Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kitap kapağı tasarımı hakkında ..

fesa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kapak tasarımı yapılırken kullanılan resimleri net ortamından rastgele mi alıyosunuz yoksa telif hakkı fln oluyo mu bunu merak ettim ben ??

Benzer konular

betil

🌱Yeni Üye🌱
benim bildiğim kadarıyla ustaların olduğu fotoğraf sitelerinden (fotokritikvb.) telif hakkı oluyor.ama diğer fotorafların telif hakkı omadığını biliyorum. çünkü biz firmamıza netten bi fotoğraf bulup onu büyülttürüp kullandık.

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Basılı materyallerde kullanılan her fotoğrafın tellif hakkı aranmalıdır. (İleride başınız ağrımaması açısından)

te0man

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.3dreamaker.net
Kullandığın görsele ve işin çapına bağlı. . Bazı yerler bunu önemsemiyor, arkadaşın dediği qibi ilerde başın ağrımaması için telif hakkı her zaman şart. .

fesa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tesekkürler cevaplarınız için :)
bence de herkesin hakkını alması en doğru olan ama, fotokritik gibi siteler neyse de rastgele bulunmuş bir fotoğrafın sahibini bulmak bana biraz zor gibi geldi açıkcası :hmm2:

graphicdesign86

🌱Yeni Üye🌱
evet telif hakkı var özellikle foto kritik ama illede çok beğendiysen kullanıcan fotoyu biraz değiştirirsin öyle işini görürsün ama bu son çare :D

scarlett25

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tabiki telif hakkı oluyor. Bu yüzden başı belaya giren mahkemelik olan kişiler biliyorum. Kullandığınız resmin kime ait olduğunu araştırmanızı tavsiye ederim. Yada resim satın alabileceğiniz siteler var. Ben görsellerimi bu yolla sağlıyorum. Örneğin en çok faydalandığım kaynak shutterstock.com