Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

'' Kendi kendindenden ''

taylanmersin

🌱Yeni Üye🌱
23965980.jpg

Teknik: Flaş
Nikon d80
18 - 135mm
bulb

Teşekkürler yorumlarınız ve eleştirileriniz için..

:smile:

Son düzenleme:

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Elinizde bu kadar güzel bir fotoğraf makinesi varken; photoshop kullanıp böyle şeyler yapmak niye? :S
Photshop çıktı mertlik bozuldu zaten :)
objektifiniz ve makinenizle doğal pozlar çekmenizi tavsiye ediyorum...
Zira makineniz bunun için fazlasıyla uygun...
Takipteyim...
Çalışmalarınızın ve paylaşımlarınızın devamını diliyorum...

taylanmersin

🌱Yeni Üye🌱
Elinizde bu kadar güzel bir fotoğraf makinesi varken; photoshop kullanıp böyle şeyler yapmak niye? :S
Photshop çıktı mertlik bozuldu zaten :)
objektifiniz ve makinenizle doğal pozlar çekmenizi tavsiye ediyorum...
Zira makineniz bunun için fazlasıyla uygun...
Takipteyim...
Çalışmalarınızın ve paylaşımlarınızın devamını diliyorum...

teşekkürler yorumunuz için...

Fotoğrafta ps müdahalesi sözkonusu değil efendim. Teknik olarak '' flaş '' olarak belirmiş bulunmaktayım.

Teşekkürler.

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
teşekkürler yorumunuz için...

Fotoğrafta ps müdahalesi sözkonusu değil efendim. Teknik olarak '' flaş '' olarak belirmiş bulunmaktayım.

Teşekkürler.

Nasıl yaniiii :surprised:
ikiz ler miiii? :giggle: :D

taylanmersin

🌱Yeni Üye🌱
Nasıl yaniiii :surprised:
ikiz ler miiii? :giggle: :D

:) elbette değil..

Oluşum aşamasını kısaca özetleyebilirim.

Karanlık oda
bir adet flaş
makinanız bulb modunda
kişi ilk pozisyonu alır ( oturarak ) - 1. adım: flash patlatılır
kişi ikinci pozisyonu olur ( uzanarak - tabi başını koyduğu yer için dizinin hangi yükseklikte olduğunu tahmin etmesi gerek ) - 2. adım: bir flash bir daha patlatılır.
3. adım: el deklanşörden çekilir.

sonuç bu:

not: siyah perde ile kapanmasının nedeni renklerin üst üste binmesini engellemek siyah ışığı emdiği için biz sadece kişide olan renkleri görmekteyiz.

umarım açıklayıcı olmuştur.

saygılar

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
:) elbette değil..

Oluşum aşamasını kısaca özetleyebilirim.

Karanlık oda
bir adet flaş
makinanız bulb modunda
kişi ilk pozisyonu alır ( oturarak ) - 1. adım: flash patlatılır
kişi ikinci pozisyonu olur ( uzanarak - tabi başını koyduğu yer için dizinin hangi yükseklikte olduğunu tahmin etmesi gerek ) - 2. adım: bir flash bir daha patlatılır.
3. adım: el deklanşörden çekilir.

sonuç bu:

not: siyah perde ile kapanmasının nedeni renklerin üst üste binmesini engellemek siyah ışığı emdiği için biz sadece kişide olan renkleri görmekteyiz.

umarım açıklayıcı olmuştur.

saygılar

Vallahi helal olsun ozaman nediyeyim :alkis:
Ya ne olursunuz kusura bakmayın; artık okadar alıştık ki ps ye her gördüğümüzü öyle sanıyoruz :)
Bulb modumudur bunu yapmanızı sağlayan?
Buarada vermeden edemeyeceğim
:artipuan:

taylanmersin

🌱Yeni Üye🌱
Vallahi helal olsun ozaman nediyeyim :alkis:
Ya ne olursunuz kusura bakmayın; artık okadar alıştık ki ps ye her gördüğümüzü öyle sanıyoruz :)
Bulb modumudur bunu yapmanızı sağlayan?
Buarada vermeden edemeyeceğim
:artipuan:

Rica ederim. Ne kusuru.

enstantene değerinin '' bulb '' ta tutulması kabaca şöyle ifade edebilirim.
Süreli çekimler diye adlandırdıgımız kısımda atıyorum 10 sn lik 3 dk lık 6 saatlik çekimler yapabilirz. Bu birazda makinanın özelliği ile alakalı 1/ 8000 e kadar çıkabilen makinalar var saniyenin 8000 de 1 hızda çekiyor ( şuanki makinam :D )

