Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Konsept Sanatçısı olmak istiyorum tavsiyeler??

Potent

🌱Yeni Üye🌱
İyi günler,

Ben 19 yaşındayım ve sanırım seçmek istediğim meslek konsept sanatçısı olmak ancak ailem benim sanatla ilgili bir bölüm okumamı istemiyor.

Her neyse, ben 6 yıldır dijital sanatla uğraşıyorum, deviantartta karakter tasarımlarım var robotik üzerine. Aynı zamanda youtubuda da animasyon yayınlıyorum, henüz bu animasyon kısmında yeniyim ancak geliştirebileceğime inanıyorum ve anatomi bilgim ise fena değil. Ancak, mekan konusunda biraz sıkıntım var bir de perspektif...

Ancak benim asıl sormak istediğim soru, herhangi bir sanat bölümü mezunu olmadan herhangi bir oyun şirketinde (Blizzard, Ubisoft gibi) konsept sanatçısı olabilir miyim? Hayalim gerçekten büyük biliyorum ancak ailemi ikna etmem çok zor ancak gerçekten istiyorum :(

Benzer konular

yazarcizer

🏆Pro Tasarımcı🏆
Emrah Elmaslı: Özellikle çizmeyi amaç edinen ve hayatını bu şekilde idame ettirmek isteyenler bilgisayarı, tableti bir köşeye koyup her gün doğru düzgün, kağıt kalemle çizip desen tekniklerini geliştirsinler. Direk dijital ortama dalıp hüsrana uğrayan çok kişi gördüm. Eninde sonunda boyamayı öğrenirsiniz ama çizginizi ve form algınızı yeteri kadar geliştirmediyseniz yanlış çizgileri ve formları boyarsınız. Geçen zaman bir daha geri gelmiyor. Bu bence akıllarının bir köşesinde bulunsun...
Emrah Elmaslı ile Röportaj - FRPNET

İllüstrasyon üzerine kariyer yapmak isteyen arkadaşlar, ulaşabildikleri profesyonel çizerlerin rehberliğinde, kesinlikle durmaksızın, sıkılmadan, bilinçli bir disiplin içinde çalışmak zorundalar. Siz sadece çizin, eninde sonunda çizginiz yolunu bulacaktır.
İllüstratör Röportajları: Ömer Tunç | Fabilog

Selamlar Yarkın,
Yaşını ve işlerini bilmiyorum o yüzden sana kabaca genel bir fikir verebilirim.
Yetenek dediğimiz şeye inanıyorum. Tinsel bir şey değil de daha çok içten gelen bir yeti ve algı açıklığı olarak görüyorum. O yüzden yetenek lazım olsa da kendi başına çalışmadan bir şey ifade etmediğini düşünüyorum.
Buna bağlı olarak da kendini geliştirmenin bir tek yolu var. O da çok çalışmak. Hep söylediğim gibi bu işin bir kısa yolu yok. Çok emek verip çok üretmen gerek. Kendini sürekli eğitim yeni şeyler öğrenmelisin. Bu sayede zamanla ileri taşıman mümkün olacaktır.
Sürekli çiz. Mümkünse profesyonel eğitim al. Alamıyorsan araştır ve kendini eğit. İnternet elinin altındayken pek bir bahanen kalmış sayılmaz. Her türlü bilgiye ulaşmak artık çok kolay. En önemlisi sabırlı ol.
kolaylıklar.
https://mahmudasrar.com/

Tahir Tanış: İlk yapmaları gereken şey yaptıkları işte çok çok iyi bi seviyeye gelmek, hepimizin bildiği gibi bu baya önemli. İkinci büyük önemli şey ise ingilizce öğrenmeleri. Bir işte ne kadar iyi olursanız olun eğer ingilizce konuşamıyorsanız yutdışında çalışmanız imkansız doğal olarak. DICE gibi bir şirkette çalışmak için ise kısacası yaptığı işte çok iyi bir seviyede olmak, ayrıca insanlarla iletişiminizin çok iyi olması (buna çok önem veriyorlar) ve önerilere eleştiriye açık olmanız gerekli. Sanırım en önemli şeylerden biri bu, Türkiye' deki insanların çoğu bu konuda zorluklar yaşıyor geriye dönüp kendi tecrübelerime bakacak olursam. Eleştiri kabul etmek ve bir işi daha iyi nasıl yapabilirim düşüncesiyle bu eleştiriyi kabul etmek çok önemli. Son olarak da çekingen olmamaları çok önemli, eğer yaptığınız işte iyiyseniz ve yurtdışında yaşamayı, büyük bir oyun şirketinde çalışmayı planlıyorsanız bunun üzerine gitmeniz, fırsatları kollamanız lazım. O şirketlerde çalışan insanlarla konuşabilirler, mutlaka yardımcı olan birileri olacaktır.
https://www.hubogi.com/yurt-disindaki-turkler-tahir-tanis/

Büyük oyun projelerinde -eğer oyunun promolarını (Misal, oyun kutusunun kapağı) yapmıyorsanız- herhangi bir pozisyonda bulunmak için in-house olarak çalışmanız gerekmekte, zira oyun işi ekip işidir ve sizin fiziksel olarak orada bulunmanız gerekmektedir. Ben 29 yaşında keyfine düşkün bir freelancer olarak böyle bir maceraya atılamam ve atılmam için pek bir sebep göremiyorum. :)
https://www.kayiprihtim.org/portal/roportajlar/kerem-beyit-ile-roportaj/

" Başvurularınız kabul edilemiyor olsa da Marvel'in her daim yeni yazar ve çizerler aramakta olduğunu bilmenizi isteriz. Piyasaya çıkan her türlü çizgi romanı, webcomic' i takip ediyor, popüler online sanat topluluklarını değerlendiriyor, diğer çizerlerden tavsiyeler alıyor ve zaman zaman etkinliklerde portfolyo incelemeleri gerçekleştiriyoruz. Eğer sektöre girmeye çalışan bir yazar ya da çizerseniz, size tavsiyemiz ürettiklerinizi topluma açık şekilde paylaşmanız ve üretmeye devam etmenizdir, ve eğer aradığımız şeye sahipseniz, biz sizi buluruz. "
Kalemli Adam - Çizgi Romancı Olarak Hayatta Kalmak

Son düzenleme: