Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İyi bir grafiker olma yolunda neler yapılmalı?

Srcnsms

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar, şu an bir üniversitede uluslararası lojistik üzerine eğitim görüyorum. İyi, hoş, güzel bölüm. Fakat yıllardan beri içimde kalmış olan güzel sanatlar fakültesini okumadım. Açıkçası resim üzerine yeteneğim olmasına rağmen bu yeteneğimi de pek fazla kullanmadım eşe dosta resim çizmenin dışında. Ama son zamanlarda grafik+web tasarım hakkında son derece heveslenmiş durumdayım.Sürekli konu hakkında bişeyler okuyup araştırıyorum. Okuduğum bölüm seneye bitince güzel sanatlarda bu alan üstüne yoğunlaşmak istiyorum. Yani ''Grafik Tasarım''. Okulum seneye biteceği için arada 1.5sene kadar bi boşluk olucak grafik tasarım okumak için. Evet... Şimdi size sorum şu; Sizce iyi bir grafiker olmak için baştan sona neler yapılmalı. Tecrübelerinize dayanaraktan adım adım yapılabilecekleri söyleyebilirseniz sevinirim. :)

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
iyi bi ajansa gidin, abi beni yetiştirin ne gerekiyorsa yaparım diyin... şansta yardım ederse başarabilirsiniz :)

Srcnsms

🌱Yeni Üye🌱
Gerçekçi olmak gerekirse o iş biraz zor.. Hiçbişey bilmeyen biriyle hangi ajans uğraşırki? Benim kastettiğim şey en basitinden hangi programla başlamalıyım bu işe? Neleri öğrenip neleri öğrenmemeliyim? kursamı gitmeliyim? internettenmi çalışmalıyım? Eğitim seti alıp onlaramı bakmalıyım? vs.vs.

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
İlk doğru adımı atarak, bu siteye üye olmuşsunuz.. Hoşgeldiniz.

Forumu epeyce bir gezin, yazılan yeni mesajları takip edin..

Hiçbir şey yapmaya çalışmayın şimdilik.. Sonra görüşelim.. :)

Srcnsms

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkürler hoşbulduk.:) 2-3 gündür epeyce bi gezindim. Vakit buldukça gezinmeye devam ediyorum. Az çok bişeyler oluştu kafamda. Photoshopla başlamalıyım sanırım. En yakın o geldi bana. Pek bi eğlenceli duruyo:)

!..(:Emine:)..!

🌱Yeni Üye🌱
Azim ederseniz başarırsınız,bol bol araştırma yapın kendinizi geliştirin,tasarımları inceleyin,sokakta tabeları inceleyin,tüm grafik tasarım işlerini inceleyin nasıl yapmışlar,siz olsanız nasıl yaparsınız diye,eliniz boş kalmasın,mesela televizyon mu seyrediyorsunuz alın elinize kağıdı kalemi hem izleyin hemde o zamanı değerlendirin,elleriniz sizi yönlendirecektir bir süre sonra ve birde bakacaksınızki müthiş amblemler,tasarımlar çıkmış ortaya sonra bunlaları photoshop yada diğer programlarda yapın,sonrada burada yayınlayabilirsiniz ve bizde yorumlar yaparız,bir ajansa gidip öğrenmekte isteyebilirsiniz,çizgilerle oynayın sınırsızsınız bunu sakın unutmayın,isterseniz başarırsınız..

Srcnsms

🌱Yeni Üye🌱
Tavsiyeler için teşekkür ediyorum. :) Yaratıcılık konusunda kendime güvenirim de artık elektronik ortamda oluşturayım diyorum yapmak istediğim şeyleri. Onun için hangi programla başlamam gerektiğine karar verememiştim. Ama photoshopla ilgili dersleri tasarımlara baya bi göz gezdirdimde eğlenceli sevimli geldi.. Yarın istanbula döner dönmez ilk işim eğitim cd siyle birlikte photoshop almak olucak =)

Srcnsms

🌱Yeni Üye🌱
Yanlış yerden başlıyosam ve birileri beni uyarmıyosa üzülürüm. Söylemiş olayım:D

Srcnsms

🌱Yeni Üye🌱
Hiç bişey yapmaya çalışma. Sadece siteyi gezin diyosun. Tamam. Teşekkür ediyorum ama demek istediğini net bi şekilde anlamış değilim açıkçası =) Hangi konu başlıklarına odaklanmam gerekiyo. Bi ipucu lütfen master :D

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Ben de siteye hoşgeldiniz diyorum. :) Gerekli uyarıları ve tavsiyeleri arkadaşlar yapmışlar, onlara katılmakla birlikte; öncelikli olarak "logo" konu başlığına bakmanızda fayda var diye düşünüyorum. :) Zira, "logo" bir kurumun, işletmenin, fikrin, vs... içeriğini yansıtmalı; ki bu da kafanızda "en uygun nasıl anlatabilirim, yansıtabilirim" şeklinde bir düşünce ve hayal gücünü zorlama durumu gerektirir. Bu açıdan hem yapılan çalışmaya bakıp neresinin eksik neresinin fazla olduğunu kendinizce değerlendirebilir hem de "ben olsam nasıl yapardım?" düşüncesiyle hayal gücünüzü, tarasım gücünüzü ve azminizi tetikleyebilirsiniz. :)

Ayrıca grafik tasarım konusundaki bu isteğinizi ve azminizi takdir etmemek elde değil; saygılarımla... :angel:

Srcnsms

🌱Yeni Üye🌱
Tavsiyelerin ve takdirin için teşekkür ediyorum. Dediğin şeyler gayet mantıklı geldi. Çok sağol. Bu söylediklerini kağıt üstünde somut, aklıma yatıcak bişeyler çıkarana kadar denicem. Fakat sonrasında kağıt üzerinde yaptıklarımı hangi programlarla elektronik ortamda hayata geçirmeliyim? Başlangıç olarak ne kullanmalıyım? Onu da söylersen sevinirim :)