Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

idemama hakkında..

Nihalkrmn

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,
Freelancer.com'u deneyebilirsiniz. Hem global calisan bir sistem hemde emeginizi bosuna harcamiyorsunuz. Once projeyi alirsiniz sonra proje icin calisirsiniz. Isterseniz de yarismalara katilirsiniz.

aresrisus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.emrecetiner.com.tr
Merhaba,
Freelancer.com'u deneyebilirsiniz. Hem global calisan bir sistem hemde emeginizi bosuna harcamiyorsunuz. Once projeyi alirsiniz sonra proje icin calisirsiniz. Isterseniz de yarismalara katilirsiniz.

arkadaşa katılıyorum emeğinize göre etik olmayan idemama gibi siteler yerine freelancer.com ya da başka proje bazlı iş verenlere referanslarınızı sunarak iş almak daha mantıklı.

Bir tasarımcı seçerken yarıştırarak değilde. Bütçenize ve o tasarımcının referanslarına bakarak bu işi halledebilirsiniz. İş verenlerin tembelliğinden çıkan bir fikir bu site...

S.Murat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.smtcreative.net
İdemama.com

arkadaşa katılıyorum emeğinize göre etik olmayan idemama gibi siteler yerine freelancer.com ya da başka proje bazlı iş verenlere referanslarınızı sunarak iş almak daha mantıklı.

Bir tasarımcı seçerken yarıştırarak değilde. Bütçenize ve o tasarımcının referanslarına bakarak bu işi halledebilirsiniz. İş verenlerin tembelliğinden çıkan bir fikir bu site...

Merhaba arkadaşlar,
Bende idemama.com'un bir dönem üyelerindenim 3 hafta üst üste bir kaç yarışma kazandıktan sonra idemama.com beni siteden attı ve çok ilginçtir kurumsal görünen bir firmada bir tane muhattab bulamadım kendime bir bayan koymuşlar oraya veya herşeye aynı kişi bakıyor :))) tek kişilik dev kadro misali ne zaman arasam dışarıdalar ha dışarıdalar nefret ettim sosyal medya da bu konuda bir etkinlik başlatılabilir diye düşünüyorum ama :)))

TheAce

🌱Yeni Üye🌱
idemama.com sahtekarlıkla iş çevirmeye çalışıyor

Merhaba, ben 4-5 ay önce idemama.com'a üye oldum. Üyeliğimin onaylanması için 10 kadar iş ekledim, üyeliğim geciktirildi, firmaya mail attım cevap gelmemesi üzerine firmayı aradım, portfolyoma yetersiz olduğu söylendi, iş sayısını artırdım, üyeliğimi zor bela onayladılar, fakat ağırlıkta olan yarışmalara katılmamı engellemek için, profil özelliklerimi sınırlandırmışlar.

Ben portfolyoma (poşet, maç panosu, ambalaj etiketi) eklemedim, stajyer düzeydeki bazı insanlar portfolyolarına hiç bir iş eklemezken üyeliklerini kabul ediyorlar, defalarca mail atmama ve telefonla aramama rağmen ilgilenen olmadı.

idemama.com'da en çok logo üzerinden iş geliyor ama logo yapabilme iznini vermiyolar, uğraşmayın. Bu da akıllara tasarımcıların kendi tanıdıkları kişiler olduğunu getiriyor, böylece tasarımcıların hakkı yenmiş oluyor, zamanları ve emekleri boşa gidiyor. Herkese Kolay gelsin...

grafiker78

🌱Yeni Üye🌱
elbette zorla katılmıyorsun ama zorla katıl ya da katılma sonuç olarak kurdukları sistem uygun değil,

belki örnek olmayacak ama diyelim ki mecliste çıkmış saçma bir kanun var , senin doğruluğuna katılmaman o kanunun çalışmasını engellemez... Ben katılmıyorum idemama'ya fakat kurdukları kurnaz düzen işliyor, insanlarıda kandırıyolarlar

"Bence"

Sistem olarak kurnazca bir fikir, grafikerleri birbirine kırdıran, en iyi tasarımı amaçlayan tasarımcıları günlerce meşgul eden. Sonucu hüsranla biten yarışmalar. Arkadaşlar emeklerimiz boşa gitmesin...

grafiker78

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar,
Bende idemama.com'un bir dönem üyelerindenim 3 hafta üst üste bir kaç yarışma kazandıktan sonra idemama.com beni siteden attı ve çok ilginçtir kurumsal görünen bir firmada bir tane muhattab bulamadım kendime bir bayan koymuşlar oraya veya herşeye aynı kişi bakıyor :))) tek kişilik dev kadro misali ne zaman arasam dışarıdalar ha dışarıdalar nefret ettim sosyal medya da bu konuda bir etkinlik başlatılabilir diye düşünüyorum ama :)))

Sosyal platformda bir sayfa açalım...

