Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

KONICA 320'lik 8 kafa baskı makinası

katalizor

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba arkadaşlar.

Konica 320'lik 8 kafa baskı makinası alıyoruz.
Makina hakkında bilgisi olanlar olumlu olumsuz yorumlarını paylaşırlarsa sevinirim.

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Boyası nekadar ? Baskı maliyeti nedir? Kafalar kaç pc?

illustrasyonist

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.illustrasyonist.com
Bizde DGI marka 250 ve 320 lik dijital baskı makineleri var.Gayet memnunuz.
Zaten 320 konusundan ben ısrarcı olmuştum.Benim bildiğim kadarıyla KONICA cmyk renk modundan baskı yapıyordu.DGI nın özelliklerinden birisi de RGB renkleri %80 tutturabiliyor.
KONICA nın fiyatını şu an bilmiyorum ama DGI markayı araştırıp baskı kalitesini incelemenizi öneririm.

DOKTORAFACAN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.atacanteknik.com
kafalar 14 PL ise etiketi yeşil renklidir 1440 dpi baskı kalitesi mevcut büyük metrajda baskılarında sorun cıkarabilir içmekana yakın baskı kaliitesi alırsın ama poster ebatlarını geçmemelisin..

42 Pl ise kalite yönünden xaar 128+ dan farkı yok sadece 8 kafa olması hızlı bir baskı almanı saglar .

Konika kafalarının bir artısı her kafanın içindeki boya haznesi geniştir. tıkanma diger kafalara göre göre daha geç olur.. Tıkanma durumunda ultrasonik kafa temizleme çihazlarıyla 100% iyi sonuç alırsın ... dikkat etmen gereken bir husus kafalar malzemeye çok yakın olması gerekeceginden kaliteli baskı malzemesi kullanmanı tavsiye ederim

katalizor

🌟Usta Tasarımcı🌟
kafalar 14 PL ise etiketi yeşil renklidir 1440 dpi baskı kalitesi mevcut büyük metrajda baskılarında sorun cıkarabilir içmekana yakın baskı kaliitesi alırsın ama poster ebatlarını geçmemelisin..

42 Pl ise kalite yönünden xaar 128+ dan farkı yok sadece 8 kafa olması hızlı bir baskı almanı saglar .

Konika kafalarının bir artısı her kafanın içindeki boya haznesi geniştir. tıkanma diger kafalara göre göre daha geç olur.. Tıkanma durumunda ultrasonik kafa temizleme çihazlarıyla 100% iyi sonuç alırsın ... dikkat etmen gereken bir husus kafalar malzemeye çok yakın olması gerekeceginden kaliteli baskı malzemesi kullanmanı tavsiye ederim

14 PL evet teşekkür ederim verdiğin bilgiler için fakat büyük metraj konusunda bizi öyle bilgilendirmediler aksine sıfır hata dediler. Büyük metrajda sıkıntıdan kastın baskının uzun yada kısa olması mı ?

Boyası nekadar ? Baskı maliyeti nedir? Kafalar kaç pc?

Bu konuda da kullanan arkadaşvarsa onların bilgilendirmesi daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.

acababunebababe

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
14 PL evet teşekkür ederim verdiğin bilgiler için fakat büyük metraj konusunda bizi öyle bilgilendirmediler aksine sıfır hata dediler. Büyük metrajda sıkıntıdan kastın baskının uzun yada kısa olması mı ?

Bu konuda da kullanan arkadaşvarsa onların bilgilendirmesi daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.

benim arkadaşın dediğinden anladığım (yanlışsam düzeltsin lütfen),

makine kaliteli basabiliyor diye büyük ebatlı işleri yüksek çözünürlük ve çok iyi kalitede basmaya çalışırsan, ortaya çıkacak data dosyasının boyutu çok büyük olacağından, yazılımsal sorun çıkarabilir.

yanlış bilgilendirmek istemem ben konica makinanın hiç 3.2 metreye 50 metre bir işi yekpare bastığını görmedim (öyle bi iş gelmedi :sadsmile::() ama 2,5 metreye 17 metre zeminli bir iş basıldığına şahit oldum.

ben reklam işini avrupa da yapıyorum, Türkiye'de ki Konica makinanın boya maliyeti bana düşük gelmişti ama Türkiye şartlarında pahalımıdır ucuz mudur bilemiycem. Litresini bilmiyorum ama metrekare maliyeti zeminli-zeminsiz işlere göre 1-2 $ arasında değişiyordu.

katalizor

🌟Usta Tasarımcı🌟
benim arkadaşın dediğinden anladığım (yanlışsam düzeltsin lütfen),

makine kaliteli basabiliyor diye büyük ebatlı işleri yüksek çözünürlük ve çok iyi kalitede basmaya çalışırsan, ortaya çıkacak data dosyasının boyutu çok büyük olacağından, yazılımsal sorun çıkarabilir.

yanlış bilgilendirmek istemem ben konica makinanın hiç 3.2 metreye 50 metre bir işi yekpare bastığını görmedim (öyle bi iş gelmedi :sadsmile::() ama 2,5 metreye 17 metre zeminli bir iş basıldığına şahit oldum.

ben reklam işini avrupa da yapıyorum, Türkiye'de ki Konica makinanın boya maliyeti bana düşük gelmişti ama Türkiye şartlarında pahalımıdır ucuz mudur bilemiycem. Litresini bilmiyorum ama metrekare maliyeti zeminli-zeminsiz işlere göre 1-2 $ arasında değişiyordu.

