Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Genel Depolama Birimi

exloper

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ebrureklam.com.tr
merhaba :)

Konuya direk girmek gerekirse , bizim iş yerimizde genel lan ağ bağlantısı kullanılıyor. yani modem üzerinden 4 -5 port var bu portlara farklı bilgisayarlar bağlanıyor. ve 1 ana bilgisayar sabit diski üzerinden diğer bilgisayarlarla bilgi alışverişi yapılıyor ( genelde CorelDraw dosyaları ) ...

Şimdiiii diceksiniz ki ne olmus yani ?

sorunum şu ! ben corel draw yada diğer bi ilistratör dosyasını açarken ağ bağlantısından... bilgisayar (windows) yavaş acıyor. çünkü başka bir disk üzerinden acılıyor dosya.. ama benimde aklıma şöyle bişey geldi. ben bu depoladığım corel draw yada ilistratör dosyalarını bilgisayar diskinde değilde başka bir harici ama modeme bağlanabilir bir disk e kopyalasam. her bilgisayar o harici disk ten bağlansa .. hem daha hızlı alısveriş olur hemde o bilgisayar diskinden daha uzun ömürlü olur gibime geldi. bilgisayar sabit disklerinin sağı solu belli değil..... :wink:

sizin fikriniz nedir ?

teşekkürler
Furkan TOPÇUOĞLU

twist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
anladığım kadarıyla siz sadece bilgisayarları switch (modem) sayesinde ağ bağlantısı oluşturmuş durumdasınız... yani server sözkonusu değil... bu şekilde hız elde edemezsiniz.. bir diğer konu harici bir diski yine aynı modeme bağlayarak depolama alanını daha hızlı kullanabileceğinizi düşünüyorsunuz ama o şekilde bir diskin ömrü pc içinde kullanılan bir diskten çok daha kısa olacak ve tüm verileriniz daha evvel heba olacaktır.. usb flash bellek kullanarak dosya taşımanız bile daha mantıklı geliyor bana...

iyi çalışmalar

exloper

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ebrureklam.com.tr
yok ya flash bellekle fln olmaz cunku yaklasık 30 yıllık bi birikmiş dosyalarımız var. server yönteminden bahsedermisiniz biraz yani ben suan sizin de dediğin gibi LAN yöntemiyle bağlantı kurdum.