Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

google maps'ten 300 dpi ekran görüntüsü almak

mersindost

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar. Doğru yere açtımmı bu konuyu bilmiyorum. Eğer yanlış yere açtıysam özür dilerim.

Bir el ilanına harita yapacamda. Google Maps'ten hazır görüntü alayım diyorum.

Screenshot'u 300 dpi olarak nasıl kaydedebilirim acaba?

Veya 300 dpi bir harita nasıl yapabilirim ?

Basit bir adres haritası. Yanlış anlaşılmasın.

teşekkürler.

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟

Teoride yapabilir :) "Corel Capture" veya "Snagit" programlarıyla ekran görüntüsünü 300 dpi alabilir.

Screenshot'la 300 Dpi fotograf görüntüsünü elde etmeyi şimdilik unutun derim bilgim dahilinde söylüyorum bu işlem sonucunda elde edeceğiniz görüntü 72 Dpi çözünürlüğünde olsa gerek (WİNDOWSUN KLASİK EKRAN GÖRÜNTÜSÜNDE).

Alternatif olarak Snagit programını öneririm onun Screenshot özelliği windows'dan daha gelişmiştir. Hangi grafik programını kullanıyorsunuz bilmiyorum ama CorelDRAW GS'nin "Corel Capture" programı sayesinde'de farklı çözünürlüklerle ekran görüntüsü elde etmek mümkün

Haritadan kastınız krokiyse Google Maps'dan görüntüyü aldıktan sonra tekrar çizebilirsiniz üstünden ben genelde bu yöntemi kullanıyorum

Son düzenleme:

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
Teoride'de yapılamaz, size sunulan fotoğrafın çözünürlüğü neyse en çok o kadar alabilirsiniz, Google'da bu haritaları en çok 96 dpi dan sunmakta. bahsettiğiniz 3 parti yazılımların yaptığı şey, PS de image size da 300 yazmaktan farklı birşey değildir. netlik hertürlü bozulacaktır. Küçük olan bir fotoğrafı müdahale etmeden büyütebilme teknolojisi malesef henüz gelişmemiştir. Ancak; 30" bir monitörde tam ekran aldığınız SS ebatları büyük olduğu için 300 dpi da 6 ila 9 cm genişlik veya yükseklikte kullanılabilir. Ama ekran boyutunda 300 dpi alıp hemde net olsun gibi bir uygulama şu anki teknoloji ile mümkün değil.

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
Teoride'de yapılamaz, size sunulan fotoğrafın çözünürlüğü neyse en çok o kadar alabilirsiniz, Google'da bu haritaları en çok 96 dpi dan sunmakta. bahsettiğiniz 3 parti yazılımların yaptığı şey, PS de image size da 300 yazmaktan farklı birşey değildir. netlik hertürlü bozulacaktır. Küçük olan bir fotoğrafı müdahale etmeden büyütebilme teknolojisi malesef henüz gelişmemiştir. Ancak; 30" bir monitörde tam ekran aldığınız SS ebatları büyük olduğu için 300 dpi da 6 ila 9 cm genişlik veya yükseklikte kullanılabilir. Ama ekran boyutunda 300 dpi alıp hemde net olsun gibi bir uygulama şu anki teknoloji ile mümkün değil.

Tabiki de karşı tarafın vermiş olduğu 96 Dpi. resmi 300 Dpi. yapamayız yapsak bile çözünürlüğü artmış olmaz. O konuda haklısınız(bu konuda hem fikiriz) bahsetmiş olduğum programlar ekran görüntüsünü almakta yararlı, resmin dpi değiştiremez bu programlar.

Resmin çözünürlüğünü bozmadan büyütmek istiyorsanız
" PhotoZoom Pro " kullanmanızı öneririm ücretli bir yazılımdır çözünürlüğünü bozmadan resimleri büyütebiliyor.

mersindost

🌱Yeni Üye🌱
teşekkür ederim fikirlerinizi paylaştığınız için. araştırmaya devam edeceğim.

seckwotr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Olsinwe bir sorum olacak dostum. Hani information map denilen haritalar. Senin dediğin şekildemi hazırlanıyor.

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
Olsinwe bir sorum olacak dostum. Hani information map denilen haritalar. Senin dediğin şekildemi hazırlanıyor.

Teknik çizimle yapıldığını zannediyorum. Hangi programla yaptıklarını bilmiyorum belki AutoCad ile çiziliyordur.