Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

gazete tramı nedir nasıl verilir?

soan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gazeteye ilan hazırlarken patronum gazete tramına göre ayarla dedi... bu ne demektir? sonuçta bilmediğim için bende normal bir şekilde gönderdim. Gazete tram vermek nedir ve gazeteye ilan gönderirken nelere dikkat etmek gerekir yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler.

soan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkür ederim çok ^^

yazıya baktım.. ama pek anlamadım.. neyse öğrenemedik napalım böyle bildiğim gibi yapmaya devam edeyim..

gene de kısaca anlatmak isteyen olursa kapımız açık :)

Son düzenleme:

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
teşekkür ederim çok ^^

yazıya baktım.. ama pek anlamadım.. neyse öğrenemedik napalım böyle bildiğim gibi yapmaya devam edeyim..

gene de kısaca anlatmak isteyen olursa kapımız açık :)

Patronunuzun demek istediği, kısaca şöyle.

Genel olarak ofset baskı ile gazete baskısı arasında gazetenin kağıdından ve baskı tekniğinden ötürü %30 civarında renklerin birbirine karışması yada noktanın genişlemesi gerçekleşir.

Sonuçta ofset baskıda çok güzel bir görsel gazetede çamur gibi denecek kadar kötü çıkacaktır.

Türkiye geneli tirajı olan gazetelere gönderilen ilanlarda bu ayarlamayı yapmanıza gerek olmaz. Çünkü bu gazetelerde sizden gelen ilanları baskılarına göre düzenleyen operatörler çalışmaktadır.
Diğerleri için önerebileceğim eğer ilanınızda fotoğraf kullandıysanız veya CMYK nın birleşiminden oluşan renkler var ise.
C M Y K değerlerinin C M Y kanallarını %20 kadar K değerinin de %30 kadar geriye çekilmesi.

bilmem anlatabildim mi?

soan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Patronunuzun demek istediği, kısaca şöyle.

Genel olarak ofset baskı ile gazete baskısı arasında gazetenin kağıdından ve baskı tekniğinden ötürü %30 civarında renklerin birbirine karışması yada noktanın genişlemesi gerçekleşir.

Sonuçta ofset baskıda çok güzel bir görsel gazetede çamur gibi denecek kadar kötü çıkacaktır.

Türkiye geneli tirajı olan gazetelere gönderilen ilanlarda bu ayarlamayı yapmanıza gerek olmaz. Çünkü bu gazetelerde sizden gelen ilanları baskılarına göre düzenleyen operatörler çalışmaktadır.
Diğerleri için önerebileceğim eğer ilanınızda fotoğraf kullandıysanız veya CMYK nın birleşiminden oluşan renkler var ise.
C M Y K değerlerinin C M Y kanallarını %20 kadar K değerinin de %30 kadar geriye çekilmesi.

bilmem anlatabildim mi?

Anladım, çok teşekkür ederim. Deneyeceğim.