Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

harici resim galerisi scripti resimler gelmiyor

mccabe_fox

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Arkadaşlar;

Sitem için Tony’s Photo Album resim galerisini indirdim ve gallery sayfası olarak harici loadMovie komutyla içeriye çağırıyorum fakat resimler gelmiyor.

Script Actionscript1 ve flash 7 publish ayarlarına sahip bende flash cs4 de actionscript 1&2 de calışıyorum, publish ayarlarını script ayaralarına indirdiğimde de aynı sorunla karşılaşıyorum.

Script içindeki xml, kodlar ve images klasörü root sayfamda diğer sayfalarım gibi ama resimler ana sahneye gelmiyor. Sadece arayüzü geliyor scriptin.

bilgisi olan ve yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim.

mccabe_fox

🌱Yeni Üye🌱
Çözüldü

Sorun çözülmüştür,
Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlara yardımcı olabilecek kodu yazıyorum;
Ana swf de loadMovie komutnu _lockroot komutuyla kilitlemelisinizki linkeri harici swf olarak alsın yoksa ana swf den arıyor.

_root.createEmptyMovieClip("hakkimizda",1);
hakkimizda._x = 35;
hakkimizda._y = 311;
_root.hakkimizda._lockroot = true;
loadMovie("gallery2.SWF", "_root.hakkimizda");

keremToo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.keremtoo.com
flash içerisinde kullanacağın components için hazırlanmış olması gereken pdf dökümanına ihtiyacın var ki ben sölediğin components ilk defa duyorum. ama o components sahneye sürükle bırak ve Shif+F7 ile cıkan components inspector pencerisinde parameter sekmesinde
url kısmına olusturdugun xml dökümanın adını yaz.
Buyuk bir ihtimal ile belirtiğin path(yol) doğru olmaya bilir.kodların varsa onun üzerinden daha doğru bir acıklama yapılabilir