Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kayserim haber ve Kanal Medya

DigitalArtist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.zekikosedag.com
4026.jpg

1238.jpg

1757.jpg

birde satıyor...

LOgo çalışması şahsıma aittir (Kayserimhaber.com)
Arkadaşlar siz olsanız ne yapardınız....

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

graffi3D

♾️Grafik Gurusu♾️
Yok artık?!! Bu benzer falan diğil birebir aynı yahu

bakyan

🌱Yeni Üye🌱
bunu yapıyor birde web sitesi işi ile uğraşıyor..

gizli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.nanorator.com
Benim bu tarz olaylar çok başıma geldiği için önemli proje ve işlerimde web sayfası olsun tasarım olsun çıktısını alıp noter tarafından şu şu tarihte benim tarafımdan yapıldığına dair tasdikletiyorum.

Noter tarafından tastiklettirdiğinizde veya tasarımın patentini almadığınız sürece herkez istediğini yapıyor ve elinizden bişey gelmiyor.

Ama bu tarz işlerinizede ne yazıkki noter, patent işlemi için verilecek ücret baya fazla olacağından bişey diyemiyorum.

Umarım biraz olsun yardımcı olabilmişimdir.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Eğer adli makamlara müracaat edilecekse patentini almadan da tasarımın size ait olduğunu ıspat edebilirsiniz.
Nasıl mı?
Çalışmayı hangi formatta yaptıysanız o haliyle duruyorsa bunun hangi tarihte yapıldığı bazı yazılımlar sayesinde çok rahat anlaşılabiliyor.
Adli makamlara intikal etmiş fakat tescili yapılmamış tasarımların hangi bilgisayarda ve hangi tarihte yapıldığı artık çok rahat tesbit edilebiliyor.

gizli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.nanorator.com
Eğer adli makamlara müracaat edilecekse patentini almadan da tasarımın size ait olduğunu ıspat edebilirsiniz.
Nasıl mı?
Çalışmayı hangi formatta yaptıysanız o haliyle duruyorsa bunun hangi tarihte yapıldığı bazı yazılımlar sayesinde çok rahat anlaşılabiliyor.
Adli makamlara intikal etmiş fakat tescili yapılmamış tasarımların hangi bilgisayarda ve hangi tarihte yapıldığı artık çok rahat tesbit edilebiliyor.

Nihat bey bu söylediğiğiniz takdiğin pek bir faydası olmuyor çünkü bilgisayar tarihini geçen yıllar tarihine alıp yapılan tasarımı kendileri daha önce yaptığını iddia edebiliyorlar.

Mahkeme ve adli davalara böyle bir delille çıkarsanız hatta sizi suçlu duruma düşürebiliyorlar en iyisi noter tastikli tasarımdır.

DigitalArtist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.zekikosedag.com
yardımlarınız için teşekkür ederim.....gerekeni yapacağız ve öyle bir durum varki kayserimhaber.com imtiyaz sahibi bir avukat....bana bırakın ben hallederim dedi bakalım ne olacak....

gizli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.nanorator.com
yardımlarınız için teşekkür ederim.....gerekeni yapacağız ve öyle bir durum varki kayserimhaber.com imtiyaz sahibi bir avukat....bana bırakın ben hallederim dedi bakalım ne olacak....

Müjdeli haber arkadaş yaptığı işin yanlış olduğunu anlamışki logosunu değiştirmiş:D

Şimdi şu konuyada deyinmek isterim Türkiyemizde bu olay var avukatlar herşeyi halledebilir düşüncesi avukat adamsa yaklaşmayın çıranızı yakar olayı var:)

Haklıysa ve elinde delili varsa halledebilir.
Ama elinde delil olmadan ve lafla ben avukatım diyerek biyere varılmaz.

Bu olay tıpkı bir mütahitin yanında çalışanları ve kumu betonu malzemesi olmadan bina yapacağım buraya demesine benzer ama hiçbir zaman bina yapamayacaktır sadece insanlara mütahit olduğu için hep hayali oraya bina yaptırmayı düşünür.

DigitalArtist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.zekikosedag.com
evet logoyu değiştirmiş.... ama ne fayda bende imtiyaz sahibi ile görüştüm 30/01/2010 tarihinde logoyu tescilletmiş kullanılan sitelerdeki dökümanlarıda inceleyip indirmiş o siteyi yapan kişilerin referanslarından dahi bakmış yani kafaya takmış işin ucunu bırakmicam diyor çünkü bu logo için yaklaşık 2 ayını vermiş yani araştırmış yaptırmış beğenmemş kendi birşeyler yapmaya çalışmış olmamış en son ben yaptım yaklaşık 10 çeşit logo yaptım bunun üzerinde biraz oynamalardan sonra bunu seçtik ve bu logo üzerinde site yaptırıyormuş yani herşeyini logonun üzerinde kurmuş ve dahası kurumsal kimlik basımı yaptırmış....

4217.jpg

Son düzenleme:

CapitaL

🏅Acemi Tasarımcı🏅
site copy-paste olmuş :( utanç verici