Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kapak tasarımcısı olmak

toparlak

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar yayın evlerine Freelancer olarak kitap kapağı tasarımı yapmak istiyorum.Acaba yayınevlerine yaptığım çalışmaları yollasam bi sonuç alabilir miyim?

Benzer konular

Soner DİLEK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sonerdilek.net
Çizimlerin, konuya bakış açın ve hakimiyetin, konuyu kapağa yansıtışın vs. gibi özelliklerin iyi olursa neden almayasın...

toparlak

🌱Yeni Üye🌱
hmm peki diyelim ki kabul edildi ücret ödemesi nasıl yapılıyo?önceden bi sözleşme imzalamak gerekir mi?

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
hmm peki diyelim ki kabul edildi ücret ödemesi nasıl yapılıyo?önceden bi sözleşme imzalamak gerekir mi?

Sözleşmesiz bir şeye el attığında sana kapak olabilir.

Neden sadece yayınevleri?

toparlak

🌱Yeni Üye🌱
Bu konuda başarılı olabileceğimi düşünüyorum.Peki bu sözleşmeyi onlar mı hazırlıyorlar yoksa benim mi bi sözleşme hazırlayıp sunmam gerek biraz bilgilendirir misiniz.

toparlak

🌱Yeni Üye🌱
Bir de dergilere de kapak tasarımı yapabilmem için nasıl bir yol izlemem gerek yani nasıl kendime bu konuda iş bulabilrim?

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu konuda başarılı olabileceğimi düşünüyorum.Peki bu sözleşmeyi onlar mı hazırlıyorlar yoksa benim mi bi sözleşme hazırlayıp sunmam gerek biraz bilgilendirir misiniz.

Bir de dergilere de kapak tasarımı yapabilmem için nasıl bir yol izlemem gerek yani nasıl kendime bu konuda iş bulabilrim?

Sadece yayın evlerine Kitap kapak tasarımları yapmak ile gerekli veya hayatınızı idame ettirebilecek bir kazanç elde edebileceğinizi sanmıyorum. Kitap kapağı tasarımları genelde bir kopyasınında tasarımcıya verilmesiyle ve tasarımcının konuyu kavrayıp çarpıcı bir tasarımla kapak + içerik pekiştirmesi yurt dışında sıkça karşılaşılan bir durum. Yurt içinde yap geç sıradaki gelsin demek pek mantıklı olmaz diye düşünmekteyim. eğer tasarımlarınıza güveniyorsanız çeşitli firmalara, organizasyon şirketlerine, film stüdyolarına, Tv kanallarının dizilerine açılış, duyuru şeklinde poster, afiş yapabilir aynı sürümcemede yine heves ettiğiniz kapak tasarımlarını yapabilirsiniz.

Kendinize bir kartvizit yapın. yayınevleri, organizasyon şirketleri, barlar ve aklına gelen tüm yerlere kartvizitinizi bırakın.

Sözleşmenizi siz yaparsanız sizi korur. Onlarda hazır bir sözleşme varsa bir avukat aracılığıyla konuyu inceletip mağdur kalmamanızı sağlayabilirsiniz..

toparlak

🌱Yeni Üye🌱
çok teşekkürler yardımınız için beynimde bi ışık parlaması belirdi :)

aliimren

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.aliimren.com
Arkadasım kusura bakma ama bir grafiker olarak sormadan edemeyeceğim. "Kapak Tasarımcısı" ne demek. Broşür tasarımcıları, kapak tasarımcıları, kartvizit tasarımcıları, logo tasarımcıları diye grafikerlik dallara ne zaman ayrıldı.

toparlak

🌱Yeni Üye🌱
yaa kardeş sözlere fazla takılma. dallara falan ayırdığım yok..herkesin ilgi duyduğu bi alan vardır benim de kitap kapağı tasarlamak..şimdi mutlu musun??