Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kartvizit Kalitesi

cosedesign

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.cosedesign.com
arkadaşlar aşağıda örneği olan kartviziti %100 vectörel ama matbada bu kadar kaliteli bi görünümle elde edilebilir mi ve bunu kaliteli bi şekilde elde edebileceğim önerdiğiniz matba vs. var mı?
3673.jpg

bozok_unv

🌱Yeni Üye🌱
vektörel ise zaten aynı kalitede baskı çıkar. Tabi bu kartviziti basan makinayada bağlı. Sıradan makinalarda güzel basar. Kalite konusunda bi sıkıntın olmasın.

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Kaliteli birşey istiyorsan biraz daha kartvizitin üzerinde çalışman olacak, matbaa bulunur önemli değil senin kartvizitin önemli .

mrtaxy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kartvizitiniz çok karanlık ve renkler uyumsuz gibi ayrıca 'grafik dizaynır' nedir? 'Grafik Tasarım' yada 'Görsel Tasarımcı' yazmak daha doğru olabilir, fontlarda sorunlu gibi, elinize sağlık ama biraz daha üzerinde çalışmalısınız, kolay gelsin.

memoli4646

♾️Grafik Gurusu♾️
baskı işlemini yapacak matbaa, film yada ctp kalıbını alırken, riplemeyi vektörel haliyle yaparsa büyük bir fark olacağını sanmıyorum. ancak ripleme hızlı olsun bekleyemem derse ve tiff yapıp riplerse o zaman baskı kalitesi düşer.

ayrıca, baskı işlemini yapacak olan matbaanın makinesinin temizliği de önemli. her baskıdan sonra makine temizleniyor mu, temizlenmiyor mu?

Grafik Canavarı

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.niziphalkinsesi.com
dostum monitörde gördüğüm gibi renkler %100 çıksın diyorsan imkansız denebilir hatta bizde bir ay önce bastırdığımız kartı hiçbir değişiklik yapmadan tekrar aynı matbaaya gönderdiğimizde aynı makinayla aynı ustayla aynı şekilde basıldığında bile yeni kartvizit bir öncekine göre muhakkak farkılılık gösterir bunun için bir çok neden var kullandığın renk paleti matbaaya gönderme şeklin dpi hatta havanın sıcaklığı vs gibi

ama son model makine ve malzeme kullanan bir matbaada orjinale çok yakın renkler yakalayabilirsin
ben kendim çok rastlıyorum basılan kartvizit monitördeki renklerden daha canlı çıkıyor

mutti

🌟Usta Tasarımcı🌟
Üzgünüm ama bu tasarımla matbaada hiç bir sonuç alamazsin renkler oldukça koyu matba bulmakta hiç bir zaman sıkıntı yaşamazsın ama bu tasarımla olmaz renklerle oynamalısın emeğine sağlık