Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

gazete baskısında resim kalitesini nasıl yakalarız ?

RD3S1GN

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.rdwn.deviantart.com
merhaba arkadaşlar gazete tasarımını indesign programında yapıyorum photoshopda fotoğraf rengini açmama rağmen gazete baskından çıktığında ise resimler bulanık ve kirli çıkıyor bunu en iyi kalitede nasıl alabilirim ?

Teşekkür ederim.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
merhaba arkadaşlar gazete tasarımını indesign programında yapıyorum photoshopda fotoğraf rengini açmama rağmen gazete baskından çıktığında ise resimler bulanık ve kirli çıkıyor bunu en iyi kalitede nasıl alabilirim ?

Teşekkür ederim.

Bu işin uzmanı renk ayrımcılardan yardım almak veya resimleri onlara yaptırmak en iyisidir.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
gazete siyah beyaz

O daha kötü ya demek ki senin elinden gelmiyor, bir bilene bırak bu işi.

Veya baskı kötüdür, bence matbaayla irtibata geç.

Aslına bakarsan gazete baskılar içinde ayarı en zor olandır çüknü her gazete baskısı farklıdır mesela habertürkün resimlerini hürriyette kullan çamur çıkar, yani baskı makinası, kullanılan kağıt, boya, ve tabi ki de baskı ustası farkı var.

RD3S1GN

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.rdwn.deviantart.com
ben zaten gazete ile ilgilenmiyorum =)

bir arkadaş sorunla karşılaştı bana sordu burda belki bilen vardır diye sorayım dedim =)

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
ben zaten gazete ile ilgilenmiyorum =)

bir arkadaş sorunla karşılaştı bana sordu burda belki bilen vardır diye sorayım dedim =)

Sen git arkadaşın gelsin. :D:D:D

O zaman dediklerimi arkadaşına ilet, zorlamasın kendi fazla olmuyorsa olmuyordur. :)

emekci

🏅Acemi Tasarımcı🏅
martin arkadaş biraz artist sanırım hiç siyah beyaz gazete hazırlamamış... Yardımcı olacağına işi bilene bırak diyor... Aynı sorun bendede var cevap ararken böyle bişeyle karşılaştım. Konulara konuyla ilgili uzmanların cevaplaması daha yerli olur.

RD3S1GN

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.rdwn.deviantart.com
martin arkadaş biraz artist sanırım hiç siyah beyaz gazete hazırlamamış... Yardımcı olacağına işi bilene bırak diyor... Aynı sorun bendede var cevap ararken böyle bişeyle karşılaştım. Konulara konuyla ilgili uzmanların cevaplaması daha yerli olur.

Deliye Her Gün Bayram :rofl:
Boşver.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

Sevgili emekci arkadaşım:

Ders 1: Küçük bir çocuk yemeği kendisi neden yiyemez hiç düşündün mü? Çünkü kaşığı tutmasını bilmez dolayısıyla kaşığı tutmayı bilmeyen çocuk yemek yemesini de beceremez, anne baba vs. yemeğini yedirir sonra da zamanla kaşığı tutmasını ve yemek yemes öğretilir.

Ders 2: Yaşın yetiyor mu bilmem, ben teeeey öteden tamburlu Crosfield marka renk ayrımı makinaları varken başladım mesleğe (bugünün sıfır araba değerinde), o makinaları kullanırdık, yani pozitif dia, negatif dia, opak kullanılırdı o zamanlar bugünkü gibi dijital fotoğrafı internetten indir koy sayfaya bas gitsin yapmazdık biz, uzun yıllarımı verdim.

Not: O makinaya dokunmam altı ayı buldu toz almaktan başka birşey yaptırmıyorlardı, bigün bir iki tuşuna basıpp deneyeyim dedim ustam sağolsun daha dur ya acele etme şu bezi al bakalım tamburların camları lekeli güzel bi parlat sonra da makinanı tozu alıvar demişti o zamanlar hepsi holivud artiziydi. :D

Ders 3: Şimdi sana buradan yazarak curvesten açık ton, orta ton, koyu tonlarıyla oyna sonra netlik yoksa sharpen ver, grenli resmi şöyle yap, resimde insan varsa infodan ten rengine bak mavi, kırmızı, sarı, siyah ten renginde ne olmalı ona göre ayar yap desem veya levelsden yap, contrast ver oku oku bi halt anlamazsın ama bu işi yapan bilen birinin yanında öğrenirsen çalıştığın yerde daha verimli olursun, aldığın paranın hakkını verirsin.