Boyanın litresi pahalı diğer piyasa boyalarına göre ama eğer maliyet dediğin gibiyse iyiymiş.

yıldızreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.reklammalzemeleri.com
mrb arkadaşlar konica makine alacak arkadaşım tam olark bu makineden beklentin nedir ne işi yapackasın sen tabelacımısın yoksa baskıcımı bunlara dikkat etmen lazım

katalizor

🌟Usta Tasarımcı🌟
Konica

Baskı merkezinde kullanacağız makinayı.

pasayusuf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben de şu anda 3.20 liğini kullanıyorum
ancak sorun şu büyük ebatlı işlerde sıkıntısı var. çok yoğun boyanın olduğu yerlerde boya yetiştiremiyo ve kesiyo.
ancak ebat küçükse de içmekan kalitesinde baskı yapıyo

ben birinin reklamını yapmıyorum bilgine kardeş aynen iyi veya kötü makinemin baskısını söyledim reklam yapanların dediğine de hiç kulak asma. Herkes kendi makinesini över çünkü

inkjet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.inkjetteknik.com
slm arkadaşım konica kafalar idir ama yapacan işe göre tabi önemli olan yapacan iş yapacan işe göre makina araştır ve piyasadaki makine firmalarına dikkat et adamlar makinasını satmak için herşeyi yapar anlatır ona göre:wink:

Yavuz SE

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.optimumreklam.com
Boyanın litresi pahalı diğer piyasa boyalarına göre ama eğer maliyet dediğin gibiyse iyiymiş.
Merhaba ,

MAXIMA Konica Minolta kafalı makinelerin Dünya da lideridir.

Referansları konusunda bilgi isteyiniz lütfen.

Furkan Reklam İzmit'te MAXIMA 3 model makinemizi görebilirsiniz.

Türkiye'de ki 100'ü aşkın Memnun MAXIMA sahipleri arasında sizleri de görmek ümidiyle.

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Hp latex al konica falan hikaye...

hakanulgen

🌱Yeni Üye🌱
Spectra Polaris 15 pikolitre Kafalı makineleri incelemenizi tavsiye ederim...

generalteknik

🌱Yeni Üye🌱
maxima 4 passta kafa hızı hızlıda iken 50 metrelik bir topu sorunsuzca bitirebilirmı?bitirirse bi videosunu ekleyebilirmisiniz?

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Konica 8 kafa eger maxima ise,

Baskı yaparken dolma oyup,sarma sarabilir,

Isıtıcılarında hamsi hoplatabilir,

Eğer gece baskıya girmişse bir büyük rakı içebilir sabahta hiç uykusuz baskı yaparken halı sahada 90 dk. top koşturabilir ...:rofl:

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Konica 8 kafa eger maxima ise,

Baskı yaparken dolma oyup,sarma sarabilir,

Isıtıcılarında hamsi hoplatabilir,

Eğer gece baskıya girmişse bir büyük rakı içebilir sabahta hiç uykusuz baskı yaparken halı sahada 90 dk. top koşturabilir ...:rofl:

Sn. SKYTH Bir şey dikkatimi çekti...
Mesajlarınızın çoğu konica kafalı maxima makinaları karalamaya yönelik....
Diğer mesajlarınızın çoğuda insanları başka makinaları almasına yönelik..
İsminizin altında baskıcı yazıyor....
Herhalde maxima'yı kullandınız ve baskı esnasında zorluklar yaşadınız....
Vede üstüne üstlük teknik servis sizinle hiç bir şekilde ilgilenmedi..
Verdiğiniz paralar boşa gitti..Diğer reklamcıların sizin yaşadığınız zorlukları yaşamaması için uyarıda bulunuyorsunuz..

Eğer bu makinayı kullanmadıysanız bir baskıcının köklü bir firma ve sektörde marka olmuş ürünü ile ne alıp veremediği olabilirki.

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sn. SKYTH Bir şey dikkatimi çekti...
Mesajlarınızın çoğu konica kafalı maxima makinaları karalamaya yönelik....
Diğer mesajlarınızın çoğuda insanları başka makinaları almasına yönelik..
İsminizin altında baskıcı yazıyor....
Herhalde maxima'yı kullandınız ve baskı esnasında zorluklar yaşadınız....
Vede üstüne üstlük teknik servis sizinle hiç bir şekilde ilgilenmedi..
Verdiğiniz paralar boşa gitti..Diğer reklamcıların sizin yaşadığınız zorlukları yaşamaması için uyarıda bulunuyorsunuz..

Eğer bu makinayı kullanmadıysanız bir baskıcının köklü bir firma ve sektörde marka olmuş ürünü ile ne alıp veremediği olabilirki.

Derdim maxima degil. Konica .. Konica yanlış lanse ediliyor. 14 pl konica bahsedildigi gibi ahım şahım bir kafa değil. 42 pl 14 ü 5 e katlar.

Konica 14 pl madem bu kadar cevval bi kafa neden endüstriyel ürünlerde kullanılmıyor? Vutek, HP Scitex, Gandi bu kafaları kullanmıyorda spectra ve xaar 128 lerle uğraşıyorlar hala???????