Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Illustrator CS6 Da Freehand Açılmıyor mu?

Designerrr

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar Illustrator CS4-CS5 te Freehand dosyalarımızı sürükleyerek sorunsuz bir şekilde açabiliyorduk.
CS6 daysa resimdeki gibi bir hata alıyorum.
Illustrator CS6 da Freeehand dosyalarını açamıyor muyuz acaba???

7ul70.png

Benzer konular

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
Evet açılmıyor.
Illustrator CS6 Freehand'i desteklemiyor artık.

Son düzenleme:

Designerrr

🌟Usta Tasarımcı🌟
Evet açılmıyor.
Illustrator CS6 Freehand'i desteklemiyor artık.

hepten bitirdiler freehand i desene.
Ya ben cs6 da belki beklediğim özellikler gelmiştir diye düşünmüştüm, mesela Select only gibi o yüzden indirdim ama hiç biri de yok...
Adobe eşeği boyayıp satmaya kalkıyo cs6 nın lisansını aldıracaktım ama hiç gerek yok cs5 e devam arkadaşlar.
Heralde cs100 de çıksa beklediğim özellikler gelmeyecek :) 10 senedir yeni sürümü çıkmayan freehand de olan özellikler

asmagrafik

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba Değerli Arkadaşlar;

Evet Illustrator CS6 Freehand desteğini çekti. Aslında Bunca iş yapmış, milyarlarca Freehand dokümanı olmasına rağmen, bir uzantı ile işi devam ettirebilirdi. Freehand'taki orantılı bütüyme, fırça sorunları, export sorunlarına çare oldu ancak, uzantı desteğini çekmesi doğrusu acımasızca yapılmış bir hareket.

Ben dosyaları çevirebiliyorum.

Freehand dokümanı açıkken öncelikle resim var ise "embed" leyiniz. Dosyayı "Export" ederken "Adobe Illustrator 7.x(*.ai) uzantısını seçiniz. Kaydettikten sonra dosyada degrade yok ise sorunsuz açarsınız. Freehanttan illustrator'e dosyayı export ederken Illustrator Freehand'taki tram mantıklı vektörel degrade anlayışını tanımayacağından dolayı, illustrator de bunu eski tram mantığını vektöre çevirir. Eğer bunu istemiyorsanız, Freehand'taki nesnedeki renkleri not edip illustrator deki şekle istrediğiniz Degradeyi verebilirsiniz.

Selam ve saygılarımla
Adnan ASMA

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Daha kısa bir çözüm olarak Illustrator CS4-CS5 edinin.

fora18

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba Değerli Arkadaşlar;

Evet Illustrator CS6 Freehand desteğini çekti. Aslında Bunca iş yapmış, milyarlarca Freehand dokümanı olmasına rağmen, bir uzantı ile işi devam ettirebilirdi. Freehand'taki orantılı bütüyme, fırça sorunları, export sorunlarına çare oldu ancak, uzantı desteğini çekmesi doğrusu acımasızca yapılmış bir hareket.

Ben dosyaları çevirebiliyorum.

Freehand dokümanı açıkken öncelikle resim var ise "embed" leyiniz. Dosyayı "Export" ederken "Adobe Illustrator 7.x(*.ai) uzantısını seçiniz. Kaydettikten sonra dosyada degrade yok ise sorunsuz açarsınız. Freehanttan illustrator'e dosyayı export ederken Illustrator Freehand'taki tram mantıklı vektörel degrade anlayışını tanımayacağından dolayı, illustrator de bunu eski tram mantığını vektöre çevirir. Eğer bunu istemiyorsanız, Freehand'taki nesnedeki renkleri not edip illustrator deki şekle istrediğiniz Degradeyi verebilirsiniz.

Selam ve saygılarımla
Adnan ASMA

Bu sistemle iki renk üstünde obje varsa altını oyuyor. matbaya gönderirken sıkıntı olabilir.