Sonuç: Siyah beyaz bile olsa bu iş bu kadar basit değil kaldı ki renkli gazete baskında çalışsan (senden şanslıyım :D) o zaman daha iyi anlarsın dediklerimi, yani sen daha kaşığı tutmasını öğrenmeden yemek yemeye çalışıyorsun, emin ol buradan yazılı öğrenmekle, birinin görsel anlatımıyla öğrenmen arasında çok fark var.

Mesleğinde eğitimci yazıyor demek ki sende birilerine birşeyler öğretiyorsun, yani sınıfta verdiğin dersleri öğrencilere msn den yazarak öğretebilir misin?

Artizliğe gelince Yeşilçama haksızılık ediyorsun ama şöyle aydınlatabilirim seni:
Cem Yılmaz yıllar önce bi programa katılmıştı, telefonla bağlanan ukala bir genç demişti ki "Ben senden daha komiğim ileride senin tahtına oturacağım" tabi Cem de yapıştırdı cevabı "Dikkat et de ben oradayken oturma".

Son düzenleme:

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
He He Susun Susun Gittik Sansın Yoksa Dilinlenden Kurtulamayız .d

Ölü Taklidi Yapıyoruz =)

o<-<

Nasıl bi tipsin sen, çözemedim....

İnsanlar yardım ister, çözümü biliyorum ama sana ayıracak vaktim yok diye mesaj yazarsın, insanlara abi abla diye yaklaşıp yüz bulamayınca tukaka dersin, bazılarına özelden mesaj atarsın msn istersin arkadaş olmak için vermeyince de cambazlık yaparsın, kendi adına yazdığın mesajı göz göre göre benim değil arkadaşım adına yazdım dersin daha da fazlasını yazmıyorum utanmaya yüzün olur belki. Hadi kal sağlıcakla, umarım kişiliğini tez zamanda bulur yerine oturtursun.

emekci

🏅Acemi Tasarımcı🏅
martin hala öğüt vermeye çalışıyosun ders vermeye çalışıyosun benim senin geçmişini bilmeye ihtiyacım yok neyi anlatmak isteyip neye ulaşmaya çalıştığını da anlayamadım... Sanırım eksiksiz mükemmel bi insansın. Yoksa o söylediklerin senin içinde geçerli :) Neyse sormaz olaydım bir şeyi destek olacağına köstek olunuyor burda kendim ayarlaya ayarlaya çıkartırım ben olan aydıngere olur :) Bu arada vasıflı vasıfsız işten anlamayanlar yorum yapmasın diyince seni kastettiğimi düşünmüşsün baksana özel üyesin diğer konulara bakarsan alakasız gereksiz binlerce yorum göreceksin...

RD3S1GN

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.rdwn.deviantart.com
Nasıl bi tipsin sen, çözemedim....

İnsanlar yardım ister, çözümü biliyorum ama sana ayıracak vaktim yok diye mesaj yazarsın, insanlara abi abla diye yaklaşıp yüz bulamayınca tukaka dersin, bazılarına özelden mesaj atarsın msn istersin arkadaş olmak için vermeyince de cambazlık yaparsın, kendi adına yazdığın mesajı göz göre göre benim değil arkadaşım adına yazdım dersin daha da fazlasını yazmıyorum utanmaya yüzün olur belki. Hadi kal sağlıcakla, umarım kişiliğini tez zamanda bulur yerine oturtursun.

Zorunamı Gitti Kardeş Zoruna Zoruna Gidenin nokta nokta Sonuna :rofl:

Pfff Tınlamıyorum :emo1:

Ne Satıyorsan Ondan Almıyorum :rofl:

Bırak Bu Ayakları Senin Kişiliğin Oturmuşsa Yeter Bize....

picture.php

Son düzenleme: