Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

indesign arial opentype font sorunu

slmsr

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.selimsari.net
Merhaba,

Her zaman kullandığım indesign dökümanlarında bugün font hatası almaya başladım. Arial (OTF) görmüyor. Bilgisayarda da ttf olarak görünüyor.. Opentype font olması gerekiyormuş sanırım.. Yalnız daha düne kadar hiç sorunsuz arial fontunu kullanıyordum. Kendiliğinden silinmiş olamaz herhalde..

Bir de başka bir mac'de de aynı dökümanları açıyorum hata yok. Bu makinede de arial ttf olarak bulunmakta ama indesign bunu otf olarak görüyor.. Program kaynaklı bir hata mı olabilir? yoksa arial .otf yi muhakkak bulmam mı gerek? ya da elinizde var mıdır? Acil yardım lütfen.

Benzer konular

agit77

🏆Pro Tasarımcı🏆
merhaba
ttf formatlı fontunuzu online olarak otf formatına çevirebilirsiniz.

link

https://onlinefontconverter.com/

Merhaba,

Her zaman kullandığım indesign dökümanlarında bugün font hatası almaya başladım. Arial (OTF) görmüyor. Bilgisayarda da ttf olarak görünüyor.. Opentype font olması gerekiyormuş sanırım.. Yalnız daha düne kadar hiç sorunsuz arial fontunu kullanıyordum. Kendiliğinden silinmiş olamaz herhalde..

Bir de başka bir mac'de de aynı dökümanları açıyorum hata yok. Bu makinede de arial ttf olarak bulunmakta ama indesign bunu otf olarak görüyor.. Program kaynaklı bir hata mı olabilir? yoksa arial .otf yi muhakkak bulmam mı gerek? ya da elinizde var mıdır? Acil yardım lütfen.

agit77

🏆Pro Tasarımcı🏆
siz mac mi kullaniyorsunuz?

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Öneri ; Fontlarınızı sisteme yüklemeden , elinizde bulunan fontları
Library > Application Support > Adobe klasörünün içerisine Fonts isimli bir klasör oluşturun ve fontlarınızı bunun içerisine ekleyin (prog. kapatıp acın ) , bunun içerisine eklediğiniz fontları sadece adobe ürünleri görecektir.

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
Aynı sorunu bende pc de yaşamaktaydım. İndesign'i günceleme yapmanızı tavsiye ederim. Sonra fontu bir kere tanımlamanız yetiyor. Bir daha hata vermiyor.