Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İndesign ile dergi tasarım farkı nedir?

Kermejın

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba. Bir dergi çıkarmayı düşünüyorum, illustrator ve photoshop bilgim iyidir. Ama indesign hakkında çok bilgi sahibi değilim. Dergiyi indesign ile yaparsam ne farkeder illustrator ya da photoshop ile yaparsam ne farkeder ? Bilgilendirirseniz sevinirim.

gokhanyaka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Eğer yapacağın iş çok fazla yazı içermiyorsa indesign sana bir kolaylık sağlamaz. Ama sağdan soldan yani word'den falan yazılar alıp copy-paste yapman gerekiyorsa, yazım üzerinde çok klas denetimleri var. Türkçe tireleme de var. Zaten Kitap dizgisi türünden bir işse indesign'ı tek geçerim.
Bir de çok sayfalı işlerde illustratorü nasıl kullanacaksın onu düşünmen lazım. Bence çok sayfalıysa iş yine indesign'da yap derim. Sayfalarrın yeriyle rahat oynarsın. Yazı denetimi var renk denetimi var. Taşmaları falan otomatik denetliyor. RGB yada düşük pixelli resim varsa uyarıyor. Sayfalara yerleşim yaptıktan sonra hazır presetlardan pdf yapmak kalıyor geriye sadece.

paintmaker

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Eğer yapacağın iş çok fazla yazı içermiyorsa indesign sana bir kolaylık sağlamaz. Ama sağdan soldan yani word'den falan yazılar alıp copy-paste yapman gerekiyorsa, yazım üzerinde çok klas denetimleri var. Türkçe tireleme de var. Zaten Kitap dizgisi türünden bir işse indesign'ı tek geçerim.
Bir de çok sayfalı işlerde illustratorü nasıl kullanacaksın onu düşünmen lazım. Bence çok sayfalıysa iş yine indesign'da yap derim. Sayfalarrın yeriyle rahat oynarsın. Yazı denetimi var renk denetimi var. Taşmaları falan otomatik denetliyor. RGB yada düşük pixelli resim varsa uyarıyor. Sayfalara yerleşim yaptıktan sonra hazır presetlardan pdf yapmak kalıyor geriye sadece.

benim de bir sorum olacaktı. aynen arkadaşın dediği gibi photoshop ve illustrator bilgim çok iyi ancak indesing da eh. bir dergi görevi verilecek bana. indesingde mi daha rahat yaparım yoksa illustratorde mi? bana bir yol gösterir misin arkadaşım?avantajlar dezavantajlar biraz bahseder misin?dergi sayfa sayısı tahminen 34-35. yazı da baya oluyor. arkadaşların yazıları ben de toplanacak ben tasarlayıp yerleştireceğim. bana yardımcı olur musunuz?

kadiror

🌟Usta Tasarımcı🌟
fark

İluustratör grafik tasarım, indesign sayfa tasarımı için kullanılır. Aradaki en büyük fark ZAMAN..yoksa dergiyi paint'te bile yaparsın. Paintte 1 senede, indesng'de 1 günde..