Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İmgesel,Obje,Canlı Model (yeni)

grafiksel__duygu

🌱Yeni Üye🌱
mekan çizimlerin güsel belli bi sağlamlığı yakalamışsın ama anatomide aynı şey geçerli değil çizdiğin model hatalı bi model oranlarına dikkat et imgesel çalışmalarında da parça parça sakatlıkların var fonksiyon form olayını gözden kaçırmamaya dikkat et iyi çalışmalar...

gulsah_grafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
hepsi müthiş çalışmalar gerçekten çok başarılı ellerine sağlık

iyigoki

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.gozdecan.com
doğru ve dürüst eleştiri çok önemli arkadaşlar;
iyi güzel diye geçiştirmemeliyiz..
(yanlışım varsa düzeltiniz lütfen)
yetenek sınavlarına hazırlanmış biri
olarak ( '99 o.m.ü. duvar süsleme sanatları mezunuyum )
1.perspektif iyi. (figürlerin önüne bile geçiyor)
2.figürlerin vücut oranlarına (özellikle kollar)
daha dikkat etmelisiniz.
3.otobüs durağı ve yaya geçidi mantıklı değil bence..
(reklam panosunu da boş bırakmalıydın)
4.atölyedeki bayan diğerlerine göre daha iyi
(kol-göğüs bağlantısı ve yere basmasışı daha iyi olabilirdi.
5.cam-su- m e t a l tehlikeli objeler (şeffaflık-yansıma bakımından..)
6.yaşlı bayan portresi ve erkek nü size mi ait ?
7.koltuk mu ; objeler mi ?
8.koltuktaki bayanın yaslanması, oturması gerekiyor..
(bacağı da bir erkek bacağını çağrıştırdı bana )

umarım kimseyi incitmemişimdir :)

saygılar sevgiler selamlar..

***paylaşılan her şey güzeldir***

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ressam Halil ŞİKAR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Eleştirilere verdiğin cevaplarla bu işe sıkı sarıldığını ,ciddiye aldığını görüyorum.Bu iyi değil ,çok iyi bir başlangıç.:) 51 km batı da ÇAY dayım. Sana başarılar dilerim. Nasrettin Hoca Festivali Akşehirin sanata bakış açısına inanılmaz katkılarda bulunmaya devam ediyor,uluslararası sanat organizasyonlarına ev sahipliği yaparak sanata olan ilgiyi dahada artırıyor.Başarılar dilerim kardeşim.

ewrex

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşşkeür ederim İyigoki gerçekten ayrıntılı bir inceleme yapıp desenlerim üzerinde kafa yorduğun için.Bazı mantıksızlıklar var ama düzeltmeğe çalışıorm yeni yaptığım imgesellerde daha özenli ve sağlam figürler yerleştiriorm ilerde onları da koyucam.Aykataki figür ve yaşlı olan desen röprodiksiyon "Distkov" rus ressamının.onunda çok yardımı oldu çizgilerime a4 ten 70*100 e büyüttüm..Halil Şikar gerçekten yakın yerlerdeyiz Akşehirdeki atölyemizin ve insanlarının Nasrettin Hoca şenliklerine sanat kültür alışverişi adına herzamn büyük katkısı olmuştur eğer geçerken ziyaret etmek ve incelemek isterseniz adres veriyim " 24 ağustos bulvarı total petrol arkası Seçenek Resim Atölyesi Kültür ve Sanat Derneği " tekrar teşeşkür ederim..

MAKBULE

🌱Yeni Üye🌱
tüm çalışmalar süper bencede.bu arada mrhblar arkadaşlar yeni geldim aranıza.

cinesu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
cinesu.deviantart.com
Desende ufak tefek detayları düzelttiğin belli bir oranını oturtmuş olacaksın. Anadolu Grafik istiyorum demişsin o zaman biraz daha hayalgücünü çalıştır daha grafiksel konulara el at. Kitap kapağı tasarımı, afiş, logo vs. Senden çok iyi çizen arkadaşlarım oldu sınavda, benden de ama ne kadar iyi çizdiğine değil konuyu ne ölçüde yakaladığına bakıyorlar. Çalışmaya devam elini bırakma.

zera

🌱Yeni Üye🌱
meraba yine burdayım nası gidiyor yeni cizimlerin varsa bizimle paylaş iyi çizimler \bu eleştiriler seni üzmesin çalışmaya devam ben umudumu yitirdim ama sen yitirme

cihangireker

🌱Yeni Üye🌱
benim için hepsi mükemmel tebrik ediyorum hatta seni ayakta alkışlıyorum:D inşAllah bende böyle çizebilir de şu sınavın üstesinden gelebilirim...

