Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

KingsMan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Soru açık, herkesin bir yöntemi vardır, belkide biraz farkındalık kazanmak ve bunu sürekli güncellemek en önemlisidir. Yöntemlerinizi sizde paylaşın lütfen.

Odaklandığınızda, konsantrasyon gücünüz zirvededir.

Birdenbire düşündüğünüzü elde edemezsiniz. Hayatta ihtiyaç duyduğumuz her şey zaman, enerji, çaba ve birçok uygulama alacaktır.

Birkaç adım pratik ve kendini adama ile bu odaklanma gücünü inşa edebilirsiniz.

1. Meditasyon, Yoga ve vücut hareketi uygulayın. Zirvede performans göstermenize son derece yardımcı olacaktır. Tıpkı bir ağacı kesmeden önce baltayı bilemek gibidir.
  2. Sağlıklı ye. Midenizde çöp varken asla sakin bir zihin beklemeyin. Benzer şekilde, duyu organlarınız aracılığıyla olumlu bilgileri tüketin.
  3. Düşün, oku, izle, söyle, davran ve ne olmak istediğini yaz.
  4. Bir seferde bir iş. Çoklu görev, optimum performansınızı öldürür.
  5. Dijital dikkat dağınıklığını ortadan kaldırın. Verimli saatlerinizde bildirimleri durdurun. Bu önemsiz faaliyetler için zaman ayırın. Üretken bölgelerinize girmelerine asla izin vermeyin.
  6. Zihnin dikkati dağıldığında, olumlamalar yoluyla yaşam amacınızla hatırlatın.
  7. Siz çevrenizin ürünüsünüz. Hayatınızda büyümenin gerçekleşeceği çevrimiçi ve çevrimdışı arkadaşınızı seçmelisiniz.
  8. Eğer odadaki en zeki kişiysen, yanlış odadasın. Kendinizi sürekli olarak inceleyin ve büyümenizin nerede olacağını siz belirleyin.

Benzer konular

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Güzel bir ayrıntı olmuş emeğine sağlık.

Benim sakin kafayla çalıştığım ve verimli olduğum saatler sabah 9-11 arası. Bu saatten sonra dağılıyorum.
Ektra efor beni çok yoruyor. Heleki ortam kalabalık ve gürültülüyse acayip yorucu oluyor. Dikkatimi toplayamıyorum.
Sakin sessiz kuytu köşe arıyorum. Sanırım bu işi yapam birçok kişi bunun gibi sorunlar yaşıyor. Yani Yaşıyordur sanırım.
Zaman zaman da işi detaylı gözden geçiriyorsam baş ağrısı yapıyor. Mesleğin nurtopu gibi meyveleri diyebiliriz.

Spor ve temiz hava da mental olarak kişiyi hafifleten bi detaydır.
Dikkat dağıldığı zaman işi bırakıp ortamı kısa süreliğine değiştirmek faydalı olacaktır.

KingsMan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Güzel bir ayrıntı olmuş emeğine sağlık.

Benim sakin kafayla çalıştığım ve verimli olduğum saatler sabah 9-11 arası. Bu saatten sonra dağılıyorum.
Ektra efor beni çok yoruyor. Heleki ortam kalabalık ve gürültülüyse acayip yorucu oluyor. Dikkatimi toplayamıyorum.
Sakin sessiz kuytu köşe arıyorum. Sanırım bu işi yapam birçok kişi bunun gibi sorunlar yaşıyor. Yani Yaşıyordur sanırım.
Zaman zaman da işi detaylı gözden geçiriyorsam baş ağrısı yapıyor. Mesleğin nurtopu gibi meyveleri diyebiliriz.

Spor ve temiz hava da mental olarak kişiyi hafifleten bi detaydır.
Dikkat dağıldığı zaman işi bırakıp ortamı kısa süreliğine değiştirmek faydalı olacaktır.

Kalabalık ve gürültülü ortamlar için gürültü engelleyicili kulaklıklar kullanmanıızı kesinlikle tavsiye ederim, Samsung'un bi kulaklığını kullanıyorum, bakıyorum kafamı şişirmeye başladılar, bi takıyorum ortamdan kopuyorum resmen.

Beslenmeme normalde dikkat eden birisi değildim, Son iki haftadır, beslenmeme dikkat etmeye başladım, bu kadar mı fark eder?

Meğersem o uyuşukluğum, ağırlığım ve kendimi enerjisiz hissetme sebebim bir at gibi yiyip aygır gibi devrilmektenmiş :ROFLMAO: Bu yaştan sonra geç farketmiş olsamda hayat kalitemizin artması için bazen basit ve küçük şeylere dikkat eetmemiz bile yetebiliyor.

SaykoX

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İş yaparken açgözlü olmak, ertelemenin en tipik nedenlerinden biridir.

