Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İllustrator dosyalarını corelde açmak??

omerfarukbalci

🌱Yeni Üye🌱
merhaba sevgili arkadaşlar biliyorum biraz klişe oluyor ama lütfen yardım edin..! İllustratorde her ne halt yaptıysam corelde (x3) açamıyorum...!

yani birebir aynısını açmıyor corel, illustratorde ki gradient effektini çok kötü gösteriyor bunu birebir aynı şekilde açabiliyormuyum???

görselleride paylaşayım dedim
1. resim illustratordeki gradien
2. resim coreldeki gradien

şimdiden teşekkür ederim..! :[

aykut55

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Dosyanı pdf kaydet o şekil açmayı dene, yanlız yazıların bozabilir bu sefer. Dikkat etmen gerek.

mecityilmaz

🌟Usta Tasarımcı🌟
yazılarını convertle şekle çevir sonra pdf olarak kaydet yazılarında bozulmaz.

omerfarukbalci

🌱Yeni Üye🌱
evet pdf yöntemi oluyor fakat matbaaya kabartmalı laklı kartvizit gönderdiğimde pdf istemiyorlar orjinal dosyayı istiyorlar ve onuda corel olarak istiyorlar teşekkür ederim ilginiz için..!

r_korkmaz44

🌱Yeni Üye🌱
merhaba sevgili arkadaşlar biliyorum biraz klişe oluyor ama lütfen yardım edin..! İllustratorde her ne halt yaptıysam corelde (x3) açamıyorum...!

yani birebir aynısını açmıyor corel, illustratorde ki gradient effektini çok kötü gösteriyor bunu birebir aynı şekilde açabiliyormuyum???

görselleride paylaşayım dedim
1. resim illustratordeki gradien
2. resim coreldeki gradien

şimdiden teşekkür ederim..! :[

bende böyle düşünüyorum

chabalco

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gradient her vectör yazılımda farklılık gösterebilir ... gradientli kısmı photoshop'a alman lazım.. ordan tiff kaydedip corel'de açabilirisin.. daha yüksek versiyon Corel yazılımları ile de sorun çözülebilir belki X6 da açıp sana X3 olarak gönderilebilir ..

omerfarukbalci

🌱Yeni Üye🌱
teşekkür ederim ilginiz için en kısa zamanda deniyecem...

ramazanaydogdu

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaş,
İllustrator'da object/flatten transparency komutunu ver.
daha sonra düşük bir ai sürümünde kaydet ve öyle dene ;)

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
Direk AI'den CDR vektör formatında objeleri kopyalayan bir makro var kısmen çözüm olabilir gayet başarılı ve işe yarıyor objeler symbol olarak gelsede onları tek tıklamayla objeye çevirebilirsin. Makronun ismi AiClipboard 1.1 kaynak linkini vermeyi isterdim ama bildiğim kadarıyla yasak o yüzden araştırman gerekecektir. Bu makro tamamen ücretsiz ve güzel bir yazılımdır yüklemeside gayet kolay. Dediğim gibi trans.fountin gibi objeleri olduğu gibi alabiliyor sorunsuzca. Eğer bu çözüm olmazsa mevcut gradient,lens. tarzı işleri .tif formatıyla aktarabilirsin coreldraw en sağlıklısı o olur sanırım