Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İllüstrasyonlarım - Eren AKINCI

youngman_3736

🌟Usta Tasarımcı🌟
Selamlar,

Uzun süredir işlerimi paylaşmıyordum burda, birkaç işimi daha paylaşayım istedim. İllüstrasyonun ne olduğunu Grafikerler.net'ten öğrendim. İlk başladığım zamanlarda düştüğüm hatalara yeni başlayacak olan arkadaşların düşmemesi için küçük bir öneride bulunmak istedim. Temel sanat bilginiz olmadan çok iyi bir bilgisayarınız, çok iyi bir tabletiniz, çok iyi program bilginiz olsa yine de bir işe yaramaz. Ben kendi çabalarımla gelişmeye çalışırken bir buçuk yılımı boşa harcadım. Bu harcadığım bir buçuk yılı kendi çabalarımla çalışmaktansa bir desen kursuna giderek harcasaydım çok çok daha iyi yerlere gelirdim eminim. İllüstrasyon, grafik tasarım, endüstriyel tasarım kısacası tasarım anlamında herşeyin başı bu desen kursundan geçiyor. Sözü fazla uzatmayayım, İllüstratörlüğe ya da herhangi bir tasarım dalına heves ettiyseniz ve kariyer hedefiniz bu yönde ise kesinlikle bir desen kursuna gitmeniz gerekir. Kursum çizgievi'nden çok çok memnunum ve buraya ilk yüklediğim işleri hatırlayanlar şimdiki işlerimle kıyaslarlarsa kursun ne kadar faydalı olduğunu daha iyi anlayacaklardır.

Dijital işlerimden de geleneksel medya kullanarak yaptığım işlerden de birkaçını paylaşıyorum, umarım beğenirsiniz :)

Suluboya 1 :

tiger_by_eren_akinci-d5w34te.jpg

Suluboya 2 :

horse_by_eren_akinci-d5w358r.jpg

Suluboya 3 :

the_wolf_by_eren_akinci-d5i3z0f.jpg

Dijital illüstrasyon 1 :

dwarf_by_eren_akinci-d5te3we.jpg

Dijital illüstrasyon 2 ( Sevdiğim müzik grubunun vokali; Albert Kuvezin / Yat-kha ):

albert_kuvezin_by_eren_akinci-d5raj5l.jpg

Son olarakta nasıl bir yol izlediğimi merak edenler için şöyle bir resim hazırladım ;

steps_by_eren_akinci-d5vur9g.jpg

Benzer konular

byhemsinli

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok başarılı çalışmalar elinize sağlık.

walle

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hepsi birbirinden güzel, elinize sağlık.
Benim bir sorum olacak,

dijital olarak boyarken sizce önce siyah beyaz gölgelendirip sonramı rengi vermek daha iyidir yoksa direk renklere gölge vererek mi?

İyi çalışmalar.

youngman_3736

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok başarılı çalışmalar elinize sağlık.
Çok teşekkürler.

Hepsi birbirinden güzel, elinize sağlık.
Benim bir sorum olacak,

dijital olarak boyarken sizce önce siyah beyaz gölgelendirip sonramı rengi vermek daha iyidir yoksa direk renklere gölge vererek mi?

İyi çalışmalar.

Öncelikle teşekkür ederim yorumunuz için. Açıkçası belli bir kriter yok, direkt boyayarak ta yaptığım çalışmalar var. Aralarındaki farkı şöyle anlatabilirim ; Siyahbeyaz tonlayıp sonradan boyadığınız işler çok daha detaylı ve kısa sürede bitiyor, ama renkler sizi çok tatmin etmeyebilir. Direkt boyayarak yaptığınız zaman çok daha uzun sürüyor çalışmanın bitmesi, ama çok daha güzel ve canlı renkleri oluyor. Yani işiniz hız gerektiriyorsa siyahbeyaz tonlayıp sonra boyamanız daha mantıklı olacaktır. Umarım yardımcı olabildim.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yönlendirme elbetteki faydalı ama zaten hali hazırda olan yeteneği birazcıkta dürtmek lazım. Uzun zaman olmuştu..Tebrikler ve yeni çalışmalar ile hoş geldiniz tekrardan..

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Çok beğendim..
Tebrikler..

Devamı olur umarım..

youngman_3736

🌟Usta Tasarımcı🌟
tebrikler çok beğendim sulu boyaları. bayağa ilerleme kaydetmişsin :) karakalemler de varsa görmek isterim.

Çok teşekkürler öncelikle :) karakalem desenler bayağı birikti aslında bi düzenleme yapmam lazım ama işten güçten pek vakit kalmıyor. fırsat bulursam elbette onları da paylaşırım :)

JoobLe

🌱Yeni Üye🌱
Cok Başarılı Elinize Emeğinize Sağlık.

sedacry

🌱Yeni Üye🌱
Başarılısın ve yetenek var..çok beğendim ellerine sağlık..çizim konusunda söylediklerine de aynen katılıyorum: elle desen çizemeyen illüstratör de çizemez...

niLqün.672

♾️Grafik Gurusu♾️
Önerilerinizi çok yerinde buldum, kesinlikle bu konuda çok haklısınız işin temelini bilmeden yapılan iş biryere gelince tıkanıp kalıyor.

Çalışmalara gelince Van Gogh etkisini çok severim, çok başarılı olmuş elinize sağlık.

youngman_3736

🌟Usta Tasarımcı🌟
Başarılısın ve yetenek var..çok beğendim ellerine sağlık..çizim konusunda söylediklerine de aynen katılıyorum: elle desen çizemeyen illüstratör de çizemez...

Önerilerinizi çok yerinde buldum, kesinlikle bu konuda çok haklısınız işin temelini bilmeden yapılan iş biryere gelince tıkanıp kalıyor.

Çalışmalara gelince Van Gogh etkisini çok severim, çok başarılı olmuş elinize sağlık.

Çok teşekkürler :)