Beynimiz için her geçen gün daha zorlu hale gelen devasa bir merdiveni tırmanarak hedefimize en kısa sürede ulaşmayı amaçlıyoruz.

Bunun yerine, günlük küçük önlemler alarak alışkanlıklar oluşturmaya odaklanın.

350 sayfalık bir kitabı bitirmek istiyorsanız.

Günde 50 sayfa değil, her gün 10 sayfa okuyarak başlayın.

odaklanmanıın-sırları.jpg

Odaklanmakta zorlanıyorsanız, konsantrasyonunuzu geliştirmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Yararlı bir yöntem, görevlerinizi daha küçük, daha yönetilebilir parçalara bölmektir.

Örneğin, bir web sitesi oluşturuyorsanız, görevlerinizi daha küçük bölümlere ayırın ve her seferinde bir bölüme odaklanın.

Ek olarak, zihninizi dinlendirmek için düzenli aralıklarla mola verdiğinizden emin olun.

Kalk ve etrafta dolaş ya da vücudunu ve zihnini uyanık tutmak için hafif esneme hareketleri yap.

Çalışmak için gürültü veya diğer dikkat dağıtıcılardan etkilenmeyeceğiniz sakin ve sessiz bir ortam gerçekten çok önemlidir.

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Kalabalık ve gürültülü ortamlar için gürültü engelleyicili kulaklıklar kullanmanıızı kesinlikle tavsiye ederim, Samsung'un bi kulaklığını kullanıyorum, bakıyorum kafamı şişirmeye başladılar, bi takıyorum ortamdan kopuyorum resmen.

Beslenmeme normalde dikkat eden birisi değildim, Son iki haftadır, beslenmeme dikkat etmeye başladım, bu kadar mı fark eder?

Meğersem o uyuşukluğum, ağırlığım ve kendimi enerjisiz hissetme sebebim bir at gibi yiyip aygır gibi devrilmektenmiş :ROFLMAO: Bu yaştan sonra geç farketmiş olsamda hayat kalitemizin artması için bazen basit ve küçük şeylere dikkat eetmemiz bile yetebiliyor.
Klişe olacak ama doğruluğunu kimse inkar edemez "herşeyin fazlası zarar" Düzenli beslenip su içmeyi de dengelersen kim tutar seni ;)
Kulaklık olayına katılıyorum. Adapte olmayı kolaylaştırıyor. Ama ofis ortamında da küfür eder gibi pek uygun olmuyor.
İş yaparken açgözlü olmak, ertelemenin en tipik nedenlerinden biridir.

Beynimiz için her geçen gün daha zorlu hale gelen devasa bir merdiveni tırmanarak hedefimize en kısa sürede ulaşmayı amaçlıyoruz.

Bunun yerine, günlük küçük önlemler alarak alışkanlıklar oluşturmaya odaklanın.

350 sayfalık bir kitabı bitirmek istiyorsanız.

Günde 50 sayfa değil, her gün 10 sayfa okuyarak başlayın.

Odaklanmakta zorlanıyorsanız, konsantrasyonunuzu geliştirmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Yararlı bir yöntem, görevlerinizi daha küçük, daha yönetilebilir parçalara bölmektir.

Örneğin, bir web sitesi oluşturuyorsanız, görevlerinizi daha küçük bölümlere ayırın ve her seferinde bir bölüme odaklanın.

Ek olarak, zihninizi dinlendirmek için düzenli aralıklarla mola verdiğinizden emin olun.

Kalk ve etrafta dolaş ya da vücudunu ve zihnini uyanık tutmak için hafif esneme hareketleri yap.

Çalışmak için gürültü veya diğer dikkat dağıtıcılardan etkilenmeyeceğiniz sakin ve sessiz bir ortam gerçekten çok önemlidir.
Dizgi işi hiç sevmediğim bir alan, çalıştığımı düşünmek bile baş ağrısı yapıyor.
"Kalk ve etrafta dolaş ya da vücudunu ve zihnini uyanık tutmak için hafif esneme hareketleri yap." pratik çözüm için kesinlikle katılıyorum.
Çağın hastalığı, hepimiz açgözlüyüz bence...

LastLine

🌱Yeni Üye🌱
Bu insandan insana göre değişiriz biraz ama tabiki bazı temel uygulamalarda vardır.

Bence en önemlisi uyku düzeni. Uyku düzeni bozuk kişilerin hem ruhsal hem fiziki sağlıklarının bozulduğu kesindir. Bu mantıklı düşünmenin en büyük düşmanıdır.

Uyku düzeninde ne önemlidir?
Gerçekten karanlık bir ortamda telefondan veya kablosuz bağlantı kullanan hertürlü cihazdan uzak uyumak.
saat 22:00 ve 23:00 arasında uykuya geçmek çok önemlidir. saat 22:00 da uyuyup, 6 da kalkmakla, saat 00:00 da uyuyup 08:00 da kalmak arasında gerçekten fark var.