Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İnternet Gazetesinde Haber Kaynağı?

sntcrm

🌱Yeni Üye🌱
Kendi çapımda kuracağım bölge internet haber sitesi için, haber ajanslarına üye olmadan belediye, parti ve diğer kamu kuruluşlarının internet sitelerinden aldığım haberleri, internet sitemde kaynak göstererek yayınlarsam ya da değiştirerek yayınlarsam herhangi bir hukuki sorunla karşılaşır mıyım? Yoksa buralardan alınan haberleri kullanmak yayınlamak serbest midir? Ya da haber ajanslarına üye olmadan, para harcamadan haber temin edilecek başka yerler nereleridir? Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum..

cemdemir183

🌱Yeni Üye🌱
Hayır şöyle birşey var kopyala yapışdır yaparsan anlaşılır okuyucular tarafından ve sitene ilgi azalır çeşitli ajanların web sitesini takip ederek belli haberleri derliyip düzenleyip kendi sitene atarsan sorun kesinlikle olmaz ...

hasanmalatya

🌱Yeni Üye🌱
Basın kanunu, İnternet üzerinde yayın yapmayı düzenleyen kanunlar ve internet üzerinden işlenen suçlar vb. suçları işlemek istiyorsanız haber ajanslarının haber ve resimlerini kullanın. 5 Bin tl ve üzeri dava açılacağı garanti. Bilgisayar yazılımı ile kontrol ediyorlar. Yazıda yakalanmasanız bile resimde yakalanırsınız. Ben 5 yıldır bu işin içindeyim. Uzaktan davulun sesi hoş geliyor sanırım.