sektöre girdi.

istanbulda yaşıyorum ve belediye personeliyim. ve başka bir belediye personeli arkadaşımla freelance grafik tasarım işleri yapmak istiyoruz. arkadaş zaten belediyenin grafikeri mükemmel işler çıkartabiliyor. bende orta derece grafik programları kullanabilen biriyim.
bende yaşadığım ilçeyi karış karış her bölgesini sokağına varana kadar biliyorum işim gereği.

aldığımız maaş yeterli gelmiyor ve ek iş yapmaya ihtiyacımız var. ve bizde freelance çalışmayı düşünüyoruz.

şimdi konunun aslına gelelim. ufak bir sıkıntımız var.
freelance olduğumuz için anlaştığımız firmalara fatura kesemicez. buda firmayla aramızda sıkıntı yaşacağımız anlamına gelebilir. firma benden fatura isticek vergiden düşmek için. fatura kesemiceğim için firmada benle iş yapmakdan kaçınıcak. bu işi nasıl çözebilirim.

ayrıca fiyatlandırmayı nasıl yapabilirim. çok fazla dışarı piyasasını bilmiyorum.
bu konu hakkında fikir veya fikirler verebilecek arkadaşlar varmı acaba.

ayrıca buna benzer iş deneyimi olan arkadaşlar varsa kendisi nasıl bir yol izledi bizimle paylaşabilirmi.

Son düzenleme: