Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

mac ilere freehande veda

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
freehand kullanan arkadaşlar eğer mac kullanıyorsanız ve mac den vazgeçmem diyorsanız freehand yerine yeni bir program öğrenmeye başlasanız iyi olur çünkü 2003 ten buyana hiç güncellenmeyen freehand taygır işletim sisteminden sonra çıkan leopar işletim sisteminde çalışmıyor. freehand tin mac deki son durağı taygır işletim sistemi. bende freehand ciyim ama artık illustratör öğrenmeye başladım bile:)

Benzer konular

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
freehand kullanan arkadaşlar eğer mac kullanıyorsanız ve mac den vazgeçmem diyorsanız freehand yerine yeni bir program öğrenmeye başlasanız iyi olur çünkü 2003 ten buyana hiç güncellenmeyen freehand taygır işletim sisteminden sonra çıkan leopar işletim sisteminde çalışmıyor. freehand tin mac deki son durağı taygır işletim sistemi. bende freehand ciyim ama artık illustratör öğrenmeye başladım bile:)

Adobe' nin freehand kullanıcılarına yeni sürüm çıkartılmayacağı duyurduğu günden beri bunu ben her fırsatta dile getiriyordum. Fakat ısrarla Freehand' ten vaz geçmem diyen arkadaşlar vardı. Sanırım bu haberden sonra dediğime gelip alternatif bir program için kolları sıvamaya başlarlar.

Ömer DEMİRBAŞ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar bazı bilgilerinizi eksik vermişsiniz Leopard işletim sisteminde çalışmama gibi bir sorun yok sadece dil paletindeki eksikliği gidererek kullanıma devam edebilirsiniz. Tabi sizin de belirttiğiniz gibi Adobe Macromedia yı satın aldığında yeni sürümlerinin çıkmayacağını duyurdu. Ve kullanıcılarını Illustrator a yönlendirmeye çalıştı. Günümüz teknolojisinde de Illustrator a geçişte lisans bakımından kolaylık getirdi. Yani FreeHand'den Illustrator a Uprade olayını gerçekleştirerek satış açısındanda ekonomik davranmaya çalıştı. Belki leoparttan sonraki sürümlerde bahsettiğiniz çalışmama olayı gerçekleşebilir. Ama şuanlık böyle bir durum söz konusu değil. Ayrıca şunu da belirtmek isterimki FreeHand kullanıcıları Illustratora geçiş konusunda zorluk çekebilirim diye korkular yaşayabilir. Bence kullanıdıkça böyle bir durumun basit olduğunu anlayacaklardır. Illustrator un beraberinde Indesing gibi bir porgramda mevcut ve hemen hemen tüm komutlar ve kullanım şekli birbirine yakındır. Adobe ailesi bu kolaylığı bize sunmuştur. Bizimde bundan yararlanmamız ve kendimizi teknoloji ve tasarım konusunda daha güncel tutmamızı sağlar. Saygılarımla...

young_designer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.arentanıtım.com.tr
evet haklısınız duyumlarıma göre sonmuş artık devir illustratör devri ben kitabını aldım öğrenmeye koyuldum tavsiye ederim kitabı... selamlar

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
Arkadaşlar bazı bilgilerinizi eksik vermişsiniz Leopard işletim sisteminde çalışmama gibi bir sorun yok sadece dil paletindeki eksikliği gidererek kullanıma devam edebilirsiniz. Tabi sizin de belirttiğiniz gibi Adobe Macromedia yı satın aldığında yeni sürümlerinin çıkmayacağını duyurdu. Ve kullanıcılarını Illustrator a yönlendirmeye çalıştı. Günümüz teknolojisinde de Illustrator a geçişte lisans bakımından kolaylık getirdi. Yani FreeHand'den Illustrator a Uprade olayını gerçekleştirerek satış açısındanda ekonomik davranmaya çalıştı. Belki leoparttan sonraki sürümlerde bahsettiğiniz çalışmama olayı gerçekleşebilir. Ama şuanlık böyle bir durum söz konusu değil. Ayrıca şunu da belirtmek isterimki FreeHand kullanıcıları Illustratora geçiş konusunda zorluk çekebilirim diye korkular yaşayabilir. Bence kullanıdıkça böyle bir durumun basit olduğunu anlayacaklardır. Illustrator un beraberinde Indesing gibi bir porgramda mevcut ve hemen hemen tüm komutlar ve kullanım şekli birbirine yakındır. Adobe ailesi bu kolaylığı bize sunmuştur. Bizimde bundan yararlanmamız ve kendimizi teknoloji ve tasarım konusunda daha güncel tutmamızı sağlar. Saygılarımla...

teşekkürler aydınlattığın için. ben bu duyumu programlarla çok haşır neşir olan bir abimden aldım. onun söylediğini söyledim. ozaman birazdaha gün doğdu freehand çilere ama yinede geçiş yapılmalı.
ah adobe ah ne vardı devam ettirsen freehand i :D

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
Freehand çok pratik bir program, illustrator çalışırken çok kasıyor. Onun yerine indesign ı hiç koyamam çünkü ne zaman yazı yazmaya kalksanız metin alanı açmak zorundasınız. Illustratoru uzun zamandır aktif olarak kullanıyorum ama inanın freehandin yerini asla tutmuyor, en azından basit işlerde:)

barcomac

🌱Yeni Üye🌱
katılıyorum basit işlerde freehand çok daha pratik ve hızlı ...

qraphcer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben şuanda lise 3 öğrencisiyim ve yeni program öğrenmeye başlıyoruz. ilk gördüğüğmüz program ise Freehand mx. çoğu kişinn bunu çok eski bulduğunu söledim hocalarıma. ama hepsi freehand öğrenirsen zorluk çekmezsin dedi :S corel fln ztn benziyo stajda da diğer programları öğrenirsin ddiler :S sizce freehand boşunamı öğreniyoruz yani :S