Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik okulu mezunu musunuz??

igoala

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba arkadaşlar...
Burada bir çok grafiker var. Ben de merak ettim. Çoğu okuldan mı, kendi uğraşıyla mı grafikerlik mesleğine atılmış??
Ben grafik okumadım. Kendi uğraşlarımla başladım.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
10 yılı aşkın bir süredir bu camiaanın iiçindeyim. Mektepli değilim.

peri

Happy Woman
🏆Pro Tasarımcı🏆
6 yıldan beri bu sektördeyim asıl mesleğim muhasebe fakat eşim reklamcı olduğu için bende bu mesleğe yöneldim alaylıyım.

toprakasi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben ilk fotoğrafçılıkla başladım bilirsiniz stüdyo çekimi ve photoshp kullanıyorduk ki ozamanlar 8 seneden fazla tabi böle bişi ilk biz yapmştık sonra bi corel diye program öğrendim tabi öle karakalem cizimlerim işde var ama cizim yapamıyorum photoshpla yani kalem gibi olmuyo corelde baktım öğrendikçe daha böle yaratıcı oluyorum ozaman işde grafiker oluyomuşuz adımızıda bilmioz bu arada hani garfik programını kullanıoz ama grafiker oldumuzun farkında değiliz tabi ben fotoğraftan gerçekten çok iyi anlarım tamamen manuel makinelerle öğrendik mesleği ordan bu resmi böle efekt buna şöle şekil derken ajans işine girdik sonra gazete tasarımına başladım mizampaj yaptım kendimce ilk başlarda yerel gazetelerde sonra turkuaz diye bir gazete var karadenizde bölgesel orda 12 sayfa 4 sayfa renkli ödül aldım tasarım ödülü gazeteciler derneğinden afiş lerimiz falan beğenildi ama sorarsan süpermi kullanıyosun aslında şimdi sadece işime gelen yerleri kullanıyorum eskiden photoshpta millet ağlardı biz çalşırken şimdi bi decobe bi rutuş atıoz unuttuk corelde zaten işde kullandıklarımız aklımızda ihtiyaç olursa bakıyoruz burasında buda varmış diye ama dediğim gibi ben kendimi bildim bileli çocukluktan abuk subuk deftere falan derslerde hep cizerdim fotoğrafta benim hayatımın bi parçası ve baktım adımıza grafiker koymuşlar tabi bu alaylı olmak eğitim almamak değil bu işin ustalarının yanına gittim nebilim üniversitede fotoğrafçılık dersi veren hocalardan kitaplar adı aldım gittim ışığı çizigiyi pozlandırmanın bizim alaylı onların işde formullu hesaplarını baktım grafikerlik kitaplarına baktım bizim alaylı onların çizgi düzlem ışık renk falan ama sonuç olarak insanın içinde varsa bi şekilde okusa da okumasada öğeriniyor bide unutmayınki en üstad sanatçılar mektepleri okuyarak değil sahneleri süpererek yetişmiştir...

tozko

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Okulunu zamanı gelınce okuyacağım. :)

tasariman

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.fonemajans.com
Grafik Tasarım ve Resim okul ile sadece renklenir. Asıl olan Allah her insana yaradılışında farklı bir meziyet vermiş. Bin insanın yeteneği yoksa okula da gitse boş. Ama bu konuya meyilli bir insanın okumasını tavsiye ederim. Ben 15 yıldır bu sektördeyim. Bazen güzel sanatlara gitmediğime pişman oluyorum. Yeteneği olan arkadaşlar muhakkak güzel sanatları okusun. Ondan sonrası kendi çaba ve becerilerine kalıyor.

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
ben bu meslek için konservatuarı bıraktım arkadaşlar
her zaman derim insan sevdiği ve yapmaktan zevk aldığı işi kendine meslek edinmeli
ama günümüzde bunu yapan insan sayısı çok az
tabi müziği de seviyorum ama sadece hobi olarak meslek olarak değil
ben bu işin okulunu okumadım ama şundan eminim okulunu okusaydım şimdi olduğum yerde olmazdım kesinlikle daha geride olurdum
bu iş yerinde uygulamalı şekilde öğrenilir kanısındayım tabi okulunu da bitirmek lazım ama sadece okul bitirmekle olmuyor işte bu işe gönül vermek ve herzaman eleştiriye ve gelişime açık olmak önemli olan
4 senedir bu işin içindeyim ve hala bilmediğim o kadar çok şey varki
eğitim herzaman okulunda alınmaz insan kendi kendini de eğitebilir ...

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
bende 4senedir içindeyim ama bilmediğim çok fazla şey var. Alaylıyım.

blacktower460

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Okulunu okumadım. Yaklaşık 3 yıl oluyor. Ama kendimi daha çok geliştirmek için çalışıyorum.

merveporay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.shutterstock.com
ben grafik tasarım mezunuyum şu anda da asistan olarak çalışıyorum. Dedikleriniz doğru yetenek olması şart ama okul olmasıda şart, eğer okul okumadıysanız o zaman kendinizi çok geliştirmeniz lazım.