S.Murat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.smtcreative.net
Sosyam Medya'da Duyuralım

Sosyal platformda bir sayfa açalım...

Sevgili arkadaşlar idemama.com ve bu mantığa sahip meslektaşları bir birine düşürerek ileride bir veya bir kaç kişinin birbirini tanıması ile güzel işler çıkartabilecekken bu plartformlar sayesinde hemen hemen tüm tasarımcıları birbirine kırdıran araya fitne fesat sokan işgüzar ve emek hırsızı sitelere karşı ben derimki sosyal medyada bir sayfa açık ne gerekiyorsa yapalım.

brushes

🌱Yeni Üye🌱
İdemama

Merhaba Ben idemama da tasarım yaptım bir kaç sefer dediğiniz gibi saçma sapan logolar kazanıyor sen uğraştığınla kalıyorsun ayrıca bir tanesinde kazandım bir ayı aştı ücretinide yatırmadılar müşterinin web sitesini inceledim onlarda halen logoyu kullanmamışlar bu durumda müşteri tarafıda mağdur oluyor onlar ücretini yatırıyor işi kullanamıyor sen uğraşıyorsun paranı alamıyorsun...>:|

barlas

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.instagram.com
Siteyle alakalı yaşadığım yeni bir gelişmeyi buradan paylaşmak istiyorum. Sitede 6 aydır üyeyim ve kazandığım logo projeleri bulunmakta. Ama 20 gün kadar önce site durup dururken benim yükleyeceğim çalışma listesini düzenleyerek. "Logo" ve "Kurumsal kimlik Çalışması" yükleyemeyeceğim şekilde yeniden düzenlediler tam 15 gün maillerime cevap vermediler neredeyse her gün mail attım ve uygun dille bu listenin güncellenmesini istedim. Düzenlemediğiniz her gün bir proje kaçırıyorum ve kazanma şansım olan projelere tasarım yükleyemeden kaybediyorum diye belirttim ve geçen gün siteden mail geldi.

Bana, firmaların da yorumları doğrultusunda DENEYİMİM LOGO VE KURUMSAL KİMLİK TASARIMI YAPMAYA YETERLİ OLMADIĞINI belirttikleri bir mail attı. Bu yazıyı görünce resmen çıldırdım ve bu yorumu yapabilecek kurumun seviyenin onların olmadığına kaldı ki hiçbir firmayla negatif bir yorumlaşmaya girmediğimi hatta yüklediğim çalışmalar için firmalardan iyi yorumlar ve yönlendirmeler aldığımı kaldı ki kazandığım logo çalışması sonucunda bir firmanın benim tasarlıdığım logoyu kullandıklarını hatırlattım. Ancak dalga geçer gibi, ilk attıkları mail'in aynısını birkez daha gönderdiler.

10 yıldır grafik tasarım yapıyorum. Serbest olarak çalışıyorum. Tasarladığım logoları kullanan firmalar var, kaldı ki sadece logo değil bir çok farklı grupta çalışmam kullanılıyor ve ben bu işten para kazanıyorum. Bu yorumu okuyan arkadaşlarımı bilgilendirmek için siteye yüklediğim bütün logo ve kurumsal kimlik çalışmalarını buraya yükleyeceğim ve alçakgönüllü olarak sizlere soracağım benim tasarımlarıma baktığınızda "LOGO TASARIMI KONUSUNDA SİZCE DENEYİMİM VAR MI?".

Bu maildeki yazıyı ben resmen bir hakaret olarak algılıyorum ve sizlerin yorumlarınızı merak ediyorum bu durumla ilgili.

Teşekkürler.
ayni olayı banada yazptılar kardeşim bir çok proje kazandıgım halde sorun yok onlar kaybeder de ve gec o site yanlış bir site mesela;
Sen ajans sahibisin diyelim giriyorsun ajansdan bir kullanıcı adı ile parası ile proje başlatıyorsun eve geliyorsun grafiker olarak o projeye giriyorsun ve ajansa gelmiş olan müşterine bir çok secenek sunuyorun birini seciyor diyelim o sectiği tasarımı kolay bir şekilde grafiker olanaklarını kullanarak çiziyorsun.yani çalıyorsun. sonra evden atmış oldugun tasarımı seciyorsun ki para sana gelsin bu sayede kaliteli bir ajans oldun cünkü senin için çalışan idemama ekibibi var allah seni kurtarmış oradan kardeşim anlatabildimmi bilmiyorum boyle karısık olaylara kafam basmıyor pek.

mcshn

🌱Yeni Üye🌱

mcshn

🌱Yeni Üye🌱

yuseyhan

🌱Yeni Üye🌱

dinosaur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.erdalakyol.com
Grafik Tasarımcılığın temel sorunu

