Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik Tasarım,Yardım!

WeskerExcella

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar. Bu soruyu sormak için belki de doğru bir başlık değildir ama tam olarak doğru başlık nerededir bulamadım neyse lafı fazla uzatmadan ben konuya başlayayım.
Ben düz lise son sınıf öğrencisiyim. Yıllardır tasarımla iç içe yaşadım. Hep bir tasarım yaptım,tasarım alanında kendimi hep geliştirmeye çalıştım. Ve aklımda her zaman meslek olarak grafik tasarım vardı. Düz liseye gittiğime biraz pişman oldum aslında başında meslek lisesinde grafik tasarım okurum diye düşünüyorum şimdi ama liseye başlarken aklımda net değildi grafik tasarım bu yüzden başka bir meslek belki bulabilirim diye düşündüm. Ve benim sormak istediğim şu; şimdi ben YGS sınavına hazırlanıyorum. 4 yıllık kazanmak istiyorum grafik tasarım. İnternette araştırma yaptım özel yetenek sınavıyla ilgili. Ama araştırdıkça aklım daha çok karıştı. Bir yandan da içimi bir üzüntü kapladı. Ya kazanamazsam diye,çünkü ben başka bir alanda okumak istemiyorum,tek istediğim üniversitede grafik tasarımı kazanmak. Üniversiteyi grafik tasarım alanında okuyup artık sevdiğim alana yoğunlaşmak istiyorum. Sizce nasıl yapayım ben şimdi ? Kazanmak için ? Özel yetenek sınavı için kursa gideyim diyorum ama internette YGS-5 grafik tasarım bölümlerinde 370 civarında puanlar yazıyor. Kafam çok karıştı. Bana nasıl kazanabilirim,ne yapmalıyım,bunlarla ilgili bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Ne yapmam gerekiyorsa hemen ona başlamak istiyorum çünkü. Burada da bunu sormak daha iyi olur diye düşündüm.

Şimdiden teşekkürler.