Bulb ayarı ise biz parmagımızı deklansöre basar ve bekleriz. yani diyafram perdesi hep açık kalır ve görüntü sensöre biz parmagımızı çekene kadar işlenmeye devam eder.
bazı makinalarda ikinci basışta fotograf oluşuyor malesef külfetli makinalar. Onun için biz pozlama bitene kadar parmagımızı deklanşöre basılı tutarız. pozlama bitincede yani yukarıda bahsettiğim adımlar parmagımızı çekeriz. ve diyafram perdesi kapanır. ve fotograf oluşmuş olur..

birbiri içine girmemiştir umarım. açıklayıcı olmadıysa daha ayrıntılı yazarbilirim. yetiştirmeye çalıştım birazda mesajı.

saygılar

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Rica ederim. Ne kusuru.

enstantene değerinin '' bulb '' ta tutulması kabaca şöyle ifade edebilirim.
Süreli çekimler diye adlandırdıgımız kısımda atıyorum 10 sn lik 3 dk lık 6 saatlik çekimler yapabilirz. Bu birazda makinanın özelliği ile alakalı 1/ 8000 e kadar çıkabilen makinalar var saniyenin 8000 de 1 hızda çekiyor ( şuanki makinam :D )

Bulb ayarı ise biz parmagımızı deklansöre basar ve bekleriz. yani diyafram perdesi hep açık kalır ve görüntü sensöre biz parmagımızı çekene kadar işlenmeye devam eder.
bazı makinalarda ikinci basışta fotograf oluşuyor malesef külfetli makinalar. Onun için biz pozlama bitene kadar parmagımızı deklanşöre basılı tutarız. pozlama bitincede yani yukarıda bahsettiğim adımlar parmagımızı çekeriz. ve diyafram perdesi kapanır. ve fotograf oluşmuş olur..

birbiri içine girmemiştir umarım. açıklayıcı olmadıysa daha ayrıntılı yazarbilirim. yetiştirmeye çalıştım birazda mesajı.

saygılar

Hayır açıklayıcı olmaz olur mu gayet iyi anladım :wink:
Zaten fotoğrafa çok ilgiliyim ve hatta almak istediğim makine sizinkinden :D
(Bazı amatör fotoğraflarım profil sayfamda konularımda ekli isterseniz inceleyebilirsiniz...Bilgili ve tecribeli insanların yorumları her zaman daha da katkı sağlıyor)
Ama bulb ayarından haberim yoktu açıkcası çok iyi öğrenmiş oldum...
Çok çok teşekkürler

taylanmersin

🌱Yeni Üye🌱
Hayır açıklayıcı olmaz olur mu gayet iyi anladım :wink:
Zaten fotoğrafa çok ilgiliyim ve hatta almak istediğim makine sizinkinden :D
(Bazı amatör fotoğraflarım profil sayfamda konularımda ekli isterseniz inceleyebilirsiniz...Bilgili ve tecribeli insanların yorumları her zaman daha da katkı sağlıyor)
Ama bulb ayarından haberim yoktu açıkcası çok iyi öğrenmiş oldum...
Çok çok teşekkürler

şuanki makinadan canon eos 40 d önceki makinam nikon d80 di. Ürün fotografları için aldım canonu, Nikondan da memnundum yanlız lenste bazı sıkıntılarım olucaktı derslere paralel o yüzden tercihimi canondan yana kullandım.

elbette zevkle incelerim.

taylanmersin

🌱Yeni Üye🌱
elimden geleni bu kadar umarım forumla ilgili bir kural ihlali olmamıştır. fotograflarınızı inceleyeceğim. '' Yalnız sizin kilerin yakınından bile geçemezler; çok bir beklentiniz olmasın yani '' böyle bi cümleyede gerek yok rica ederim. her emeğin bi karşılığı vardır. zamanla olacak şeyler herkesin bir eksisi olduğu gibi artılarıda var.

teşekkür ederim.

Son düzenleme:

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Desteğiniz içinde paylaşımlarınız içinde teşekkürler...

Buarada iki makinenizde çok iyi :wink:
hani size biri fazla gelirse; hani taşımak flan diyorum zor gelirse, ödünç falan vermek isterseniz hani ben seve seve talip olurum :giggle: :D
Şaka bir yana makineleriniz güzel; çekimleriniz güzel ee daha ne olsun...
Tekrar tekrar tebrikler...
Teşekkürler

Son düzenleme:

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Çok güzel bir çalışma...Yaratıcı ve hoş olmuş..biraz fazla karanlık gibi ama.