Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

iskendermusa

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar, ben indesign türkçe kitabı ile çalışıyorum. gayet güzel.

grafikeriso

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok teşekkür ederim anlatımın çok işime yaradı sağol

strwbry

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Teşekkürler çok yardımcı oldu bu yazı :)

"ÖzLeM"

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba; sayfa numaralandırma işlemini anlattığınız şekilde yaparken sürekli pc kapanıyor cs3 sürümünü kullanıyorum. type ile yazı alanı açıp imlecin bu alanda yanıp sönmesini yani sayıyı vermeyi isterken kapanıyor. Bu sorun neden kaynaklanır? Bu arada cs3 de bir gazete çalışmasında baskıda sorun çıkmaması için neler yapılmalıdır ve pdf olarak nasıl sorunsuz kayıt yapılır ve baskıya yollanır lütfen yardımcı olurmusunuz? Teşekkürler.

kolye

🌱Yeni Üye🌱
sayfanıza bugün üye oldum.çok güzel bilgilerniz var. indesign programını yeni yeni öğreniyorum.Burasının çok faydalı bir form olduğunu söyleyebilirim... Bir kitap hazırlıyorum,iyi kötü güzel gidiyor. fakat şöyle bir sorunum var. yukarda da bahsettiğiniz bilgiler gibi sayfa numaralandırmaları yaptım. diyelim ki kitabın bazı sayfalarında sayfa numaralarnın olmasını istemiyoruz. örnegin kitabın ilk 3-4 sayfa numarası görünmesin 5 inci sayfadan da 5 sayfa numarasıyla başlasın.. 29 cu sayfada da numara gözükmesin 30 cu sayfada gözüksün ve devam etsin gibi..
bu uzun mesajımla kafanızı şişirdiysem özür dilerim.. umarım bu sorunuma veya isteğimi bir yanıt bulurum dileğiyle. hepinize iyi çalışmalar.

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
Tabiikide mümkün bunları uygulamak için ındesignın Page paletinde sayfa numarasını 5'ten başlatacağınız sayfanın üstüne gelip sağ klik yapıp Numbering-Section Optionsa başvurmalısınız.

kolye

🌱Yeni Üye🌱
cevabın için teşekkürler seabis fakat istediğim omladı. dediğini yaptım kitabın 5. sayfasından 1...2..3.. diye başladı. burayakadar güzel. fakat kitabın birinci sayfası ( yani yaprağı diyelim) ile 5 çi sayfası arasında sayfa numarasının olmasını istemiyorum. birde kitabın içinde bölümlerden önce o bölümü ifade eden konu başlığı olan sayfada da sayfa numarası gözükmesini istemiyorum. biraz karışık olmuş olabilir bu anlatımım. kusurabakmayın.

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
sayfanıza bugün üye oldum.çok güzel bilgilerniz var. indesign programını yeni yeni öğreniyorum.Burasının çok faydalı bir form olduğunu söyleyebilirim... Bir kitap hazırlıyorum,iyi kötü güzel gidiyor. fakat şöyle bir sorunum var. yukarda da bahsettiğiniz bilgiler gibi sayfa numaralandırmaları yaptım. diyelim ki kitabın bazı sayfalarında sayfa numaralarnın olmasını istemiyoruz. örnegin kitabın ilk 3-4 sayfa numarası görünmesin 5 inci sayfadan da 5 sayfa numarasıyla başlasın.. 29 cu sayfada da numara gözükmesin 30 cu sayfada gözüksün ve devam etsin gibi..
bu uzun mesajımla kafanızı şişirdiysem özür dilerim.. umarım bu sorunuma veya isteğimi bir yanıt bulurum dileğiyle. hepinize iyi çalışmalar.

https://www.grafikerler.net/indesignde-sayfa-numaralandirma-t58705.html
Bu konuda anlatımını yapmıştım..

İyi kullanımlar.

metecarkci

🌱Yeni Üye🌱
Selamlar
Örneğin 1. sayfada numara olmasın istiyorsak, 1. sayfanın üzerine geliyoruz ve pages den sağ tıkllıyoruz ( ben türkçe kullanıyorum ) kalıbı sayfalara uygula var oraya gelip tıkladıktan sonra kalıp uygula var o seçeneği yok yaptınızmı sayfa numarası gitmiş olur.

Kolay gelsin

ugurarkin

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.ugurarkin.com
Merhaba

Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim..

Benim bir sorunum var... ben dergimi bitirdim ve sayfa numaraları verecegim. ama ben istiyorum ki yaptığım derginin sayfa numaraları 8. sayfadan başlasın... Umarım anlatabildim bununla ilgili yardımlarınızı bekliyorum...

adotek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilk kez bi kitap çalışması yapıyordum. çok büyük faydası oldu. teşekkür ediyorum

gladio44

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bi sorum olacak. Diyelim ki sayfa numarasını 1 den başlatmıcam da 30 dan başlatıcam. Bunu nasıl yaparız?

gladio44

🏅Acemi Tasarımcı🏅
asıl sorum şu : mesela 30 tane sayfa yaptım. Sayfa numaraları verdim. Fakat bazı sayfalarda sayfa numarasını kaldırmak istiyorum. Verdiğim sayfa numaralarının üzerinde değişiklik yapamıyorum yani. Çözümü nedir?