Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gazete baskısı için dijital yada gazete baskı makinası hk.

ulala

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.guneyege.net
İyi günler,
Haftalık ve renkli olarak basılan bir gazetemiz var. Baskı işini dışarı bastırıyoruz. Kendi yerimizde dijital baskı yada gazete baskısı yapabilecek sistem kurmak istiyoruz.
Ulusal ebatlar ilk tercihim olmakla birlikte (tabloit boyutta olabilir), dijital baskı makinası yada gazete matbaası hakkında ayrıntılı bilgi nerden alabilirim.
Bildiğiniz marka-modeller nelerdir. İrtibat kurabileceğim firma adı, telefon numarası biliyormusunuz. Bilginiz dahilinde fiyat aralığı nedir ve bu tür çalışmalarda kredi, leasing vs.destek alınabiliyormu.

Not: istediğimiz ofset baskı değil.

Benzer konular

bahadır-canon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
burda en önemli kriter sizin trajınız, yani aylık yapacağınız maksimum baskı adeti ve basmak istediğiniz kağıt çok önemli...

ulala

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.guneyege.net
şu an için haftalık 2000, ancak bu maliyetin bizim bütçemize uygunluğu ölçüsünde tiraj artırıp fiyat çekme olasılığı var.
ayrıca bölge genelinde gazete baskısı ofsetlere sıkıştığı için bu sistemi kurmamız halinde diğer gazetelerden de baskı isteği gelmesi muhtemel.
(şu anda 1 liraya satılıyor). kağıt olarak ilk tercih, 3.hamur. mecburiyete göre bu tercih değişebilir. gramaj ise illa 50-55 grama basacağız diye bir mecburiyetimiz yok.

selimkuntay

🌱Yeni Üye🌱
Uzun yıllardır dijital baskı sistemleriyle baskı yapıyorum. 2,000 adet ve renkli basılmasını planladığınız (Tabloid) gazeteniz için ofset baskı sitemini tercih etmeniz gerekmekte. Dijital baskı maliyetleri henüz 1,000 üzeri tirajlarda ofset baskıyla rekabet düzeyinde değil.

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
dijital baskı ile gazete çıkarırsanız, tez zamanda batarsınız. öte yandan ofset ise çok ciddi bir yatırım gerektiriyor.
Sizin yerinizde olsam, bir web ofset makinalı matbaa ile, çözüm ortaklığı üzerine düşünürdüm.

ulala

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.guneyege.net
zaten gazete webofset olarak başka bir matbaaya bastırılıyor. ofset sistemi vakit açısından uygun değil. şu anki baskıda ise ne yazık ki kalite olarakbir türlü istediğimizi alamadık. Ayrıca yıllık olarak ta 100 bin liraya yakın bir maliyet söz konusu.
peki, digital baskıdaki maliyet oranını biliyormusunuz.
Ayrıca web ofset makinalarının fiyatları hakkında bilgisi olan varmı

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Adam elma istiyor bu kestane satmaya çalışıyor :) Bu kadarda uzak olmayın şu sektöre.

alperen007

🌱Yeni Üye🌱
Ustam 1000-2000 gibi trajlar için web lüks kaçar. Fakat dışardan iş toplarım dersen başka. Ben şuan web ofset satıyorum. işine yaraya bilecek bir web ofset için en az 150 bin doları gözden çıkartman lazım. Tabi bu dediğim sıfır web ofsetler için. Sana tavsiyem 50*70 bir makine alman ilk önce bununla başlaman. benim kendi gazetem var günlük 1000 traj var. Kendim web ofset satmama rağmen web kurmadım. bunu göz önüne alarak düşün. Yardım istersen yaz