Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kitap Kapağı Çalışmam Dengesizim

Can Odabaşı

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kapak :

Sayfa :

Kapaktaki Anlam :
Gördüğünüz gibi birkaç matematiksel terimler konuşma balonu ve beyin var konuşma balonundaki amaç
kişinin kendi ağzından söylediğini belirtiyor.Beyin ise dengesizliğin simgesini gösteriyor :) Matematiksel
terimler ise kafasının fazla karışık olduğunu belirtiyor
Sayfadaki Anlam :
Orta tipografi yapmayı denedim D harfini olmuştur umarım amaçlarım buydu olduğunu düşünüyorum.

asi.tatlı

🌱Yeni Üye🌱
Çok güzel olmuş ellerinize sağlık.Bende bir tane kitap kapağı yapmak istiyorum ama aklıma güzel bi fikir gelmiyor.Sizin ki gerçekten çok güzel ve anlamlı...

smmugler

🏅Acemi Tasarımcı🏅
elinize sağlık ama bence kırmızı renk çok sırıtmış gibi

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle bu yaşına rağmen azminden dolayı seni kutlarım.Sana öncelikli tavsiyem bu işe yıllarını vermiş ağabeylerinin tavsiyelerini kulak ardı etme.Asla ve asla ben biliyorum benim bildiğim doğrudur diye de diretme.Öğrenmenin sınırı yoktur.

Çalışmana gelince ;

1.Matematiksel sembollerin dağınık durmasına bir diyeceğim yok fakat dağınıklık da bir düzen içerisinde olmalı.Bana biraz düzensiz geldi.
2.Dengesiz yazısını iki farklı renkte yazmışsın ancak renklerin kesiştiği yeri biraz yukarı taşırmışsın.Belki bilinçli yapılmış bir şey ama güzel durmamış.Siyah ve gri renklerin kesiştiği yerle hizalarsan daha hoş durur gibime geliyor.
3.Kullandığın yazı karekterlerini farklı aileden seçersen çalışman daha olgun görünür.
4.Beyin figürü zemin rengine uymamış.Ya zemin rengini ona uydur, yada Photoshop da renkleriyle oynayarak beyin figürünü zemine uydur.
5.Tipografi tekniğiyle harflerden oluşturmaya çalıştığın D harfi olmamış.Açıklamanda bunu izah etmeseydin anlamak güç olurdu.Üzerinde biraz daha yoğunlaşmalısın.

Emeğine sağlık diyor kolaylıklar diliyorum.