ewrex

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Eleştiriler beni yolumdan etmez aksine dahada sıkı sarılmamı tetikler ayrıca sınavda bana logo-afiş-kitap kapağı tasarımı sormıcaklar ama onuda çalıştım ankara cenin ajanstaydım hacettepe üniversitesi devlet konservatuarı afişleri,restaurant,cafe logoları anadolu ezgileri çift viyolonsel gibi albüm kapaklarında ismim war yinede teşşekür ederim bu sene kendime daha çok güveniyorum.Yeni çalışmalrım var fotoğraf makinem elimde değil şuan yakında 50 70 imgesellerimi koyucam tekrar teşekkürler hepinize....

cinesu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
cinesu.deviantart.com
Ben Anadolu Üniversitesi grafikteyim. Peki bana neden o zaman son aşamada kitap kapağı sordular ya da MSÜ de tipografi sordular. Burada yanılıyorsun. Sormayacaklar diye birşey yok. Sonuçta grafik bölümü istiyorsun. Anadolu üniversitesinin ilk aşaması model, ikinci aşama genel kültür genel yetenek testi ve son olarakta bölüm sınavın imgesel. Seramiğe seramik yaptırırlar, grafiğe grafik, resim isteyene resim. Animasyona animasyon. Ha ben kasar bellek yaparım dersen çarşı, pazar çizerim. O zaman son sınavda kalırsın soruyu gördüğünde. Amacım seni bilgilendirmek, gözün iyi, elin iyi daha gelişecek tabi ama dediklerimi unutma. Ve dediğimde doğruydu kitap kapağı çizemedikleri için çok arkadaşım kaldı. Çok iyi imgesel yapmalarına rağmen.

Son düzenleme:

ewrex

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sınav sistemini gereken derecede biliyorum ama sazan gibi direk kitap kapağından başlanmaz bence üniversiteyi kazanmak için değil eğitimimi gerek düzeyde alıp desenimi sağlam tutumamk için çalışıorum sistem baştan yanlış sadece kitap kapağı tarzında durumlara çalış dio ama leke öğrenmezssen imgeselde 3te 1 oranlamaları 6 3 oranlamaları dikkati nereye aks ettireceğini öğrenmessen o okuldan çıktığındada sadece kitap kapağı bilidğin logo type yada herneyse hep aynı şeyleri yaparsın. benim amacı sağlam olmk tarihi sürekli tekerrür ettirip aynı şeyleri ısıtıp önüne koymak değil teşekkürler.

syd barret

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hocam eline sağlık güzel olmuş cidden
ben o çıplak adamdaki ılık olayını çok sevdim bence harika ve emek isteyen bişi

ewrex

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok sağol o ılık etkiyi verebilmişsem ne mutlu bana;)

sss.ibel

🏆Pro Tasarımcı🏆
nasıl bir yeteneğe sahipsin anlatamam.çalışmalara deyicek söz yok,başarıların devamını dilerim:D

ALpiy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben güzel sntlar lisesi mezunuyum bi arkadaşımın çizimleriyle senin çizimlerin çok benzio çizgi tarzınız aynı nerdeyse , ewet çizgin sağlam desen anlayışın akademik açıdan çok güzel imgesel tasarımların gayet doyurucu gayet hoşş çok başarılısın yanlız modelden deseninde bişey dikkatimi çekti o kullandığın ışık gölge eğer sınavlara hazırlanıosan bence taramayı kullanma bide modeldeki yüz planlarını el planlarını biraz daha vurgula iç planlara girsen daha başarılı oalcak bence zaten planları bulduktan sonra ton atacağın yerler kendini gösterio bunlar benim gorusum ama çok başarılsıın allah yolunu açık etsin

ewrex

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Haklısın teşşekür ederim öncelikle ama modele hacim katmak yani etütü etmek benim çok hoşuma gidiyor çizgisel tarz artık biraz uzak geliştikçe en iyisi ne ise onu yapmak için çalışıorum ve Mimar Sinan ün. daho çok etüt istemekte olduğu için birazda üzerine düşüyorum ama dedğin gibi biliyorumki portre,eller ve ayaklar daha önemli elimden geleni yapıorum tekrar sağol;)

ewrex

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler organic.candy ;)

graphiker_isO7

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok güzel olmuş ne kadar sürede bu çizimler?bende sınawlara hazırlanıyorum da yanlıs olmasın anadolu grafik sen kazandın mı?