Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kesim problemi

ozgurnigdeli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Selam,

2. el çin malı plotter aldım.markasını bilmiyorum daha önce boyanmış.
makina aldıgım kişinin pc sinde çalışıyor.Benim pc de kesim yapmıyor .Sinyal gitmiyor.Yeni comport taktırdım.plotterı aldıgım kişi pc de sorun diyor .comportu takan bilgisayarcıya gittim aytgıt yöneticisinden ve comport girişli bir mousla kontrol etti comport çalışıyor diyor.artcutla çalışıyor makina.xp kurulu com1 ayarını yapıyorum.problem nerde anlamadım.Bilgisayarımı degiştirsem?
Bilgisayarcı 2 adet comport takmış ama ben artcuttan com 1 i seçiyorum bu yüzden olabilirmi

Son düzenleme:

Benzer konular

grafixtra

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba, şu an elime bir plotter geçti, üzerinde yazan tam olarak "JHF-VISTA1250 Cutting Machine" Fakat her ne hikmetse ben bu ismi Google'a yazdığımda bile bir sonuç çıkmıyor. Plotter'ı bilgisayara bağladığımda bilgisayarda herhangi bir değişiklik olmuyor (Yeni Donanım Bulund vs. gibi) Cihaz USB bağlantılı değil, cihaza ait bir driver bulma ihtimalim nedir? Bizzat kendi marka ve modeline ait bulamasam bile başka bir cihazın driverıyla sorunu çözebilir miyiz?
Yani ben bir şekilde bu cihazı kullanabilir miyim?

ozgurnigdeli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
olabilir .bugün benim bilgisayarı liyu marka plotterda denedik keesim yaptı benimplotterda yapmıyor.zaten toplama pc .başka intel bir pc de deniyim olursa kasayı değiştiririm