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Bende alaylıyım.. amatör olarak photoshop un ilk yıllarından bu yana ve corel draw ında ilk yılalrından bu yana amatörce uğraşırdım.. sevdiğimden dolayı.. çevreme tasarımlar yapardım.. bir gün mesleğim olacağı hiç aklıma gelmezdi.. taaki birisi yaptığım bir işe ödeme yaptı.. oysa zevkine yaptığım bi çalışmaydı.. ondan sonra ciddi anlamda ilgilenmeye başladım. sonra işlerimi kapadım.. ve kendimi ajansta buldum.. şimdi bir matbaa+ajans da hayatımı sürdürmek ve grafiği ilerletmek için didiniyorum. düzenli olarak 3 dergiye aboneyim. 1 de yabancı dergim geliyor. grafik üzerine sanatçıları ve reklamcıları takip ediyorum. amatör olarakda fotografla ilgileniyorum..
"hayat ayrıntılarda gizli, ayrıntıları görmek ise grafikerin işi"... derim.. başkada bişey demem.. ama sorarsanız eğer yaşım genç olsa kesinlikle eğitimini alırdım.. bir büyüğümüzün dediği gibi " Eğitim Şart"

delyy

🌱Yeni Üye🌱
matbaa cıkışlıyım ve haylada okuyorum 6 senedir bu işle ilgileniyorum

gülsüme

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende okullu değilim ama 6 yıldır bu işi yapıyorum ve çok seviyorum kesinlikle bu işi başarmak için yetenek sabır ve sevmek gerek....

mançoloji1

🌱Yeni Üye🌱
Bende muhasebe mezunuyum bir reklamcıya stajer olarak girmiştim fakat grafik programlarını öğrenmeye başlayınca bu mesleğide sevince bu işi yapmaya karar verdim 1 sene oldu bu işi yapıyorum

igoala

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Okullu ya da alaylı bu çalışma ortamında çok şey değiştirmez. Önemli olan ne kadar iş yapabildiğin...
Sadece dikkatimi çekti grafiker arkadaşlarım ve sanırım çoğunluğumuz alaylı yetişmişiz, yetişiyoruz...
Bu bir bakıma çok hoş çünkü bir çok şeyi kendi deneyimlerimizle ya da uğraşlarımızla buluyoruz.
Kısacası bir işi severek yapmak iş uğruna çok çalışmayı gerektiriyor, bu da o işi ne kadar sevdiğimizle ilgili...
Acaba başka mesleklerde de kendini geliştirip her seferinde bu kadar keyif alan var mıdır?
Bazen karşılığını alamasak da:)

BuDa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba ben kalem ile çöp adam bile çizemem, mektepli bölümüm haritacılık fakat hiç yapmadım dersem yeridir, haritacılığı bile ilçe planlarını corelde çizerek renkler ile süsleyerek ve vektörel çizimlerden aldıgım net görebilme feyziyle yapıyorum. Fotoshopda net çözünürlüğünü göremediğim için çalışmalarımı genelde yarım yapıyorum. Letresetlerle grofozlarlarla rapidolar ile çizerek mesleğe başladım yıllar önce sonradan bilgisayarlar çıktı ve haliyle banner proğramlarından sonra coreli (corel3 ile :) ...) öğrenmeye başladım ve bir daha ayrılamadım. Yani mektebin fazlaca bi önemi yok fakat işi ilerlettikçe her konuda oldugu gibi uzman görüşlerini ve kitaplarını karıştırmaktada çok fayda var. İnsanın içinde olmalı ve sabırlı olmalı. Buna birazda yaratıcılık eklenince mektepli alaylı fark etmiyor. Şunu da unatma; mesleğe bir bulaşan bi daha bırakamıyor.
birde atölye çalışmalarına (seriğrafi vb.) bulaştıysan o tiner kokusunu alan bir daha iflah olmuyor. :) Hoşgeldin aramıza, Kolay gelsin. BuDa

Ebru ANIL

🏆Pro Tasarımcı🏆
mrb

7 yıl oldu bu mesleğe başlayalı ve 7 yıldırda okuluna devam ediyorum

abaq

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
abaq.deviantart.com
1998 de başlaıdım bir matbaa köşesinde bende ozamanlar daha çok küçüktüm :p
ama okul okumayı son yıllarda acaip istiyoerum ama biraz çalışmak gerekiyor

sedat17

🏆Pro Tasarımcı🏆
yetenekten ibaret benmki okulunu okumadım ama 3 gun sonra okulada kaydolcam lazım olcak diploma..

ANGEL439

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Grafik Tasarım ve Resim okul ile sadece renklenir. Asıl olan Allah her insana yaradılışında farklı bir meziyet vermiş. Bin insanın yeteneği yoksa okula da gitse boş. Ama bu konuya meyilli bir insanın okumasını tavsiye ederim. Ben 15 yıldır bu sektördeyim. Bazen güzel sanatlara gitmediğime pişman oluyorum. Yeteneği olan arkadaşlar muhakkak güzel sanatları okusun. Ondan sonrası kendi çaba ve becerilerine kalıyor.

grafik tasarım mezunuyum. okulda hocalarımız şöyle derdi. yüzde 20 yetenek yüzde 80 eğitim. bu eğitimin yeri her zaman fakültede olmayabilir bi işyeri de olabilir. ama eğitim, çaba,kişisel gayret varsa doğuştan meziyetli olmasına gerek yok insanın