Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hangi vektorel programı kullanıyorsun?

• Kullanılan toplam oy
    447

turgut1993

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corel kuallanım açısında daha rahat ben corel kullanıyorum ama Freehand öğreniyorum

oecemp

🌱Yeni Üye🌱
merhaba bilgisayarım format dolayısıyla bütün programlar gitti ve flashıma yüklemiştim ama flaşımı kaybettim ve bana acil illüstratör cs3 programı lazım ama hiçbir siteden inmiyor yardımcı olabilir misiniz??????

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
- Eski dosyalarımın FH olması ve birçoğunda FH'nin inset özelliğini (Ai bu özelliği desteklemediği için olası bozulmaları engelleyebilmek adına) kullandığımdan dolayı bunların editlenmesi gerektiği durumlarda FH.

-Yeni bir tasarım yapmam gerektiği durumlarda bana büyük bir serbestlik sağladığı için Ai.

-Kitap, dergi, insert gibi metin ağırlıklı çalışmalarda kullanırken keyif verdiği için indesign.

-Photoshop ise zaten olmazsa olmaz.

kafkas01

🌱Yeni Üye🌱
Ya arkadaşlar bana yol gösterirmisiniz bir konuda ben 3 aydır indesign ve illustrator cs5 programı ile uğraşıyorum ben matbada reklam ajansında olsun çalışmak için hangisine ağırlık vermeliyim bana yol gösterecek arkadaşlar varmı şimdiden saolun...

XxBoromiRxX

🌱Yeni Üye🌱
Ya sanki adam işe alım yapacak da hangi programları kullanırsınız diye sormuş, insanları anlamak mümkün değil arkadaş, adam bütün programları yazmış, Aferim sana yetenekli genç ama soru o değil anlıyomusun...

Corel Draw' ı tek geçerim. Bazen Photoshop a bile gerek duymuyorum COREL COREL COREL.

KeskinRaze

🏅Acemi Tasarımcı🏅
CorelDraw kesin ve net çözüm gerisi boş. Gerektiğinde Tabi Illustrator tabi Indesign ama vektörel kolaylık rahatlık corelden başkasında değil.

cnr44

🌱Yeni Üye🌱
ben matbaada baskı öncesi okuyom ama bana göre Adobe Illustrator corel'le göre zor ve fazla zaman gerektirio ben ce en ii si yine corel. :D

vivalavidaa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ağırlık corel'de, o da illustrator bilmeyişimizden. Yoksa illustrator'da çalışmak daha zevkli.:)