Yorumları okudum. Herkes haklı. İdemama.com' da haklı.
Mesele internet sitelerinin grafik tasarımcılarını yok pahasına kullanmaları değil. Mesele çok daha öncesine ve Grafik Tasarımcı sözcüğünün başlangıcına dayanmaktadır. Nasıl mı? Anlatayım. Uzatmadan. Kısacık...
Ustalık belgesi olmayan berber dükkan açabiliyor mu? Eczacı? Diploma olmadan eczane açılabiliyor mu? Avukat, doktor, hakim, savcı, polis, asker, şoför, kaptan, gemici... Sertifika, belge, diploma olmadan hangi iş yapılabiliyor? Musluk tamiri. Tesisat. Bahçe işleri. Pis su gider işi. Başka? Bir de grafik tasarım işi. Değil mi? Var mı bu konuda yetki belgesi isteyen bir merci? Yok. Çok değil, sadece bir program öğrenen iki ay içerisinde kendine "grafikerim ben" diyor mu? Diyor. Öyleyse neyi tartışacağız ki? Elini sallasan binbeşyüzüne çarpıyor. E, adam da biliyor alayımız karın tokluğuna çalışıyoruz. Hatta öyle ki üstüne para bile verdiğimiz oluyor. Yalan mı? Müşteri işi veriyor, para vermiyor. "İmage banklardan resim alacağım, para verir misiniz lütfen." dediğimizde, o da "Ayıp ediyorsun ya, hallederiz hepsini birden." şeklinde yanıtladığında hangimiz işi yarıda kesiyor da "Olmaz arkadaş, ya para ya iş!" diyoruz? Cevap: Hiçbirimiz.
Bu işin sertifikası, diploması ya da yetkili olduğunu, gerekli alt yapıyı almış olduğunu belirten bir yetki belgesi olmadan meslek böyle yerlerde sürünmeye devam edecektir. Her işe binlerce talibin olduğu, nüfusun patlamış, işin ve aşın yetersiz olduğu şu dönemde ilerisi için de hiç bir umut yok.
Fikrimi alanlara bu mesleği seçmemelerini öğütlüyorum. Size de önerim budur. Bırakın. Başka iş yapın. Ne yaparsanız yapın ama mutlu olmak ve karnınızın doymasını istiyorsanız bu işi yapmayın. Ben bile başka iş bakıyorum artık. Hayli ilerlemiş yaşıma rağmen...

dinosaur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.erdalakyol.com
Grafik Tasarımcılığın temel sorunu

Yorumları okudum. Herkes haklı. İdemama.com' da haklı.
Mesele internet sitelerinin grafik tasarımcılarını yok pahasına kullanmaları değil. Mesele çok daha öncesine ve Grafik Tasarımcı sözcüğünün başlangıcına dayanmaktadır. Nasıl mı? Anlatayım. Uzatmadan. Kısacık...
Ustalık belgesi olmayan berber dükkan açabiliyor mu? Eczacı? Diploma olmadan eczane açılabiliyor mu? Avukat, doktor, hakim, savcı, polis, asker, şoför, kaptan, gemici... Sertifika, belge, diploma olmadan hangi iş yapılabiliyor? Musluk tamiri. Tesisat. Bahçe işleri. Pis su gider işi. Başka? Bir de grafik tasarım işi. Değil mi? Var mı bu konuda yetki belgesi isteyen bir merci? Yok. Çok değil, sadece bir program öğrenen iki ay içerisinde kendine "grafikerim ben" diyor mu? Diyor. Öyleyse neyi tartışacağız ki? Elini sallasan binbeşyüzüne çarpıyor. E, adam da biliyor alayımız karın tokluğuna çalışıyoruz. Hatta öyle ki üstüne para bile verdiğimiz oluyor. Yalan mı? Müşteri işi veriyor, para vermiyor. "İmage banklardan resim alacağım, para verir misiniz lütfen." dediğimizde, o da "Ayıp ediyorsun ya, hallederiz hepsini birden." şeklinde yanıtladığında hangimiz işi yarıda kesiyor da "Olmaz arkadaş, ya para ya iş!" diyoruz? Cevap: Hiçbirimiz.
Bu işin sertifikası, diploması ya da yetkili olduğunu, gerekli alt yapıyı almış olduğunu belirten bir yetki belgesi olmadan meslek böyle yerlerde sürünmeye devam edecektir. Her işe binlerce talibin olduğu, nüfusun patlamış, işin ve aşın yetersiz olduğu şu dönemde ilerisi için de hiç bir umut yok.
Fikrimi alanlara bu mesleği seçmemelerini öğütlüyorum. Size de önerim budur. Bırakın. Başka iş yapın. Ne yaparsanız yapın ama mutlu olmak ve karnınızın doymasını istiyorsanız bu işi yapmayın. Ben bile başka iş bakıyorum artık. Hayli ilerlemiş yaşıma rağmen...